Antalya Iğdır Uçak Bileti

Antalya - Iğdır Uçuş Bilgileri

2.408 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.199 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Iğdır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
19 Temmuz 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 31ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
20 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 17ºC
Maks: 30ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
21 Temmuz 2024 Pazar
Min: 17ºC
Maks: 32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
23 Temmuz 2024 Salı
Min: 20ºC
Maks: 36ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Antalya - Iğdır Uçak Biletleri

AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Iğdır
TL2.408

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Iğdır arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Antalya Iğdır karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Iğdır Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Iğdor en ucuz uçak bileti 2.408 TL’den başlamaktadır.
Antalya Iğdır arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı'na Ulaşım
Iğdır Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Iğdır'da Gezilecek 5 Yer
Iğdır'da Nerede Kalınır?

Iğdır Hakkında


Azerbaycan, İran ve Ermenistan’a sınır komşusu olan, Türkiye’nin en doğusundaki Iğdır, her geçen gün turistik cazibesini daha da artırmaktadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen zengin bir tarihi mirasa sahip olan Iğdır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 7 bin yıldan uzun bir süredir birçok medeniyete ev sahipliği yapan Iğdır’da, bu medeniyetlerin izine rastlamak mümkündür. Bu medeniyetlerden kalan eserleri ve doğal güzellikleri ile Antalya Iğdır Uçak Bileti alacaklar için oldukça ilgi çekici bir seyahat destinasyonudur. 

Tüm bunların yanında doğal güzellikleri, tarımsal potansiyeli ve tarihi yapısıyla dikkat çeken Iğdır’da Ağrı Dağı’nın heybetli manzarası eşliğinde unutulmaz bir rota ziyaretçileri bekliyor olacak. Aras Nehri Kıyısı, Ağrı Dağı gibi yerler Adana Iğdır uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçilerin ilgi odağında yer alır. Buraya yapacağınız seyahatinizde Karasu Nehri ve Ardahan Dağları gibi doğa alanlarda temiz havanın tadını doyasıya çıkaracaksınız. 

Iğdır’ın bu tarihi ve doğal güzelliklerini görmek, Ağrı Dağı’nın heybetli manzarası eşliğinde bu deneyimi yaşamak isteyenleri unutulmaz bir Doğu Anadolu gezisi bekliyor olacak. Antalya'dan Iğdır uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Iğdır otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı'na Ulaşım


Her yıl sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Havalimanı şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen Antalya Iğdır Uçak Bileti sahipleri ulaşım kolaylığı açısından havalimanı servislerini tercih edebiliyor. Migros AVM otoparkından hareket eden HAVAŞ otobüsleri, sabah 4’ten akşam 10’a kadar devam eden seferlerine ek olarak gece 1.30’da da hareket ediyor. Ancak toplu taşıma ile havalimanına gitmeyi tercih eden yolcular Antray’ı da kullanabilir. Hem hızlı hem de rahat olan bu tramvayın Antalya Havalimanı’ndan geçen bir durağı bulunuyor.

Iğdır Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer alan Iğdır Havalimanı’ndan, Bilet Dükkanı’ndan sağlayabileceğiniz Antalya Iğdır Uçak Bileti ile seyahatinizin ardından, sıklıkla tercih edilen taksilerle merkeze gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan otobüsle ulaşımı kullanmak isteyenler ise servis taşımacılığını kullanarak yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varabilir.

Iğdır'da Gezilecek 5 Yer


Iğdır'da şunların hepsi bulunabilir: Yaylanın bozulmamış doğasında geleneksel göçebe yaşam tarzı, dağ bisikleti ve binicilik gibi birçok açık hava etkinliğine uygun arazi, birçok kuş türünün yuvalama alanları, Türkiye'nin başka hiçbir yerinde bulunmayan ünlü Türk masalcısı Dede Korkut'un masallarında adı geçen yerler ve etkileyici bir şekilde göğe yükselen Ağrı Dağı'nın karla kaplı zirveleri… Dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en yüksek volkanik zirvesi olan bu dağ, çeşitli kutsal kitaplarda adı geçen, Büyük Tufan'dan sonra Nuh'un Gemisi'nin karaya oturduğu dağdır. Burada birkaç gün geçirerek Iğdır'ın sunduğu her şeyi deneyimleyebilirsiniz.

