Antalya - Muş Uçuş Bilgileri

2.466 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1013 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Muş Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Eylül 2023 Cumartesi
Min: 13ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Ekim 2023 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
02 Ekim 2023 Pazartesi
Min: 11ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
03 Ekim 2023 Salı
Min: 11ºC
Maks: 20ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
04 Ekim 2023 Çarşamba
Min: 10ºC
Maks: 18ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Antalya - Muş Uçak Biletleri

AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Muş
Muş Havalimanı
TL2.466
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Muş arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Antalya Muş karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Muş Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Muş en ucuz uçak bileti 2.466 TL’den başlamaktadır.
Antalya Muş arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Antalya Muş Uçak Bileti Fiyatları
Muş’ta Gezilecek 5 Tarihi Yer
Muş Yöresel Yemekleri
Muş’a Ne Zaman Gidilir?
Muş Haritasını İnceleyin

Muş Hakkında


Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş, Çavuş Dağı’nın kuzeydoğu eteklerine doğru kurulmuştur. Muş’un güzelliklerini görmek üzere hemen bir gezi planlamak istiyorsanız hemen bir Antalya Muş uçak bileti alabilirsiniz.

Tarihi ve kültürel yapıları ile öne çıkan Muş, lezzetli yöresel yemekleri ile de her yıl çok sayıda misafir ağırlar. Tüm bu güzelliklere yakından tanıklık etmek,  iş ya da aile seyahati için en uygun Antalya Muş uçak bileti fiyatlarını Bilet Dükkanı web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında seyahatinizin olmazsa olmazı otel ve Muş araç kiralama için de en avantajlı adres Bilet Dükkanı olacaktır. Antalya'dan Muş uçak bileti ile yapacağınız yolculuk öncesi uçuş bilgilerinizi Bilet Dükkanı üzerinden inceleyebilirsiniz.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Muş Havalimanı, şehir merkezine 18 km mesafede yer alır. 1992 yılından beri hava yolu ulaşım hizmeti vermektedir. Ankara ve İstanbul şehirleriyle karşılıklı olarak uçuşların düzenlendiği Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunur.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Ekonomik olmasından dolayı şehir içi ulaşımlarda en çok tercih edilen genelde otobüsler olur. Muş Belediyesi’nin işletmesinde olan belediye otobüsleri, Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine karşılıklı ulaşım için kullanabileceğiniz en ekonomik yoldur. Muş Havalimanı’na iniş yapan uçakların sefer saatleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden belediye otobüslerinden bazıları Bitlis’in Tatvan ilçesine de ulaşım sağlamaktadır.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Muş Havalimanı’ndan toplu taşıma saati beklemeden ve toplu taşımaların güzergahlarını dolanmadan doğrudan gitmek istediğiniz yere ulaşım sağlayabilmek için taksilere binmeyi de tercih edebilirsiniz. Gelen yolcu çıkışında görebileceğiniz taksilerin ücreti, havalimanı ve şehir merkezi arası çok uzak mesafe olmadığı için çok pahalı tutmayacaktır.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Servis ile Ulaşım


Muş Havalimanı’nda hizmet veren Havaş ve Nurevşan Turizm servisleri sayesinde belediye otobüslerinden daha rahat olan bir toplu taşıma hizmeti de alabilirsiniz. Havaş ve Nurevşan Turizm servisleri de havalimanına iniş yapan uçakların saatleriyle uyumlu şekilde hareket etmektedir.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Muş’ta kalacağınız süre boyunca hem şehir içinde hem de şehir merkezinden uzak yerlerde ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamak, toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla sınırlı kalmak istemiyorsanız Muş Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan bir aracı kiralayabilirsiniz. Bilet Dükkanı aracılığıyla kolay ve güvenilir bir şekilde Muş Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Antalya Muş Uçak Bileti Fiyatları


Antalya Muş uçak bileti arıyor ama öncesinde bilet fiyatlarıyla ilgili bilgi edinmek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. Antalya Muş uçak bileti fiyatları hava yolu tercihinize ya da uçuş tarihinize göre değişiklik göstermektedir. Antalya Muş uçak bileti fiyatları ortalama olarak 2500 TL civarında bulunmaktadır. En uygun fiyatlı Antalya Muş uçak biletini Bilet Dükkanı üzerinden satın alabilirsiniz.

Muş’ta Gezilecek 5 Tarihi Yer


Tarihi M.Ö 13.yüzyıla kadar dayanan Muş’ta Urartular, Persler ve Medler gibi pek çok uygarlıktan günümüze kadar gelmeyi başarmış eserler, yerler ve eşyalar bulunmaktadır. Malazgirt Savaşı’na meydan olması bakımından da Türklerin tarihinde önemli bir yere sahip olan Muş’ta gezilecek 5 tarihi yeri sizler için tanıttık.

