Batum - İstanbul Uçuş Bilgileri

3.453 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.056 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
25 Şubat 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 16ºC
Çok bulutlu
26 Şubat 2024 Pazartesi
Min: 9ºC
Maks: 14ºC
Çok bulutlu
27 Şubat 2024 Salı
Min: 8ºC
Maks: 12ºC
Parçalı Bulutlu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Min: 7ºC
Maks: 13ºC
Güneşli
29 Şubat 2024 Perşembe
Min: 7ºC
Maks: 12ºC
Güneşli

En Ucuz Batum - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Batum
Batum Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL3.453
Sıkça Sorulan Sorular
Batum İstanbul arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Batum İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Batum Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Batum İstanbul en ucuz uçak bileti 3.453 TL’den başlamaktadır.
Batum İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Batum Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Türkiye Gürcistan Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?
İstanbul'a Hangi Ayda Gidilir?
İstanbul Kaç Günde Gezilir?
İstanbul'da Gezilecek 7 Yer
İstanbul'da Denenmesi Gereken Lezzetler

İstanbul Hakkında


İstanbul Türkiye'nin ekonomik, finansal ve kültürel merkezidir. Aynı zamanda 15 milyondan biraz fazla nüfusuyla ülkenin en büyük şehridir ve bu da onu Avrupa'nın ve dünyanın en büyük şehirlerinden biri yapmaktadır. Bu nedenlerden dolayı İstanbul'un Türkiye'nin başkenti olduğunu varsaymak doğaldır ama değil! Bu unvan Ankara'ya gidiyor.

Boğaz'ın her iki yakasında yer alan İstanbul'u coğrafi açıdan ilginç kılan şey, iki kıta üzerinde yer alan sayılı şehirlerden biri olmasıdır. Kentin batı yarısı Avrupa'da, doğu yarısı ise Asya'da yer almaktadır. Asya yakası büyük ölçüde konutlardan oluşan bir bölge olduğundan şehrin başlıca turistik mekanlarının çoğunu Avrupa yakasındaki iki semtte (Sultanahmet ve Beyoğlu) toplanmış halde bulacaksınız. Batum İstanbul Uçak Bileti ile kente ilk kez gelen ziyaretçiler zamanlarının çoğunu bu iki ilçede geçirecek.

İstanbul tarih ve kültürle dolu bir şehir olduğundan burada görülecek ve yapılacak çok şey var. Mozaik ve fresklerle süslenmiş Bizans kiliselerinden, yüksek minarelerle süslenmiş görkemli camilerine kadar İstanbul, sizi her fırsatta büyüleyecek bir şehir! Batum'dan İstanbul uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, İstanbul otelleri ve İstanbul araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Batum Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


Batum Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve ulaşım süresi ise ortalama 15 dakikadır. 10 numaralı otobüsler ile 20 dakika gibi bir sürede şehir merkezinden havalimanına gidilebiliyor. Taksiler ise ikinci seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Klasik taksilere göre hem daha ucuz hemde daha profesyonel hizmet veren uygulama taksileri, konforlu bir ulaşım isteyenlerin tercihi olabilir.

Türkiye Gürcistan Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?


Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut vize rejimine göre, iki ülke vatandaşları her girişte 90 günü aşmayan turistik amaçlı seyahatleri için Türkiye’ye vizesiz olarak girebiliyor. İki ülke vatandaşlarının kimlik kartlarıyla seyahatleri, yalnızca Türkiye ile Gürcistan arasında mümkün olacak ve üçüncü ülkelere seyahatler için geçerli ulusal pasaportlarını kullanacaklardır. Türkiye veya Gürcistan’da herhangi bir sebeple 90 günden fazla ikamet etmek isteyen Batum İstanbul Uçak Bileti sahipleri ülkede kalışları esnasında geçerli pasaport kullanmakla yükümlüdürler.

İstanbul'a Hangi Ayda Gidilir?


Batum İstanbul Uçak Bileti ile yapacağınız seyahatte İstanbul, her mevsim ziyaret edilebilecek güzelliklere sahip olarak karşımıza çıkar. İstanbul'un iklimi genellikle ılıman ve deniz etkisi altındadır. Ancak bazı aylar diğerlerine göre daha tercih edilebilir. Ziyaret için en iyi dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Düşük dönem kabul edildiğinden Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında daha uygun fiyatlara uçak bileti ve otel rezervasyonu yapabilirsiniz. En uygun İstanbul otelleri için Bilet Dükkanı üzerinden tüm seçeneklere erişebilirsiniz.

İstanbul Kaç Günde Gezilir?


İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu bir şehir olduğu için gezme süresi kişiden kişiye değişebilir. Batum İstanbul Uçak Bileti ile şehre gelenler en az 3 ya da 4 gününü İstanbul’a ayırmalıdır.

İstanbul'da Gezilecek 7 Yer


İstanbul , bugün dünyanın en iyi müzelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda şehir aynı zamanda modern sanatın yuvası olarak da ün kazandı. Zaten baş döndürücü olan sergilere ek olarak pek çok müze kapılarını halka açtı. İlgilendiğiniz ister antik eserler, ister çağdaş heykeller, ister yüksek konseptli edebiyat olsun İstanbul'un müze sahnesinde gerçekten herkes için bir şeyler vardır. Ancak muhakkak görülmesi gereken müzeleri Batum İstanbul Uçak Bileti yolcuları için hazırladığımız bu listede bulabilirsiniz. 

 1. Topkapı Sarayı Müzesi

  Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul'da bulunan Topkapı Sarayı, sarayın içinde yer alan müzelerden oluşur. İçerisinde padişahların yaşadığı bölümler, mücevherler, kıyafetler, silahlar gibi birçok tarihi eser sergilenir.

 2. Ayasofya Camii

  Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir yapı olan Ayasofya, Bizans İmparatorluğu döneminde kilise olarak inşa edilmiş, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu döneminde cami olarak kullanılmıştır. Günümüzde yeniden cami olarak hizmet veren Ayasofya son alınan karar ile yabancı ziyaretçiler için yeniden müze olacak. Yerli halk ücretsiz olarak gezmeye devam ederken 15 Ocak 2024 itibarıyla turistler bu sembol eseri belirli bir ücret karşılığında gezebilecek.  

 3. İstanbul Arkeoloji Müzeleri

  İstanbul Arkeoloji Müzeleri, üç ayrı bölümden oluşur: Arkeoloji Müzesi, Asur ve Babil Koleksiyonu ve Çinili Köşk Müzesi. Bu müzelerde Hititler, Roma, Helenistik ve Osmanlı dönemlerine ait birçok arkeolojik eser sergilenir.

 4. İstanbul Modern Sanat Müzesi

  Modern ve çağdaş Türk sanatının sergilendiği İstanbul Modern, Karaköy'de yer almaktadır. Sergiler, atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenlenir.

 5. Pera Müzesi

  İstanbul'un Beyoğlu semtinde yer alan Pera Müzesi, modern sanat, arkeoloji ve etnografya koleksiyonlarına sahiptir. Türk ve yabancı sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.

 6. Rahmi M. Koç Müzesi

  Rahmi Koç Vakfı tarafından kurulan müze, endüstriyel tarih, uzay teknolojisi, ulaşım, denizcilik ve iletişim gibi konularda birçok sergiye ev sahipliği yapar.

 7. Sakıp Sabancı Müzesi

  Boğaziçi'nde yer alan Sakıp Sabancı Müzesi, Türk ve uluslararası sanatçıların eserlerini görme imkanı sunar. Aynı zamanda Osmanlı dönemine ait tarihi bir köşkte bulunur.


İstanbul'da Denenmesi Gereken Lezzetler


İstanbul, Türkiye'nin en büyük ve en popüler şehirlerinden biridir ve zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Batum İstanbul Uçak Bileti ile yapacağınız seyahatinizde denemeniz gereken yiyeceklerin başında İstanbul'un meşhur boğaz kebabı, balık ekmek, içli köfte: İçli köfte, zeytinyağlı yemeklerden hünkar beğendi ve dolma, Baklava, Künefe ve İskender kebabı yer alır.