Antalya - Elazığ Uçuş Bilgileri

1367,27 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
788 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Elazığ Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
03 Ekim 2023 Salı
Min: 10ºC
Maks: 15ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
04 Ekim 2023 Çarşamba
Min: 12ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
05 Ekim 2023 Perşembe
Min: 10ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
06 Ekim 2023 Cuma
Min: 10ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
07 Ekim 2023 Cumartesi
Min: 12ºC
Maks: 21ºC
Güneşli

En Ucuz Antalya - Elazığ Uçak Biletleri

AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Elazığ
Elazığ Havalimanı
TL1.367
Türk Hava Yolları
Antalya
Antalya Havalimanı
Elazığ
Elazığ Havalimanı
TL1.520
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Elazığ arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Antalya Elazığ karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Elazığ Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Elazığ en ucuz uçak bileti 1367,27 TL’den başlamaktadır.
Antalya Elazığ arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Ulaşım
Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Elazığ’da Gezilecek Yerler
Elazığ’ın Tarihi Yerleri Nerelerdir?
Elazığ’da Ne Yenir?
Elazığ Haritasını İnceleyin

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat kısmında bulunan Elazığ Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden birine ev sahipliği yapmıştır. Efsanelere konu olan Harput’un geçmişi 4000 yıldan uzun bir tarihe dayanıyor. Bugün bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ’da tarım, sanayi ve ticaret faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. Oldukça bereketli topraklara sahip Elazığ çok sayıda ürünü ülkemizin dört bir yanına ihraç ediyor. On bir ilçeye sahip Elazığ kuzeyde Tunceli, batıda Malatya ve Erzincan ile komşudur. 
Müslüman, Ermeni, Süryani ve Rum halklarının yüzyıllar boyunca bir arada yaşadığı şehir bu çok kültürlülükten etkilenmiş olup şehrin hem mimari hem de doğal güzellik açısından çok zengin olduğunu söylemek mümkün. Akdeniz’in sıcacık şehri Antalya’dan yola çıkarak bambaşka bir iklime sahip Elazığ’a gitmek isterseniz en kolay ve konforlu ulaşımı hava yolu ile sağlarsınız. Siz de Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Antalya Elazığ uçak bileti satın alabilir, rehber niteliğindeki yazılarımıza erişebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Ulaşım


Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı yolcuyu ağırlayan Antalya Havalimanı (AYT) ülkemizin sivil yolcu trafiği en yoğun ikinci havalimanı olup şehir merkezine yalnızca 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırlarında bulunan havalimanına ulaşmak için birden çok seçeneğiniz mevcut ve hepsi birbirinden kolay. Eğer Antalya Elazığ uçak bileti satın almayı düşünüyor ve ulaşım aşamalarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Uçak bileti ve otel dışında araç kiralama ve özel transfer işlemlerinizi de tamamlayabileceğiniz Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek imkan ve indirimlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca taksiye de binebilirsiniz, diğer şehirlerle kıyaslandığında Antalya Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi çok pahalı tutmayacaktır.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Antalya Havalimanı iç hatlar giden uçuş seferlerine göre saatleri belirlenen Havaş otobüsleri 5M Migros Avm’den yolcu alımına başlayarak Jandarma, Otogar, Öğretmen Evi, Çallı, Sanayi Karakolu, Kepez Belediyesi Kavşağı ve Hâl Kavşağı’a uğradıktan sonra Antalya Havalimanı’nda yolcularını indiriyor. Yolculuk yaklaşık 30 – 35 dakika sürmekte olup fiyatlar 2023 yılında 50 Türk Lirası olarak güncellenmiştir. 

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Antobüs Belediye Otobüsleri ile en uygun fiyatlara şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Üç farklı hat için hizmet veren 400, 600 ve 800 numaralı otobüsler 7/24 hizmet vermektedir ve otobüslere binmeniz için Antalya Kart’a ihtiyacınız var. 400 numaralı otobüs Konyaaltı, Sarısu, 5M Migros AVM, Akdeniz Üniversitesi, Çallı, Kepez Belediyesi, Hal Kavşağı duraklarından yolcu alarak havalimanına gitmektedir. 600 numaralı otobüs Antalya Otogar, Erasta AVM, Öğretmen Evi, Tıp Fakültesi, Üniversite, Meltem, Devlet Hastanesi, 100.Yıl, Markantalya, Mevlana, Meydan, Topçular, TEDAŞ duraklarından yolcu alarak havalimanına gitmektedir. 800 numaralı otobüs ise Sarısu, Konyaaltı, Gürsu, Atatürk Bulvarı, İl Sağlık Müdürlüğü, 5M Migros AVM, AKM, Konyaaltı Caddesi, Valilik, Işıklar, Dedeman, Terracity, Muratpaşa Belediyesi, Barınaklar Bulvarı, Lara, Rauf Denktaş Caddesi, Ermenek, Havalimanı Yolu duraklarından yolcularını alarak havalimanına gitmektedir. 

