İstanbul Araç Kiralama

Popüler İstanbul Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

İstanbul Araç Kiralama Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Uygun Fiyatlı İstanbul Araç Kiralama


Dünyanın en büyük metropollerinden biri ve Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, sahip olduğu kozmopolit yapısıyla, köklü tarihi ve büyüleyici şehir hayatı ile sayısız turisti kendisine çekmektedir. İstanbul’a gitmek için İstanbul uçak bileti, İstanbul otobüsleri, İstanbul tren fiyatları gibi konularla cebelleşmek istemiyorsanız eğer, İstanbul araç kiralama alternatiflerini kullanabilirsiniz. Yapacağınız kiralama sonrasından aracınız ile şehrin içinde istediğiniz yerlere gidebilir ve ihtiyacınız olan süre boyunca kiraladığınız aracı kullanabilirsiniz. 

Bütçenize uygun fiyatlı uçak bileti, erken otel rezervasyonu, konforlu bir ulaşım için transfer hizmetlerinin yanı sıra Bilet Dükkanı, aynı zamanda araç kiralama imkanını da sunmaktadır. Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna kadar geniş bir yelpazede araç kiralama fırsatı sunan firmamız, İstanbul araç kiralama için de ihtiyacınıza ve isteğinize göre en iyi teklifi alabileceğiniz birçok firma ile çalışmaktadır. Bilet Dükkanı web sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden dilediğiniz aracı uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. İşte İstanbul araç kiralam hakkında bilmeniz gereken her şey... 

İstanbul’da Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da ulaşım konusunda problem yaşamak istemiyorsanız, İstanbul araç kiralama imkanlarından istifade edebilirsiniz. Bilet Dükkanı olarak anlaşmalı olduğumuz birçok araç firmalarından yapacağınız kiralama ile dilediğiniz aracı kullanarak şehirde herhangi bir ulaşım problemi yaşamayabilirsiniz. İstanbul’daki birçok noktadan, şehir merkezinden, farklı ilçelerden ve havalimanlarından teslim alacağınız araçlarla dilediğiniz noktaya ulaşmak çok kolay bir hale gelebilir. Araç kiralama firmaları genellikle araçları iki sınıfa ayırarak kiralama hizmeti vermektedir: Ekonomik sınıf ve lüks sınıf. Araç kiralama firmaları ile alakalı engin bir seçenek şansı sunan Bilet Dükkanı, araç kiralama konusunda bütçenize uygun alternatifleri yakalama imkanını size sağlamaktadır.

 İstanbul’da alacağınız araç kiralama hizmeti için ilk olarak Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Ardından rezervasyon bilgilerini doğru bir şekilde girerek isteklerinize ve durumunuza uygun aracı seçmelisiniz. Konum bilgileriniz ile araç kiralama hizmetini alacağınız tarihleri eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanız dahilinde şahsi bilgilerinizi de ekleyerek işleminize devam etmelisiniz. Ödem ve fatura bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz, kiralama işleminin sorunsuz tamamlanabilmesi adına büyük bir önem arz etmektedir. Fatura adresinizin kişisel adresinizden farklı olmasını istiyorsanız ‘’Bireysel’’ veya ‘’Kurumsal’’ fatura adresi girmeniz gerekmektedir. Böylece araç kiralama işleminiz herhangi bir sorun olmaması takdirde kontratınız kapatılacak ve faturanız girmiş olduğunuz adres dahilinde en geç 7 iş günü içerisinde düzenlenerek posta ya da e-posta yoluyla adresinize gönderimi yapılacaktır.

 Fatura işlemleri de tamamlandıktan sonra kiralamış olduğunuz aracı hangi noktadan ve ne şekilde teslim alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Böylece aracı teslim alma sürecine geçmiş olacaksınız. Size posta veya e-posta yoluyla gönderilen rezervasyonunuz bilgilerini araç kiralama ofisine gittiğinizde gösterdiğiniz takdirde aracınızı direkt olarak oradan teslim alabilirsiniz. Yaptığınız kiralama seçeneğine, şirkete ve konuma bağlı olarak tarafınıza karşılama hizmeti de verilebiliyor. Farklı havalimanlarında hizmet veren havalimanı araç kiralama firmaları, üzerinde isminizin yazılı olduğu çağrı panosu ile size karşılama hizmeti vermekte olup, ardından aracınızı size teslim etmektedir.

İstanbul araç kiralama işlemleri bağlamında bu aşamaları tamamladıktan sonra aracınız teslim edeceğiniz aşamada dikkat etmeniz gereken bir takım hususular mevcuttur. Daha önceden teslim için belirlediğiniz noktaya aracınızı götürmeniz gerekmektedir. Şayet teslim sürenizi aşarsanız, firmalar tarafından cezai ücret tarafınıza yansıtılabilir. Bu yüzden kiralama sürecinde teslim edeceğiniz noktayı, tarihi ve saati mutlaka kontrol etmeniz önerilmektedir.

