İzmir - Elazığ Uçuş Bilgileri

1084 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1067 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Elazığ Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 12ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 17ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Elazığ Uçak Biletleri

Pegasus
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Elazığ
Elazığ Havalimanı
TL1.084
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Elazığ arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
İzmir Elazığ karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Elazığ Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Elazığ en ucuz uçak bileti 1084 TL’den başlamaktadır.
İzmir Elazığ arası yaygın olarak Pegasus hava yolu hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler
Elazığ’da Ne Yenir?

Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte bulunan Elazığ şehri, Harput Kalesi’nin konumlandığı tepenin yamacına yayılmıştır. Köklü bir tarihe sahip olan şehrin zemini hafif bir eğime sahiptir. Geçmişi M.Ö. 2000 yıllarına dayanan şehre ilk yerleşen topluluk ise Hurriler olarak kayıtlara geçmiştir. 11 ilçesi olan Elazığ şehrinin sahip olduğu tarihi köklerle beraber doğal güzellikleri, şehrin yerli ve yabancı birçok turist tarafından ilgisini çekmektedir. 

İzmir’den Elâzığ’a seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde İzmir Elazığ uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. İzmir Elazığ uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

 

1987’den beri uluslararası nitelikte hizmet vermeye devam eden Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırlarında yer almakta olup, şehir merkezine uzaklığı 14 km’dir. Ticari uçuş yoğunluğu bakımından Türkiye’deki dördüncü en işlek havalimanıdır. Aynı zamanda kargo trafiği sıralamasında da dördüncü sıradadır.

Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine ortalama uzaklıkta olmasına istinaden ulaşım ağı olarak geniş ve rahat bir imkan sunar. Belediye otobüsü, Havaş, taksi, araç kiralama ve İZBAN gibi birçok alternatif arasından tercih yapılarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


ESHOT’un sunmuş olduğu 200, 202, 204 ve 206 numaralı Havalimanı bağlantılı seferleri kullanarak şehrin Karşıyaka, Konak, Bornova ve Buca ilçelerinden aktarmasız bir şekilde Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmirimkart kullanarak ödeme yapacağınız otobüs hatlarının sefer bilgileri ve saatlerin güncel ESHOT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Şehrin uç noktaları dahil olmak üzere şehir merkezinden sunmuş olduğu güzergahları (Alaçatı, Alsancak, Çeşme, Karşıyaka/Mavişehir ve Urla) ile beraber Manisa ve Aydın’dan (Şehir Merkezi ve Kuşadası) da Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım imkanı tanımakta. Yolculuk süresi ve fiyat bilgisi güzergaha göre değiştiğinden dolayı öncesinde bilgi almak mantıklı bir tercih olabilir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Elazığ uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin çeşitli noktalarında bulunan (Alsancak, Karşıyaka, Alaçatı, vb.) ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İzban ile Ulaşım


Şehirdeki ana metro hattıyla entegre olan İzban hattı ile havalimanına uygun ve hızlı bir şekilde ulaşım mümkün. ‘’Gittiğin kadar öde’’ sistemiyle çalışan İzban hattı banliyö tren sistemidir. İzmir Elazığ uçak bileti olan yolcuların birçoğu  günümüzde trafik vb. durumlardan dolayı İzban ile ulaşımı tercih ediyorlar. Belediye otobüslerinde olduğu gibi İzmirimkart ile ödeme yaptığınız bu toplu ulaşım alternatifinde şehrin birçok noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşma imkanını çok kısa bir seyahat süresi ile elde ediyorsunuz.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan havalimanına ulaşma süresi araba ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan belediye otobüslerinin bulunmamasına karşın farklı ulaşım imkanları ile yolcular şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşabilmektedir.

İzmir Elazığ uçak bileti alan yolcuların Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmaları için farklı imkanları mevcut. Havaş, taksi ya da araç kiralama opsiyonlarını kullanarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirler.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Havaş servis otobüslerini kullanarak konforlu ve rahat bir seyahat ile Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine erişebilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arası sefer yapan Havaş otobüslerini kullanarak ulaşım sağlamak en uygun fiyatlı ulaşım alternatifidir. Trafik durumuna bağlı olarak şehir merkezine seyahat süresi ortalama yarım saat sürmektedir. Havaş otobüslerinin sefer güzergahı ise Abdullahpaşa – Tofaş Kavşağı – Tedaş – Hazardağlı Kavşağı – Park 23 – Belediye – Çocuk Islah Evi – Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı – Ramada Otel – Orman Bölge Müdürlüğü – Karayolları – DSİ – Hozat Garajı – Öğretmenevi – Vali Fahribey Otobüs Durağı – İstasyon Caddesi – Üst Geçit Durağı – Aytaçlar Petrol Önü – Doğu Garajı – Otogar – Havalimanı şeklinde olmaktadır.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Elazığ uçak bileti olan yolcular, bu alternatife daha sıcak bakabilir.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Elazığ Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden istediğinizi tercih ederek araç kiralayabilir ve böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan İzmir Elazığ uçak bileti almış yolcular, rahat bir ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirler.