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Tramvay ile Ulaşım


Bir diğer uygun fiyatlı seçeneğiniz olan Antray T1A numaralı tramvay hattına binerek son durak olan Antalya Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Fatih durağından yolcu alımına başlayan tramvay sırayla Kepezaltı, Ferrokrom, Vakıf Çiftliği, Otogar, Pil Fabrikası, Dokuma, Çallı, Emniyet, Sigorta, Şarampol, Muratpaşa, İsmetpaşa, Doğu Garajı, Burhanettin Onat, Meydan, Kışla, Topçular, Demokrasi, Cırnık, Altınova, Yenigöl, Sinan, Yonca Kavşak güzergahını takip ederek Antalya Havalimanı’na ulaşıyor. İlk durak Fatih’ten son durak olan havalimanına gitmek 58 dakika sürmektedir. Saat 05.30 – 00.00 saatleri arasında sefer yapan Antray’a binmek için Antalya Kart ya da temassız özelliği bulunan bir kredi kartına ihtiyacınız var.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Elazığ’ın Akçakiraz ilçesine bağlı Elazığ Havalimanı (EZS) şehir merkezine yalnızca 15 dakikalık sürüş mesafesinde yer alıyor. Havalimanından 12 kilometre uzakta bulunan Elazığ şehir merkezine nasıl gideceğinizi merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için Havaş otobüslerine binebilir, araç kiralayabilir, özel transfer ya da taksi kullanabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Türkiye’nin pek çok ilinde havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş otobüsleri Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine de servis hizmeti sağlamaktadır. Elazığ Havalimanı’ndan yolcu alımına başlayan Havaş otobüsleri sırayla Keklik Tepe Kavşağı, Otogar, Doğu Garajı, Zaimoğlu Petrol Kavşağı, Orduevi, Beyaz Çeşme Otobüs Durağı, Yeni Tunceli Garajı (Kuzey Garajı), Hozat Garajı Yeni Cami Otobüs Durağı ve Öğretmenevi Otobüs Durağı’nda yolcularını indirmektedir. Yolculuk yaklaşık yarım saat sürmekte olup bilet fiyatları 2023 yılı itibariyle 38 Türk Lirası olarak güncellenmiştir. Bilet ücreti şoföre nakit olarak ödeniyor.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en hızlı ve konforlu yöntemlerinden biri de taksi kullanmak olacaktır. Ortalama 150 Türk Lirası ödeyerek taksiyle havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Üstelik Elazığ Havalimanı’nın geliş terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden birine uğrayarak bütçe ve beklentilerinize en uygun arabayı kiralayabilirsiniz; böylelikle yalnızca havalimanından şehir merkezine gitmek için değil, şehir içi ulaşımınızı sağlamak için de işlem yapmış olursunuz.
Eğer Bilet Dükkanı’nın sağladığı imkan ve indirimlerden faydalanarak daha uygun fiyatlara araç kiralama ya da özel transfer rezervasyonu yapmak isterseniz web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Elazığ’da Gezilecek Yerler

  • Mansur Baba Türbesi
  • Kazım Efendi Türbesi
  • Üryan Baba Türbesi
  • Hoca Hasan Hamamı
  • Kapalı Çarşı
  • Ulu Cami

Elazığ’ın Tarihi Yerleri Nerelerdir?


Harput Kalesi


M.Ö. 8. Yüzyılda Urartular tarafından yapıldığı düşünülen Harput Kalesi tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış önemli bir savunma noktasıdır. Rivayete göre kale yapılırken bölgede susuzluk yaşanıyormuş ve kralın talimatıyla kalenin harcında su yerine süt kullanılmış. 

Palu Köprüsü


Ülkemizin en güzel köprülerinden biri olarak bilinen Palu Köprüsü’nün Selçuklu Devleti tarafından inşa edildiği tahmin ediliyor. Burada gün batımını izleyebilirsiniz.

Meryem Ana Kilisesi


Dünyanın en eski ikinci kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi’ni yerli yabancı çok sayıda turist ziyaret ediyor.

Eski Hükümet Konağı


Bir asırdan uzun süredir ayakta kalmayı başarmış Hükümet Konağı bugün valilik olarak hizmet veriyor. Konağın bulunduğu meydanda vakit geçirebilirsiniz.

Elazığ’da Ne Yenir?


Antalya Elazığ uçak bileti sahipleri için en lezzetli kısma geldik. İşte Elazığ’da denenmesi gereken başlıca lezzetler:

Muhaşerli Köfte: Siyah nohut olarak da bilinen muhaşerden hazırlanan bu lezzetli köfte doyurucu bir başlangıç tabağıdır. Siyah nohut, bulgur, soğan ve çeşitli baharatlardan hazırlanan köftenin üzerine salçalı tereyağı sos eklenerek servis edilir.

Kaburga Dolması: Badem, soğan, çeşitli baharatlar ve kıymayla kavrulan pirinç ile kaburgaların doldurulmasıyla hazırlanan bu yemeği Elazığ’a gelmişken mutlaka denemelisiniz.

Harput Kebabı: Farklı et parçalarından oluşan bu ızgara tabağı yanında közlenmiş domates ve biberle servis ediliyor.

Pestil Kavurması: Önceden hazırlanan pestiller küçük küçük kesilir ve tavada erimiş tereyağına eklenir. Yumurtanın da ilave edilmesiyle kıvam alan pestillerin altı kapatıldıktan sonra üzerine ceviz serpilir.