Ankara - Iğdır Uçuş Bilgileri

1.468 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
945 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Iğdır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 9ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 11ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 10ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 26ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

En Ucuz Ankara - Iğdır Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Iğdır
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı
TL1.468
Türk Hava Yolları
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Iğdır
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı
TL0
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Iğdır arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
Ankara Iğdır karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve Iğdır Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Iğdır en ucuz uçak bileti 1.468 TL’den başlamaktadır.
Ankara Iğdır arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara'dan Iğdır'a Nasıl Gidilir?
Iğdır'a Hangi Mevsim Gidilir?
Iğdır Kaç Günde Gezilir?
Iğdır'da Gidilecek 7 Yer
Iğdır'da Yapılacak Aktiviteler
Iğdır'da Ne Yenir?

Iğdır Hakkında


Azerbaycan, İran ve Ermenistan’a sınır komşusu olan, Türkiye’nin en doğusundaki Iğdır’ın tarihi milattan önceki dönemlere kadar uzanmaktadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen zengin bir tarihi mirasa sahip olan Iğdır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden kalan eserleri ve doğal güzellikleri ile Ankara Iğdır uçak bileti alacaklar için oldukça ilgi çekici bir seyahat destinasyonudur. 

Tüm bunların yanında doğal güzellikleri, tarımsal potansiyeli ve tarihi yapısıyla dikkat çeken Iğdır’da Ağrı Dağı’nın heybetli manzarası eşliğinde unutulmaz bir rota ziyaretçileri bekliyor olacak.  Karasu Nehri ve Ardahan Dağları gibi doğa alanlarda da temiz havanın tadını doyasıya çıkaracaksınız. Iğdır’da konaklama yapmak isteyen Ankara Iğdır Uçak Bileti sahipleri sahipleri Iğdır otellerine göz atmak için Bilet Dükkanı otel sayfasını ziyaret edebilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz. Gelin bu güzel kente biraz daha yakından bakalım.

Ankara'dan Iğdır'a Nasıl Gidilir?


Ankara Akyurt’ta bulunan Esenboğa Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım 442 hat numaralı EGO otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Havalimanına gelmenizin ardından Ankara Iğdır uçak bileti ile seyahat edecekleri Iğdır Havalimanı’na kadar 1 saat 40 dakikalık uçuş bekliyor olacak. Iğdır Havalimanı’na inmenizin ardından taksiler, otobüsler ve servis taşımacılığını kullanarak yaklaşık 30 dakikada, 12 kilometrelik Iğdır şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Iğdır araç kiralama fırsatlarından faydalanabilir, kampanya ve indirimler için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Iğdır'a Hangi Mevsim Gidilir?


Doğu Anadolu’nun bilinen zorlu ve soğuk iklimine karşı Iğdır’a gelen ziyaretçiler şaşırmaya hazır olun. Diğer Doğu Anadolu şehirlerinden farklı olarak Iğdır’da yumuşak bir iklim vardır. Bu sebeple Erzurum ve Kars’ta mont giyerken, Iğdır’da en ince kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Dağları ve ovalarıyla Ankara Iğdır Uçak Bileti alanları karşılamayı bekleyen bu kente her mevsimde rahatlıkla gidebilir ve tarihi güzelliklere doyabilirsiniz.

Iğdır Kaç Günde Gezilir?


Iğdır'ı tam olarak keşfetmek için önerilen süreler değişebilir. Ancak genellikle 2-3 gün yeterli olabilir. Bu süre içinde şehrin tarihi ve kültürel öneme sahip yerlerini ziyaret edebilirsiniz.

Iğdır'da Gidilecek 7 Yer


Düz ovalar üzerinde kurulu olan Iğdır’da Ankara Iğdır Uçak Bileti alarak kente gelen misafirleri Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı karşılayacaktır. Ancak bu görkemli dağın haricinde şehirde eski çağlardan bugüne ulaşmış pek çok tarihi nokta da mevcut. 

 1. Tarihi Babek Mağarası

  Iğdır’da çok eski tarihi dönemlerden kalma pek çok mağara bulunuyor. Bunlardan biri de Iğdır şehir merkezine 10 kilometre mesafedeki Karakoyunlu köyünde yer alan Tarihi Babek Mağarası’dır. M.S. 800’lü yıllarda Babekler tarafından inşa edilen mağara kente gelecek ziyaretçilerini bekliyor.

 2. Gökkuşağı Tepeleri

  Kentte gezilecek yerler arasında en çok dikkat çekenlerden biri de Gökkuşağı Tepeleri’dir. Iğdır’ın doğal güzelliklerinin en özel örneklerinden olan bu bölge fotoğraf tutkunları için harika bir mekandır. 

 3. Tuz Dağı

  Tuzluca Köyü'nde yer alan ve bölgenin tuz ihtiyacını karşılayan Tuz Dağı yerli ve yabancı turistlerin Iğdır'da görmeden dönmemesi gereken bir başka önemli yerdir. Tuz çıkarma çalışmaları nedeniyle oluşan mağaralar özellikle büyük ilgi çeker.

 4. Meteor Çukuru

  1892 yılında Korhan Yaylası’na düşen bir meteorun oluşturduğu devasa çukur, derinlik ve genişlik açısından dünyada ikinci sırada yer alıyor. Yaklaşık 60 metre derinliğindeki meteor çukurunu Iğdır seyahatinizde mutlaka görmelisiniz.

 5. Urartu Tepeleri (Kültepe)

  1913’te Melekli bölgesinde yapılan kazılarda ortaya çıkan bir başka tarihi alan ise Urartu Tepeleri’dir. Bu tepeler hem dağ bisikletlerine ilgi duyan hem de atlı geziler için yöredeki en güzel manzaralara sahiptir.

 6. Ahura Harabeleri

  Ağrı Dağı’nın eteklerinde bulunan Ahura Harabeleri, Artaksiyalı Krallığı’ndan kalma bu harabeler, antik dönemlere ışık tutar. M.Ö ikinci yüzyılda Artaksiyalıların yerleşim alanı olan bu bölgeyi ziyaret ederek antik kültürler hakkında aydınlanabilirsiniz.

 7. Selçuklu Kervansarayı

  Anadolu Selçuklu döneminden kalan Selçuklu Kervansarayı, Selçuklu döneminin mimarisi ve kültürünü yansıtan oldukça değerli bir yapıdır. 12. yüzyıla ait bu eser, daha sonraki yıllarda bakanlık tarafından koruma altına alınmıştır. Kalıntıları büyük oranda korunmuş olan Selçuklu Kervansarayını ziyaret ederek yöre hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Iğdır'da Yapılacak Aktiviteler


Özellikle bahar ve yaz aylarında Iğdır’da birçok etkinlik ve festival bulunuyor. Ankara Iğdır Uçak Bileti ile şehre gelecek ziyaretçiler, Iğdır’ın kültürünü yansıtan bu etkinliklere yakından tanıklık edebilirsiniz. 19-21 Mart tarihleri arasında Nevruz Bayramı, 24-25 Mayıs’ta Ağrı Dağı Korhan Yaylası Şenlikleri, Temmuz’da Kayısı Festşvali ve Ağustos’ta ise Iğdır-Nahçıvan Kültür ve Dayanışma Festivali gerçekleştirilir. Eğer siz de bu festivallere katılmak istiyorsanız seyahat tarihlerinizi buna göre planlayabilirsiniz.

Iğdır'da Ne Yenir?


Iğdır da tıpkı diğer Doğu Anadolu Bölgesi illeri gibi bu coğrafyanın zengin mutfak kültüründen nasibini alıyor. Şehir merkezinden köylere kadar birçok yerde çok çeşitli yerel restoranlara rastlamak mümkünken, Ankara Iğdır Uçak Bileti ile kente gelenlerin mutlaka tatması gereken yemekler arasında kelecoş, katlet, katık çorbası, zibilli pilavı, tavuk şorva, patlıcan reçeli ya da kavut gibi lezzetler bulunmakta.