İstanbul’da En İyi Araç Kiralama Şirketleri Hangileri?


İstanbul uçak bileti alarak şehre geldiğinizde ulaşım ile alakalı bir problem yaşamamak adına araç kiralama firmalarıyla da kontak kurabilirsiniz. Böylece gitmek ve görmek istediğiniz her yere en kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz ve toplu taşımanın bitme saatinin endişesini taşımazsınız. Bilet Dükkanı’nı kullanarak İstanbul’da hizmet veren araç kiralama firmalarının bilgilerine çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul’da hizmet veren en iyi araç kiralama şirketlerini sizler için şöyle listeledik:

İstanbul’da Günlük Araç Kiralama Kaç Para?


Günlük ya da daha uzun süreli araç kiralama fiyatlarını Bilet Dükkanı üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İstanbul araç kiralama konusunda hizmet vermekte olan birçok çeşit araç kiralama firması mevcuttur. Buna istinaden geniş filolarla hizmet veren firmalar, kiralama ücretlerini genellikle ekonomik, konfor, Premium ve lüks olarak dört farklı kategoriye ayırmaktadır. İstanbul’da kiralayacağınız araçların günlük kiralama ücretleri 321 ₺’den başlamaktadır. 4.277 ₺’ye kadar çıkan bu ücretlendirmeler genellikle araç sınıfına, seçeceğiniz hizmete ve tarihe göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstanbul lüks araç kiralama alternatiflerini ise Bilet Dükkanı’nı kullanarak listeleyebilir ve inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


İstanbul araç kiralama firmalarından yapacağınız araç kiralaması öncesinde kiralama yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgilenmeniz size büyük bir avantaj sağlayabilir. Araç kiralama hizmetini hangi firmalardan yapacağınız ve hangi fiyatlardan ücretlendirileceğinizi gibi konulara dair fikir sahibi olmak, sonrasında güvene dayalı ve ekonomik sorunların da önüne geçmek ve bireysel olarak tedbir almanız adına mantıklı olabilir. İstanbul’da araç kiralarken aşağıda belirtilen konularda dikkatli olmalısınız:

  • Güvenilir ve doğru bir firmayı tercih ettiğinizden emin olun,
  • Ücretlendirmenin nasıl ve ne kadar olacağını öğrenin,
  • Kiralama yapacağınız aracın sigorta şartlarını okuyun,
  • Aracı teslim aldığınızda yakıt seviyesini kontrol edin,
  • İhtiyacınıza ve kişi sayınıza göre tercih yapın,
  • Kiralamanızda herhangi bir kilometre sınırlaması olup olmadığını öğrenin,
  • Yapacağınız kiralama sözleşmesini inceleyin ve kontrol edin,
  • Seçeceğiniz tarihten önce erken rezervasyon yaptırın.

İstanbul’da Trafik Durumu


İstanbul’da alacağınız araç kiralama hizmeti öncesi İstanbul trafik durumu hakkında bilgi sahibi olmak size birçok fayda sunabilir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul genelinde yoğun bir trafiğin hakim olduğu bir gerçek. Alacağınız araç kiralama hizmetini kullanırken günün farklı saatlerinde şehir içinde yaşayacağınız trafiğe bağlı olarak yolculuklarınızın süresi değişkenlik gösterebilir. Özellikle işe gidiş-geliş saatleri olan sabah 7.30-10.00 saatleri ile akşam 17.00-20.00 saatleri, şehirdeki trafiğin en yoğun olduğu zaman dilimleri. 

Cuma akşamları ise bu yoğunluk biraz daha artış göstermektedir. Hafta sonu günlerinde hafta içi günlerinde kıyaslan daha az trafik yoğunluğu yaşansa da Cumartesi günü de trafik yoğunluğu gün içinde sürmeye devam etmektedir. Pazar günü trafik yoğunluğu açısından en rahat ulaşım sağlayabileceğiniz zamandır. Bunlar haricinde yağış ve ekstrem hava koşulları da trafiği olumsuz şekilde etkilemektedir ve trafik akışındaki sirkülasyonu yavaşlatmaktadır. Özel günler ve spor aktivitelerine bağlı olarak bazı yollar günün belirli saatlerinde trafiğe kapatılabilmektedir. Tüm bu bilgiler dahilinde İstanbul’da yapacağınız araç kiralama hizmetindeki seçeceğiniz teslim tarihini, saatini ve aracı bırakacağınız noktayı bilinçli ve dikkatli bir şekilde belirlemeniz önemli bir husustur.