Elazığ Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Elazığ uçakla Ankara'dan 1 saat 10 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 50 dakika sürer.
Elazığ'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Elazığ en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Elazığ uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Elazığ’da Gezilecek Yerler
Elazığ’da Ne Yenir?

Avantajlı Elazığ Uçak Bileti


Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde illerinden biri olan Elazığ, çok sayıda ulus tarafından fethedilmiş ve medeniyetlerin merkezi haline gelmiştir. Keban Barajı’nın yapılmasıyla birlikte gelişim göstermiş olan şehir, Fırat Nehri’nin Murat ve Karasu kollarıyla çevrilmiştir. Buzluk Mağarası, Harput Kalesi, Hazar Gölü, Arkeoloji Müzesi, Ulu Camii, Hazar Baba Kayak Merkezi gibi birçok gezilecek ve tatil yapılacak yerlere ev sahipliği yapar.

Tarihi dokusu ve mimarisi ile çok sayıda kültürün izlerini yansıtan Elazığ’da gezilip görülmesi gereken birçok mekan bulunuyor. Bilet Dükkanı, Elazığ’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bir Elazığ rehberi sunar.

Büyük şehirlerin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için doğru tercihlerden biri olacak Elazığ’da keyifli bir tatil için Elazığ uçak bileti satın alarak planınızı yapabilirsiniz.

Gakkoşlar diyarı olarak ifade edilen ve sıcakkanlı insanlarıyla, herkesi kendine hayran bırakan Elazığ, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve etkileyici atmosferiyle Türkiye’nin mutlaka görülmesi gereken şehirleri arasında yer alıyor.

Harput Antik Kenti ve daha birçok mekanıyla her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlayan şehrin yöresel yemekleri de deneyenleri mest ediyor. Hitit, Asur, Bizans ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan antik kentte tarihi yapıları yakından görmek ve farklı deneyimler kazanmak için tatil yapmak isteyenler, Bilet Dükkanı üzerinden ucuz Elazığ uçak bileti satın alabilirler.

Evliya Çelebi’nin Al-i Osman defterhanesinde ‘Hasan Ziyad ülkesi’ olarak geçen Harput, Hazar Gölü’nün eşsiz manzarasını yakından görebileceğiniz Sivrice, şehrin gelişmesine katkı sağlayan barajı ile Keban ve daha birçok ilçesiyle keyifli bir gezi için Elazığ’ı ziyaret edebilirsiniz.

Elazığ, Türkiye’nin diğer şehirleri ve dünya ile bağlantısını, Elazığ Havalimanı ile sağlıyor. Türkiye’nin ilk sivil havalimanlarından biri olma özelliği taşıyan ve şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan havalimanından ulaşım ise oldukça kolay. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok alternatif bulunuyor.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Tarihi yapıları, mistik atmosferi ve doğal güzellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biri olan Elazığ, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaya devam ediyor.

Elazığ uçak bileti satın alan tüm yolcuların iniş yapacağı Elazığ Havalimanı, özellikle yaz aylarında en yoğun yolcu trafiğini alıyor. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyenler için ise otobüs, taksi, yolcu servisi ve araç kiralama gibi birçok alternatif bulunuyor.

Elazığ otelleri ve Elazığ araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Elazığ'a kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım, en hızlı ve ekonomik yöntem olarak biliniyor. Yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine, otobüsler ile 30 dakika gibi bir süre zarfında ulaşabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatiflerinden bir diğeri de ticari taksiler… Hem güvenlik açısından hem de konfor açısından oldukça elverişli olan taksiler, havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde gitmenizi sağlayacaktır.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım da konforlu ulaşım yöntemleri arasında yer alıyor. Elazığ Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren araç kiralama acenteleri aracılığıyla kiralama işlemini gerçekleştirebilir, şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Yolcu Servisi İle Ulaşım


Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de yolcu servislerini kullanmak olabilir. THY, Pegasus, AnadoluJet, Bprajet ve Onurair gibi firmaların yolcuları için tedarik etmekte olduğu özel otobüs servisleri bulunuyor. Bu firmaları kullanarak, Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Elazığ’da Gezilecek Yerler


Doğal güzellikleri, turistik mekanları ve tarihi yapıları ile yıl içerisinde çok sayıda turist çeken şehirler arasında bulunan Elazığ, hem yaz hem de kış turizmi açısından büyük önem taşıyor.

Hazar Dağı, baraj gölleri ve Hazar Gölü ile çevrili olan şehir, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeniyle çok sayıda kültürel yapıya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Elazığ uçak bileti ile şehri ziyaret edecek olanlar ve her yıl yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Elazığ’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler, Bilet Dükkanı tarafından sunulan Elazığ rehberini inceleyebilirler. İşte kültürel ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Elazığ’da gezilecek yerler…

 1. Harput Kalesi

  M.Ö. 8. Yüzyılda Urartu Krallığı tarafından kurulmuş olan Harput Kalesi, iç ve dış surlar olmak üzere iki bölümden meydana gelmektedir. Kayalar üzerine inşa edilmiş olan kalenin içinde hastane, darphane, tahıl ambarı, cephanelik, su sarnıcı ve cami gibi çok sayıda yapının bulunduğu büyük bir mahalle olarak belirtilmektedir.

