Iğdır Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Iğdır Uçak Bileti Fiyatları
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı İletişim Bilgileri
Iğdır’da Gezilecek 5 Yer
Iğdır’dan Ne Alınır?

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Hakkında


Iğdır şehir merkezine 16 km uzaklıkta, Küllük Köyü içerisinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı 2012 yılından beri faaliyet göstermektedir. İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı larak uçuş seferlerinin düzenlendiği Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı uçak bileti en uygun fiyata Bilet Dükkanı sitesinden alabilir, biletinizi aldıktan sonra Iğdır’da yapılacak şeylerle ilgili detaylı bilgi içeren rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilet Dükkanı ile en uygun uçak bileti fırsatları yanında Iğdır otelleri ve araç kiralama hizmetlerine de en avantajlı fiyatlara erişebilirsiniz. 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer alan Iğdır Şehit Bülent Havalimanı 2012 yılından beri faaliyet göstermektedir. Iğdır Şehit Bülent Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Gürel Turizm Servis Taşımacılığı tarafından sağlanan havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım en ekonomik yol alternatiflerinden biridir. Havalimanında gelen yolcu çıkışının önünden, uçak iniş saatleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden Gürel Turizm otobüsleri ile Iğdır şehir merkezine yaklaşık olarak yarım saat içerisinde ve Doğubeyazıt’a 1 saatte gitmektedir.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Iğdır şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanının gelen yolcu çıkışında bekleyen taksilere binerek yaklaşık 20 dakika içerisinde Iğdır şehir merkezine varabilirsiniz. İstanbul'dan özellikle iş seyahati için gelen İstanbul Ağrı uçak bileti yolcuları genelde konforlu ve hızlı olmasından dolatı taksi seçeneğini tercih eder. 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde seyahat edenler ya da yanında çok bagaj taşıyanlar tarafından tercih edilen özel transfer servisi Iğdır şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz en konforlu yolculuk şeklidir. Havalimanından direkt olarak otelinize ya da şehir merkezinde tam istediğiniz noktaya şehri dolanmadan ulaşmak istiyorsanız önceden özel transfer servisi için rezervasyon yapabilirsiniz. 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Iğdır’da kalacağınız süre boyunca ulaşım konusunda sadece toplu taşıma sefer saatleri ve güzergahları ile kısıtlı kalmamak için havalimanından araç kiralamak oldukça rahat ve mantıklı olacaktır. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek sizin için en uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. İstediğiniz araç siz daha Iğdır’a iniş yapmadan önce sizin adınıza ayırtılmış olsun istiyorsanız Iğdır uçağınıza binmeden önce Bilet Dükkanı üzerinden araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Aldığınız Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı uçak biletiyle Iğdır’a iniş yaptıktan sonra yakında başka hangi şehirlere kolaylıkla geçiş yapabileceğinizi merak ediyorsanız “Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Havalimanından kısa sürede geçebileceğiniz diğer şehirleri görmek için Iğdır’ın komşu olduğu şehirlere bakılabilir. Iğdır güneyde Ağrı, batı ve kuzeybatıda ise Kars illeriyle komşu bulunmaktadır.

Iğdır Uçak Bileti Fiyatları

Iğdır’a doğal güzelliklerini görmek, yöresel yemeklerini tatmak ve şehri tanımak üzere gelmeyi planlıyorsanız en hızlı ulaşım şekli olan hava yolu üzerinden ulaşımı tercih edebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı uçak bileti almadan önce Iğdır uçak bileti fiyatlarıyla ilgili araştırma yapmanız ekonomik bir tatil planı çıkarmanız açısından faydalı olacaktır. Iğdır uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketine, yolculuk edeceğiniz tarihin yoğunluğuna ve yolculuk edeceğiniz şehre göre değişiklik göstermektedir. Iğdır uçak bileti fiyatları 1.200 TL’den başlayarak 3.100 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı İletişim Bilgileri


Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndaki uçuşlar, verilen hizmetler ya da herhangi başka bir konu ile ilgili aklınıza takılan soruları direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Iğdır Havalimanı, 76000, Merkez/Iğdır
  • Telefon: 0476 278 60 00
  • Faks: 0476 278 60 01
  • E-Posta: [email protected] 

Bu iletişim bilgileri ile Iğdır Havalimanı'na ulaşabilir ve dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. 