Elazığ’da Gezilecek Yerler


Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekanları ile de şehre gelen ziyaretçileri büyülemekte olan Elazığ, tatilinizde size geniş bir gezilecek yer yelpazesi sunmaktadır. İzmir Elazığ uçak bileti alan yolcuları bekleyen birçok gezi planını bu şehirde gerçekleştirebilmek mümkün. Güzel anılar biriktirebileceğiniz bu şehirde gezintiniz sırasında tarihe tanıklık edebileceksiniz. İzmir Elazığ uçak bileti yolcuları için Elazığ’da gezebileceğiniz yerleri sizinle paylaşıyoruz:

Harput Kalesi: Diğer adıyla Süt Kalesi olarak da hafızlara kazınan tarihi kale, bulunduğu bölgeye ismini de vermiştir. Süt Kalesi ismini ise yapımında kullanılan harcın içinde su yerine süt kullanılmasına dem vuran bir efsaneden alan kalenin halk arasındaki ismi günümüze kadar bu şekilde gelmiştir. Birçok araştırma sonucunda Urartular tarafından yaklaşık M.Ö. 8.yy’da yapıldığı öngörülmektedir. Günümüze kadar sağlam şekilde yapısını korumuş nadide eserlerden olan kalenin restorasyon işlemlerine ise Cumhuriyet Dönemi’nde başlanmıştır.

Elazığ Kapalı Çarşı: 2013 senesinde tarihi mozaiği korunarak günümüze kadar gelen çarşının içinde yöresel ürünlerden el işi ürünlere kadar çeşitli pazarların bulunmasından ötürü yerli ve yabancı birçok turistin uğrak mekanlarından biri olmayı başarmıştır. İzmir Elazığ uçak bileti olan yolcular için vazgeçilmez mekanlardan biridir. 

Karakoçan Golan Kaplıcaları: Karakoçan ilçe merkezine 18 km gibi bir mesafede yer alan kaplıcalar, sağlık turizmi konusunda şehrin baş mekanlarından biri olmaktadır. Peri Çayı’nın yanında bulunan bu mekan romatizmadan cilt hastalıklarına kadar birçok derde şifa olacak suları bünyesinde barındırmaktadır.

Elazığ’da Ne Yenir?


Kendine has lezzetli aroma notalarının buluştuğu yemekleri ile zengin bir yöresel mutfak olan Elazığ mutfağı, İzmir Elazığ uçak bileti almış ziyaretçilerine günün her öğünü damak şöleni yaşatacak potansiyele sahip. Biz de Elazığ’da ne yenir? sorusu için ne yenmez ki diyerek listemizi sıralıyoruz:

Harput Çorba: Özellikle Ramazan ayında akşam iftar sofralarında başlangıç yemeği olarak sıklıkla sunulan yemeğin diğer bir bilinen ismi de Ayran aşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğuk bir çorba olan Harput Çorbası, serinletici bir etkiye sahip olmasına istinaden sıcak havaların vazgeçilmez yemeklerinden.

Lobik Çorbası: Yörede börülce lobik ismiyle de bilinen çorbanın halk arasındaki adı ise Lobik Çorbası’dır. Yemeklerin öncesinde mükemmel bir başlangıç görevi gören çorbanın içinde börülce, buğday, kuru fasulye ve nohut gibi birçok besin kaynağı yüksek ögeler bulunmasından ötürü tek başına bir yemek olarak dahi tüketilebilen bu lezzet gayet besleyici bir alternatiftir.

Gömbe: Genel olarak cevizle yapılan bir yemek olsa da kimi bölgelerde kıyma ile yapılan türleri bulunan Gömbe, her öğünde severek tüketebileceğiniz bir lezzettir. İzmir Elazığ uçak bileti olan yolcuların mutlaka yemesi gereken lezzetlerdendir. 

Sırın: Mantıya benzer yapısı ile Elazığ içinde fazlasıyla tüketilen bir yemek olan Sırın, kıymalı harcın şerit halinde kesilen yufkaların arasında eklenmesi sonrasında tepsiye dizilmesi akabinde fırında pişirilerek ortaya çıkan bir yemektir. Son olarak üstüne sarımsaklı yoğurt ve salçayla tereyağının buluştuğu sosun eklenmesi ile servise hazır hale gelmektedir.