Elazığ Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
13ºC
26ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
10ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cts
9ºC
23ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

Elazığ Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Elazığ Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın
Elazığ Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Elazığ Havalimanı İletişim Bilgileri
Elazığ’da Gezilecek 5 Yer

Elazığ Havalimanı Hakkında


Elazığ Havalimanı (EZS), 1940 yılında askeri kullanıma açılmış ve 1960 yılında da sivil bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Elazığ’a yapacağınız yolculuklarda en konforlu ve en hızlı ulaşım şekli Elazığ Havalimanı uçak bileti satın alarak Elazığ Havalimanı’na iniş yapmaktır.

Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara Elazığ Havalimanı uçak bileti satın alabilir, sitemizde hazırlamış olduğumuz Elazığ Havalimanı hakkındaki rehber yazıdan tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. 

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Türkiye’nin ilk sivil havalimanlarından biri olan Elazığ Havalimanı şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Elazığ – Bingöl karayolu üzerinde bulunan Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç farklı yol alternatifiniz yer almaktadır.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Elazığ Havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı olarak ulaşımı sağlayan Havaş otobüsleri en bütçe dostu ulaşım şekli olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Havaş seferleri uçuş sefer saatlerine göre gelen yolcu çıkışının önünden hareket eder. Elazığ Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik ve konforlu olmasından dolayı tercih edilir. 

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Elazığ şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere şehri dolanmadan ve Havaş seferlerini beklemeden direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız Elazığ Havalimanı’nda 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. Gelen yolcu çıkışının önünde bekleyen taksilere binerek Elazığ şehir merkezine varmanız yaklaşık olarak bir 15 dakika kadar sürecektir.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde seyahat edenlerin ya da elinde çok fazla bagajı olanların kullanmayı tercih ettikleri özel transfer servisi ile Elazığ şehir merkezinde otelinize ya da diğer gitmek istediğiniz noktaya en konforlu şekilde direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Araç kiralayarak ulaşım sağladığınız takdirde Elazığ şehir merkezinden uzakta kalan her yere de kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. Eğer aracınız siz daha Elazığ’a doğru yola çıkmadan sizin adınıza ayırtılmış olsun isterseniz Bilet Dükkanı sitesinin harika kampanyalarından yararlanarak mümkün olan en uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Elazığ Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın


Elazığ Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra çevre şehirlerden birine geçiş yapmak gibi bir planınız varsa ya da başka bir şehirden Elazığ Havalimanı’nı kullanmanızı gerektiren bir durum varsa Elazığ Havalimanı hangi şehirlere yakın öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için Elazığ’a komşu olan şehirlere göz atmak doğru olacaktır. Elazığ’a komşu şehirler doğuda Bingöl, kuzeyde Tunceli, batı ve güneybatıda Malatya ve güneyde Diyarbakır’dır. 

Elazığ Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Elazığ Havalimanı uçak bileti alma düşünceniz varsa Elazığ Havalimanı hakkında ve Elazığ Havalimanı uçak bileti fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Elazığ Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz havayolu şirketine, uçuş destinasyonunuza ve uçuş tarihinizin yoğun tatil sezonları içerisinde olup olmadığına göre değişkenlik göstermektedir. Elazığ Havalimanı uçak bileti fiyatları yaklaşık olarak 800 TL ve 2.200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Elazığ Havalimanı İletişim Bilgileri

Elazığ Havalimanı hakkında, verilen hizmetler ve düzenlenen uçuşlarla ilgili direkt olarak yetkililerle iletişime geçmenizi gerektiren bir durum ya da sorularınız varsa aşağıda sizler için not düştüğümüz Elazığ Havalimanı iletişim bilgilerini kullanarak havalimanı yetkilileri ile irtibat kurabilirsiniz.

Adres: DHMİ Havalimanı Müdürlüğü Yeşilyurt Mahallesi Havalimanı Caddesi, No: 1, 23090 Akçakiraz/Elazığ
Telefon: 0 424 255 14 10
Faks: 0 424 255 57 58
E-Posta: [email protected] 

Elazığ’da Gezilecek 5 Yer


Bir yerleşim yeri olarak tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanan Elazığ’ın tarihini Harput tarihi ile birlikte okumak mümkündür. Elazığ’da gezilecek 5 yeri sizler için tanıttık.

Harput Kalesi

M.Ö 8. Yüzyılda Urartular tarafından yapılmış olan Harput Kalesi halk arasında Süt Kalesi olarak da anılmaktadır. Bu isimle bilinmesinin ardında ise bir efsane yatar. Harput Kalesi günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmış olsa da Cumhuriyet Dönemi’nde restorasyonlar da yapılmıştır.

Karakoçan Golan Kaplıcaları

Karakoçan ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer alan Karakoçan Golan Kaplıcaları Yoğunağaç Köyü’ndeki Peri Çayı ile yan yana oldukça hoş bir manzara sunmaktadır. Maden değerleri bakımından çok zengin bir suyu olan Karakoçan Golan Kaplıcaları, Refik Saydam Merkez Hıfzıssıhha Enstitü’sünün verilerilerine göre romatizma ve nevrit gibi rahatsızlıkları tedavi etmede oldukça etkilidir.

Harput Buzluk Mağarası

Elazığ şehir merkezinin 12 km uzağında bulunan Harput Buzluk Mağarası’nın tarihi Urartulara kadar uzanmaktadır. Ayrıca Harput Buzluk Mağarası’nda oluşan buz kütlelerinin birtakım hastalıkları tedavi etmede de kullanıldığı yönünde rivayetler bulunmaktadır. Elazığ Havalimanı uçak bileti olanlar mutlaka buraya gelir. 

Hazar Gölü ve Plajı

Hazarbaba ve Mastar Dağları arasında, Elazığ şehir merkezine 22 km uzaklıkta yer alan Hazar Gölü ve Plajı masmavi, berrak, sodasız ve tuzsuz suyu ile çok güzel bir manzara yaratmaktadır. Hazar Gölü ve Plajı’nı ziyarete gittiğinizde çevresinde bulunan çeşitli işletmelerden yararlanabilir, Hazar Gölü’nde tekne ile gezintiler ve türlü su sporları yapabilirsiniz.

Hazarbaba Kayak Merkezi

Elazığ’ın Sivrice mevkiinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi, kış turizmi için sıklıkla tercih edilen yerlerden biridir. Hazarbaba Dağı’nda bulunan bu kayak merkezi 1997 yılından beri aktif olarak kullanılmaktadır.