 2. Buzluk Mağarası

  Derinliği 1500-2000 metre olarak tahmin edilen Buzluk Mağarası, bir doğa harikası olarak tanımlanmaktadır. Jeomorfolojik özelliği ve şekli itibariyle meydana gelen klimatolojik şartlar nedeniyle mağaranın içinde yaz aylarında buz oluşmaktadır. Kış aylarında ise sıcak olmaktadır.

 3. Keban Baraj Gölü

  30,1 metreküp hacimli, 125 kilometre uzunluğunda olan Keban Baraj Gölü, Türkiye’nin en büyük suni gölleri arasında yer alır. Baraj yapımında oluşan 64 bin hektar büyüklüğünde bir baraj gölü meydana gelmiştir. Bu gölün etrafında Elazığ ile birlikte çevre illerin halkının da faydalanmakta olduğu eğlence ve mesire yerleri bulunmaktadır.

 4. Harput Ulu Cami

  2000 metrekarelik bir alana inşa edilen Harput Ulu Camii’nin yapı tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Anadolu’nun en eski Türk camilerinden arasında yer alır. Caminin eğri minaresinin İtalya’da yer alan Pisa Kulesi’nden daha eğri olduğu söylenmektedir.

 5. Meryem Ana Kilisesi

  Harput Kalesi’nin doğusunda yer alan Meryem Ana Kilisesi, Anadolu’nun eski mabetlerinden biridir. M.S. 179 yıllarında inşa edildiği belirtilen kilise, Elazığ’da gezilecek yerler arasında en dikkat çeken mekanlardan biri olarak kabul edilmektedir.

 6. Belek Gazi Anıtı

  Sultan Alparslan’ın kumandanı Artuk Bey’in torunu Behram Bey’in oğlu Belek Gazi’ye ait olan bu anıt, heykeltıraş Nurettin Orhan tarafından 1964 yılında yapılmıştır.

Elazığ’da Ne Yenir?


Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, sıcakkanlı insanları ve gelenekleri ile Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olan Elazığ, yöresel yemekleriyle ün salmıştır.

Harput köftesinden, orcike, işgene, lobik çorbası ve daha birçok lezzete ev sahipliği yapan Elazığ’da mutlaka denenmesi gereken yemekler, Elazığ uçak bileti satın alarak keyifli bir tatilin planını yapan herkes tarafından merak ediyor.

Elazığ’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili Elazığ rehberi sunan Bilet Dükkanı üzerinden, sizin için uygun tarihlerde uygun fiyatlara ucuz uçak bileti satın alabilir, Elazığ gezi rotanızı belirleyebilirsiniz. İşte birbirinden lezzetli, enfes tatlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Elazığ yemekleri…

 • Harput Köftesi: Yağsız kıyma, ince bulgur ve reyhan ile birlikte yapılmakta olan Harput Köftesi, Elazığ’ın en meşhur ve en sevilen yemekleri arasında yer alıyor. Elazığ’ın hemen hemen her restoranında rahatlıkla yiyebileceğini Harput Köfte, salçalı sosu ile enfes bir tada ulaşıyor.
 • İşgene: Elazığ uçak bileti satın alarak, şehri yakından görme imkanı yakalayanların ilk tercih ettiği yemeklerden biri olan İşgene, Osmanlı Saray Mutfağı’nın göz yemeklerinden biri olarak kabul ediliyor. Tavuk eti, işgene, tandır ekmeği, soğan, maydanoz ve salça ile yapılan bir yemek olan İşgene, özellikle beyaz et severlerin gözde yemekleri arasında yer alıyor.
 • Palu Tava: Çebiç eti ve biberin bir arada pişirilmesiyle elde edilen bir yemek olan Palu tava, taş fırında birkaç saat pişiriliyor.
 • Lobik Çorbası: Elazığ’da ince yeşil fasulye anlamına gelen lobik, çorbaya ismini veriyor. İnce yeşil fasulyeden yapılmakta olan Lobik çorbası, börülce de ile de yapılıyor.
 • Patlıcan Söğürme: Patlıcan, sarımsak, tereyağı ve tuz ile yapılmakta olan Patlıcan Söğürme, Elazığ yemekleri arasında en sevilenlerden biri olarak kabul ediliyor. Siz de sebze yemeklerini seviyorsanız, bu yemeği unutamayacaksınız.
 • Sırın: Hamur işi sevenler tarafından oldukça beğenilecek bir lezzet olan Sırın, yufka, yoğurt ve sarımsak ile yapılmaktadır. Yufkaların şerit şeklinde kesilmesi ve rulo halinde tepsiye dizilmesiyle yapılan yemek, Elazığ yemekleri listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.
 • Orcik: Cevizli sucuk olarak da bildiğimiz, ince bir ipe geçirilerek ceviz dolgulu sarılan pestil ile yapılan orcik, Elazığ’ın yöresel lezzetleri arasında yer alıyor.
 • Dolanger Tatlısı: Baklavagiller arasında sayılabilecek lezzetlerden biri olan dolanger tatlısı, ceviz ya da fıstıkla hazırlana enfes bir tatlı. Elazığ’ın meşhur lezzetleri arasında yer alan bu tatlıyı mutlaka denemelisiniz.