Malazgirt Kalesi


Yapıldığı günden itibaren çok fazla savaşa tanık olmuş olan Malazgirt Kalesi yaklaşık olarak 1750 metre uzunluğundadır. Siyah volkanik taşlar ve horasan harcı kullanılarak inşa edilen Malazgirt Kalesi tüm Eski Malazgirt bölgesini sarmalamaktadır.

Arak Manastırı


Geçmişi ile ilgili kesin bilgiler bulunmayan Arak Manastırı adını içinde bulunduğu köyden almaktadır. Farsçada şarap anlamına gelen arak adının ise bu köye verilmesinin nedeni geçmişte burada bolca üzüm bağı olmasıdır. Roma mimari üslubuna uygun olarak yapılmış olan manastırın 4. Yüyılda kurulduğu düşünülmektedir.

Muş Ulu Camii


Muş şehir merkezinde yer alan Muş Ulu Camii Şeyh Muhammed-i Mağribi tarafından yaptırılmıştır. 14. Yüzyılın mimari özelliklerini taşımaktadır. Muş Ulu Camii aslında önceden burada olan bir binanın temelleri üzerine inşa edilmiştir ve önceden var olan bu binanın da zamanında kilise ve sonrasında hapishane olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Tarihi Murat Köprüsü


Selçuklu mimarisinin güzel örneklerinden biri olan, Muş – Varto yolu üzerindeki Tarihi Murat Köprüsü 12 adet göze sahiptir ve 143 metre uzunluğundadır. Şehir merkezinden sadece 12 km uzakta bulunan Tarihi Murat Köprüsü’ne kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 13.yüzyılda inşa edildiği düşünülen köprünün 1871 tarihli kitabesinin ise geçirdiği bir onarımla ilgili olduğu tahmin edilmektedir.

Yıldızlı Han


1307 yılında Miralay Seyfi Bey tarafından inşa ettirilmiş olan Yıldızlı Han, Muş şehir merkezinde Yukarı Çarşı’da yer almaktadır. Selçuklu mimarisinin özelliklerini yansıtan Yıldızlı Han iki kattan oluşmakta ve 52 adet dükkan barındırmaktadır. 613 metrekarelik bir alana yayılan hanın ilk katında kuyumcu, bakırcı ve gümüşçü gibi dükkanlar bulunmaktadır.

Muş Yöresel Yemekleri


Muş’ta en temel geçim kaynağı ağırlıklı olarak hayvancılık ve daha sonra da tarımdır. Bu nedenle Muş mutfağında ete sıklıkla rastlarız. Kendi yöresine has, farklı pek çok yemeğin bulunduğu Muş mutfağında, geziniz sırasında kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğimiz Muş yöresel yemeklerini tanıttık.

  • Hez Dolması: Muş’ta etin yerinin çok sağlam olduğunu söylemiştik. Hez Dolması da bu yemeklere örnek bir yemektir. Kıyma kullanarak da hazırlanabilen hez dolması sık sık baharatlarla harmanlanan kuş başı et kullanılarak da yapılan bir lahana dolmasıdır.
  • Muş Köftesi: Muş’ta belki de en sık tüketilen yemeklerden olan Muş köftesi şekil olarak içli köfteyi andırmaktadır. Adeta bir et diyarı olan Muş’ta bu köftenin içli köfteden farkı ise hamuruna da kıyma konulmasıdır. 
  • Cavbelek: Muş’ta yaşayanlar arasında kurut olarak da adlandırılan cavbelek yemeği bulgur kullanılarak yapılan geleneksel bir pilavdır. 
  • Mırtoğe: Geleneksel Muş kahvaltısının vazgeçilmezlerinden olan mırtoğe, un ve yağın birlikte kavrulduktan sonra içine yumurta kırılarak tavada kızartılmasıyla hazırlanmaktadır. Güne leziz ve doyurucu bir kahvaltıyla başlamak için çok ideal bir seçenektir. 
  • Herse: Muş’ta insanlar bizim Anadolu’da keşkek olarak bildiğimiz yemeği biraz kendi yörelerine uyarlamışlar ve adını da herse yapmışlardır. Genellikle düğün ve bayram gibi kutlamalarda yapılan herse bulgur ve et ile hazırlanan bir yemektir. 
  • Teter Helvası: Muş’un en meşhur ve en çok sevilen tatlılarından olan teter helvası ekmek, ceviz ve pekmez kullanılarak hazırlanmaktadır. İlk olarak pekmez iyice kaynatılır, sonrasında tereyağı da elenir ve en son parçalanan ekmekler de bu karışıma dahil edilir.

Antalya Muş uçak bileti olan yolcular mutlaka bu lezzetleri denemelidir.

Muş’a Ne Zaman Gidilir?


Doğu Anadolu’da bulunan Muş sert bir karasal iklim yaşadığı için kış aylarında gitmemenizi tavsiye ederiz. Peki Muş’a ne zaman gidilir diye soruyorsanız bahar ve yaz aylarının uygun olduğunu söylemek mümkündür.