Iğdır’da Gezilecek 5 Yer


Türkiye’nin en doğusunda İran, Ermenistan ve Azerbaycan gibi yabancı ülkelere komşu bulunuyor olması nedeniyle kültürel çeşitliliğin sık rastlandığı bir yer olan Iğdır’da gezilecek ve görülecek pek çok tarihi ve doğal güzellik vardır. Iğdır’da gezilecek 5 yeri sizler için anlattık. İşte Iğdır Havalimanı uçak bileti olan yolcuların dönüş yoluna geçmeden önce mutlaka görmesi gereken yerler... 

Tuzluca Tuz Mağaraları

55 dönümlük bir alan içinde yer alan Tuzluca Tuz Mağaraları solunum yolu rahatsızlıklarına şifa olma özelliğini de taşımaktadır. Tuzluca Tuz Mağaralarının bir gün içerisinde tam 60 ton tuz üretme potansiyeli olması nedeniyle buradan yapılan tuz ticaretine bir hayli önem verilmektedir.

Gökkuşağı Tepeleri

Iğdır’ın en ilgi çekici doğal güzelliklerinden biri olan Gökkuşağı Tepeleri, farklı toprak renkleri ve toprak yapısı nedeniyle inanılmaz bir görsel şölen sunmaktadır. Hem fotoğrafçılıkla ilgilenenler ve doğa sporu tutkunları için şahane bir yer olan Gökkuşağı Tepeleri 20 kilometre uzunluğunda bir alana yayılan bir cennet gibidir. Dört mevsim farklı renklere büründüğüne şahit olabileceğiniz Gökkuşağı Tepelerine kesinlikle gitmelisiniz.

Şahmeran Tepesi ve Mağarası

Ağrı şehir merkezine 5 km uzaklıktaki Melekli ilçesi sınırları içinde yer alan Şahmeran Tepesi ve Mağarası farklı pek çok hikayeye sahiptir. Halk arasında en yaygın olarak bilinen ve en etkileyici olan hikayeye göre sonu olmayan bu dipsiz mağarada en büyük ve en çok korku salan yılan olan Kral Şahmeran’ın ve onun aşık olduğu kişinin yaşadığı bilinmektedir. 

Tarihi Babek Mağarası

Iğdır şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer alan tarihi Babek Mağarası şehrin turizm faaliyetleri için oldukça önemli bir yere sahiptir. Iğdır’daki pek çok doğal yer gibi Tarihi Babek Mağarası’nın da kendine has bir hikayesi mevcuttur. 

Aras Nehri

Bir kısmı Erzurum bir kısmı da Iğdır illeri sınırları içinde yer alan Aras Nehri ziyaretçilerine Erzurum – Kars platosu üzerinde harika bir manzara sunmaktadır. Aras Nehri’nin bu platonun güneyindeki çöküntü alanlardan akarak Ermenistan sınırına kadar vardığı bilinmektedir. 

Iğdır’dan Ne Alınır?


Iğdır’dan dönüşe geçerken kendinize burada geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlatacak bir şeyler ya da sevdiklerinize Iğdır hatırası olacak bir şeyler almak istiyorsanız Iğdır’dan ne alınır diye merak ediyor olabilirsiniz. Iğdır yöresine ait olan kaya tuzu lambası, sarıkök, yün çorap, Iğdır kayısısı ya da nebat şekeri gibi şeyler direkt olarak aklınıza Iğdır’ı çağrıştıracak olsa da üzerinde şehrin popüler simgelerinin yer aldığı magnet ve kartpostal gibi hatıralıkları da tercih edebilirsiniz. Iğdır Havalimanı uçak bileti olan yolcular dönerken sevdiklerine bu hediyerlerden birini seçebilir.