İzmir - Şanlıurfa Uçuş Bilgileri

1241,14 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1051 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Şanlıurfa Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 33ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 32ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Şanlıurfa Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Şanlıurfa
Şanlıurfa GAP Havalimanı
TL1.241
AnadoluJet
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Şanlıurfa
Şanlıurfa GAP Havalimanı
TL2.082
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Şanlıurfa arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
İzmir Şanlıurfa karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Şanlıurfa GAP Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Şanlıurfa en ucuz uçak bileti 1241,14 TL’den başlamaktadır.
İzmir Şanlıurfa arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Şanlıurfa Gezilecek Yerler
Şanlıurfa’da Ne Yenir?
Şanlıurfa’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, doğal güzellik ve tarih bakımından oldukça zengindir. Ege’nin İncisi unvanına sahip olan İzmir, yıl içinde milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırladığı gibi; İzmir’den de yurt içi başta olmak üzere pek çok noktaya uçuş gerçekleşir.

İzmir’de uçuşlar, Adnan Menderes Havalimanı’ndan gerçekleşir. Gelen ve giden yolcular bölümün bulunduğu Adnan Menderes Havalimanı, uluslararası uçuşlara da açık olduğundan, yıl içerisinde oldukça yoğun bir hava trafiğine sahiptir.

İzmir Şanlıurfa uçak bileti yazımızı yazarken, yolcuların seyahatleri boyunca tüm ihtiyaçları olacak bilgileri metnimize eklemeye; tüm sorularını cevaplamaya özen gösterdik. Özellikle en çok sorulan ve akla gelen sorular olan İzmir Şanlıurfa uçak bileti aldıktan sonra İzmir Havalimanı’na nasıl gidilir, Şanlıurfa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır, Şanlıurfa’da gezilecek yerler nerelerdir, Şanlıurfa’da ne yenir ve Şanlıurfa’da nerede alışveriş yapılır sorularına cevap verdik. İlk olarak şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunu cevaplayacağız.

Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin hava trafiği en yoğun şehirlerinden biri olan İzmir’in tek havalimanı Adnan Menderes Havalimanı’na nasıl gidilir, İzmir Şanlıurfa uçak bileti satın alan yolcular başta olmak üzere İzmir’den hareketle uçacak olan yolcuların ilk ve en çok merak ettiği sorudur.

1987’de hizmete açılan ve şehir merkezine yalnızca 15 kilometre mesafede konumlanan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmek için pek çok farklı yol vardır. Bunlar; İZBAN, HAVAŞ, otobüs ve taksi seçenekleridir.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak bileti alan yolcular, şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile ulaşım sağlayabilirler. Bir banliyö sistemi olan İZBAN, 136 kilometrelik hat üzerinde hizmet verir. İzmir’in en fazla kullanılan toplu taşıma sistemlerinden olan İZBAN, şehrin hemen her noktasına kolayca ulaşımı sağlaması nedeniyle şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için de sıkça tercih edilir. Ancak bu noktada belirtmeliyiz ki bagaj yükü fazla olan yolcular için şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İZBAN ile ulaşım konforlu seçenekler arasında sayılmayacaktır.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


Yazımızın başında da söylediğimiz gibi şehir merkezine oldukça yakın sayılabilecek bir konumda bulunan Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım seçenekleri bir hayli fazladır. HAVAŞ ile İzmir Havalimanı’na ulaşım ise bu seçenekler içerisinde en fazla tercih edilenler arasında yer alır.

Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım, İzmir Şanlıurfa uçak bileti satın alan yolcular başta olmak üzere İzmir’den uçacak olanların en sık tercih ettiği yöntemlerden biridir. Görece pek çok diğer seçeneğe göre daha makul fiyatlarda oluşu ve günün hemen her saati ulaşılabilir olması da HAVAŞ servislerini tercih etmelerindeki temel sebeplerdendir.

Urla, Mavişehir, Alaçatı, