Ankara - Elazığ Uçuş Bilgileri

560,45 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
584 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Elazığ Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 16ºC
Maks: 33ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - Elazığ Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Elazığ
Elazığ Havalimanı
TL560
Türk Hava Yolları
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Elazığ
Elazığ Havalimanı
TL1.237
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Elazığ arası havayolu ile 1 saat 15 dakika sürmektedir.
Ankara Elazığ karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve Elazığ Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Elazığ en ucuz uçak bileti 560,45 TL’den başlamaktadır.
Ankara Elazığ arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler
Elazığ’da Ne Yenir?

Ankara Elazığ Uçak Bileti


Tarihin izlerini günümüze kadar koruyarak taşıyan Elazığ çok sayıda yerli ve yabancı turistin gözdesidir. Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte bulunan Elazığ, Harput Kalesi’nin konumlandığı tepenin yamacında yer alır. Yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı çok köklü bir kültürü vardır. Doğal güzellikleri ile insana huzur veren ve tarihi eserleri ile insanı geçmişe götüren bir yanı vardır. Elazığ, Türkiye’nin başkenti Ankara’dan da çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Bilet Dükkanı üzerinden bütçenize uygun Ankara Elazığ uçak bileti satın alabilir ve Elazığ otelleri arasından en konforlu olanı seçerek seyahatinizi kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı olarak uygun fiyatlı Ankara Elazığ uçak bileti yanında aynı zamandan gezi boyunca gerekli olacak “Elazığ’da ne yenir?” “Elazığ’da gezilecek yerler” gibi konulara da değindik.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım çeşitli şekillerde sağlanır. Ankara şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı, her yıl yaklaşık 12 milyon yerli ve yabancı yolcuya ev sahipliği yapar. Türkiye’nin başkenti olması ve ülkenin her yerine kolayca ulaşım sağlaması açısından hem transfer hem rota olarak çok fazla ziyaretçi çeker. Ankara Elazığ uçak bileti sahibi yolcular Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na rahat ve konforlu bir biçimde ulaşmak için belediye otobüsü, Havaş, taksi ve araç kiralama gibi geniş ulaşım seçeneklerini kullanabilir.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şehir merkezinden Ankara Havalimanı’na ulaşım için en ekonomik seçenek belediye otobüsleridir. Ankara şehir merkezi ile havalimanı arasında 442 numaralı otobüs hattı hizmet verir. Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular ekonomik olması sebebiyle sık sık EGO otobüslerini tercih eder. 7 gün 24 saat belirli aralıklarla hizmet alabileceğiniz otobüsler sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder. 

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için yolcuların en sık tercih ettiği yöntemlerin başında Havaş gelir. Hem kolay hem de hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlar. Şehir merkezinde yer alan AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) ile havalimanı arasında hizmet vermekte olan Havaş otobüslerinin güzergahı Havalimanı – Özal Bulvarı – Pursaklar – Çevreyolu – İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı – Otogar (Aşti) şeklindedir. Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular genelde rahat ve ucuz olması açısından Havaş imkanını kullanır.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için en rahat yöntem araç kiralamadır. Esenboğa Havalimanı’nda yer alan araç kiralama şirketlerinden ya da Bilet Dükkanı üzerinden bütçenize uygun aracı ayarlayabilirsiniz. Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular genelde uçağı kaçırmamak ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşmak için araç kiralama seçeneğini kullanır.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular “Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” sorusunun cevabını merak ediyor. Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ şehir merkezine ulaşım çeşitli seçeneklerle yapılır. Özel araç ile yaklaşık 15 dakika sürer. Bunun yanında ziyaretçiler havalimanından Elazığ şehir merkezine Havaş ve taksi ile ulaşım sağlayabilir. İşte Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcuların kullanabileceği Elazığ şehir merkezine ulaşım seçenekleri…

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım iki alternatifle gerçekleşir. Ekonomik ve rahat bir şekilde gitmek isteyenlerin tercihi genelde Havaş servisleri olur. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine Havaş servisleri ile kısa sürede ulaşmak mümkündür. Yolculuk süresi trafik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterirken genelde 30 dakika sürer. 

Elazığ Havaş güzergahı ise şu şekildedir: Abdullahpaşa – Tofaş Kavşağı – Tedaş – Hazardağlı Kavşağı – Park 23 – Belediye – Çocuk Islah Evi – Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı – Ramada Otel – Orman Bölge Müdürlüğü – Karayolları – DSİ – Hozat Garajı – Öğretmenevi – Vali Fahribey Otobüs Durağı – İstasyon Caddesi – Üst Geçit Durağı – Aytaçlar Petrol Önü – Doğu Garajı – Otogar – Havalimanı.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Elazığ şehir merkezine ulaşım en hızlı ve rahat şekilde taksiler ile gerçekleşir. 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler yolcuları kısa sürede havalimanından şehir merkezinde istediği noktaya ulaştırır. Havalimanında beklemeden hemen Elazığ şehir merkezine yola çıkabilirsiniz. Özellikle valiz yükü çok olan Ankara Elazığ uçak bileti yolcuları taksileri tercih eder.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer seçenek ise araç kiralamadır. Ankara Elazığ uçak bileti olan yolcular isterse yolculuk öncesi ister uçuş sonrası araç kiralama işlemini yapabilir. Ancak yolculuk öncesi araç kiralama rezervasyonu yaptırmak daha uygun fiyata istediğiniz aracı almanıza yarar. Böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilir ve seyahat boyunca gideceğiniz yerlere rahatça giderek toplu taşımadan kurtulabilirsiniz. Bilet Dükkanı araç kiralama kampanyalarından yararlanarak bütçenizi yormadan konfora ulaşabilirsiniz.

Elazığ’da Gezilecek Yerler


Doğu Anadolu’nun doğal güzellikleri karşısında büyülenmek, tarihi yapısına şahit olmak, hayran bırakan coğrafyasını deneyimlemek isteyenler Ankara Elazığ uçak bileti alıyor. Yolculuğa başlamadan önce her adımını planlamak ve her dakikasını dolu dolu geçirmek isteyenler için “Elazığ’da gezilecek yerler” listesi çıkardık. Ankara Elazığ uçak bileti alan yolcuları hayran bırakacak yerleri sizin için derledik. İşte Elazığ’da gezilecek yerler… 

Harput Kalesi: Elazığ’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan Harput Kalesi, şehrin simgesi haline gelmiştir. Diğer adı Süt Kalesi olan kalenin yapımında su yerine süt kullanmıştır. Zamanda yolculuk hissi veren kale Urartular tarafından yaklaşık M.Ö. 8.yy’da yapılmıştır. Harput Kalesi Cumhuriyet Dönemi’nde restore edilmiştir. 

Karakoçan Golan Kaplıcaları: Karakoçan ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alan kaplıcalar, bölgemin sağlık turizmini üstlenir. Peri Çayı’nın yanında bulunan bu yer romatizmadan cilt hastalıklarına kadar birçok derde şifadır. Özellikle şehre yerli turist çekme konusunda çok etkilidir. Ankara Erzurum uçak bileti olanların mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelir. 

Elazığ Kapalı Çarşı: 2013 senesinde tarihi mozaiği korunarak günümüze kadar gelen çarşının içinde yöresel ürünlerden el işi ürünlere kadar çeşitli pazarların bulunmasından ötürü yerli ve yabancı birçok turistin uğrak mekanlarından biri olmayı başarmıştır.

Elazığ’da Ne Yenir?


Başkent Ankara’dan Doğu’nun saklı güzelliklerini keşfetmeye gelenleri lezzetli sofralar karşılıyor. Tarihten bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı Elazığ mutfağı kendine has lezzetli aromaların buluştuğu yemeklerden oluşur. İşte Elazığ’da ne yenir sorusunun cevabı… 

Gömbe: Cevizle yapılan bir yemektir. Kıymanın kullanıldığı gömbeyi Ankara Elazığ uçak bileti olan herkes denemelidir. 

Harput Çorba: Ramazan ayında akşam iftar sofralarında başlangıç yemeği olarak yer alan Harput çorba ya da ayran aşı bölgede son derece meşhur olmuş bir yemektir. Soğuk bir çorba olan Harput Çorbası, serinletici bir etkiye sahip olmasından dolayı özellikle yaz aylarında sık sık tercih edilir. 

Lobik Çorbası: Yörede börülce lobik ismiyle de bilinen çorbanın halk arasındaki adı ise Lobik Çorbası’dır. Yemeklerin öncesinde mükemmel bir başlangıç görevi gören çorbanın içinde börülce, buğday, kuru fasulye ve nohut gibi birçok besin kaynağı yüksek ögeler bulunmasından ötürü tek başına bir yemek olarak dahi tüketilebilen bu lezzet gayet besleyici bir alternatiftir. 

Sırın: Mantıya benzer yapısı ile Elazığ içinde fazlasıyla tüketilen bir yemek olan Sırın, kıymalı harcın şerit halinde kesilen yufkaların arasında eklenmesi sonrasında tepsiye dizilmesi akabinde fırında pişirilerek ortaya çıkan bir yemektir. Son olarak üstüne sarımsaklı yoğurt ve salçayla tereyağı eklenir ve sosla birlikte servis edilir.