 1. Karakale

  Sürmeli Çukuru'nda bir Urartu şehrinin üzerine kurulmuş, günümüze kadar ulaşan kalıntıların bulunduğu Karakale adında bir yer bulunmaktadır. Her bir antik mezarlık aynı zamanda bir açık hava müzesidir ve Iğdır Ovası'nda koç başlı mezar taşlarına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Mezar taşlarına kazınan sembollerden burada yatan her kişinin mesleğini öğrenmek mümkün.

 2. Gödekli Kümbeti

  Aralık ilçesine 15 km uzaklıkta, sessizliği nedeniyle seçilmiş ücra bir yerde bulunan Gödekli Kümbeti de Antalya Iğdır Uçak Bileti ile kente gelenlerin görmesi gereken yerlerden biridir. Bu anıt mezarın girişinin karşısında ikisi mavi renkli üç mezar taşı bulunmaktadır. Bu mezarların üzerindeki yazıtlar, sonsuz uykuları için bu anıt mezarı kendilerine seçenlerin kimler olduğunu açıklamaya yardımcı oluyor. Kul Yusuf Kümbeti adı verilen, doğudan batıya doğru pek sapma göstermeyen ve çok düz duvarları kesin boyutlarıyla anılan anıt mezar , merkeze yakın Çakırtaş Köyü'nde bulunmaktadır. 
  Iğdır'ın ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin sayısıyla dikkat çekici olduğunu daha önce belirtmiştik.

 3. Iğdır Kalesi

  Bu farklı medeniyetlerin izlerini farklı yerlerde görmek mümkün olduğu gibi, bazen tek bir yapıda da tüm farklı medeniyetlerin izlerini görmek mümkün olabiliyor. Bunu en iyi şehirde karşınıza çıkan bazı kalelerde görebilirsiniz. Bu kalelerden biri de Aralık ilçesinde Ağrı Dağı'nın kuzey yamaçlarında yer alan Iğdır Kalesi'dir. 

 4. Korhan Yaylası

  Iğdır dünyanın en büyük ikinci göktaşı çukurunu da bünyesinde barındıran bir şehir olarak da karşımıza çıkıyor. 1982 yılında şehir merkezine 42 km uzaklıkta, Korhan Yaylası’na düşen meteorun oluşturduğu çukur, 35 metre genişliği ve 60 metre derinliği ile görenleri hayrete düşürecek büyüklükte. 
  Çin’den başlayatak Türkiye üzerinden devam eden İpek Yolu’nun geçiş noktalarından biri de Iğdır olmuştur.

 5. Ejder Kervansarayı

  Tarihin en önemli ticaret ağının güzergahı olarak o dönemlere tanıklık eden Iğdır’da, birçok kervansaray da bulunmaktadır. Ancak bunların arasında en tanınmışı Ejder Kervansarayı’dır. Selçuklu Dönemi’ne tanıklık eden kervansarayın yapımı ise 12’inci yüzyıl dönemlerine denk gelmektedir. Iğdır’a yaklaşık 15 km uzaklıkta Harmandöven Köyü’nde bulunan kervansaray, Surmari Emri Şerafettin Ejder tarafından yaptırılmıştır.

Iğdır'da Nerede Kalınır?


Antalya Iğdır Uçak Bileti alarak kente gelenler birçok konaklama seçeneği bulacaktır. Ancak Bilet Dükkanı üzerinden en uygun Iğdır otelleri seçimizini kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem ailelere hem yalnız gezginlere hem de çiftlere hitap eden konaklama konseptleri ile hizmet sunan Iğdır otellerinde, hangi yaş ve bütçe grubundan olursanız olun aradığınız olanaklara erişebilirsiniz. İşte Antalya Iğdır Uçak Bileti ile yapacağınız seyahatinizde konaklayabileceğiniz bazı yerler…

 • Dedeman Iğdır Hotel: Iğdır şehir merkezinde yer alan 4 yıldızlı bir oteldir. Modern ve konforlu odaları, restoranı ve toplantı salonları bulunmaktadır.
  Iğdır Otel: Iğdır şehir merkezinde yer alan bu otel, konforlu odaları ve restoranı ile hizmet vermektedir.
 • Ulu Konak Butik Hotel: Şehir merkezinde yer alan bu butik otel, tarihi bir konakta hizmet vermektedir. Kendine özgü dekorasyonu ve konforlu odalarıyla dikkat çekmektedir.
 • Aksutis Otel: Merkeze yakın bir konumda bulunan bu otel, modern odaları ve restoranıyla hizmet vermektedir.
 • Iğdır Resort Hotel: Iğdır şehir merkezine yakın bir konumda bulunan bu otel, konforlu odaları, spa ve wellness hizmetleri ile konuklarına konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır.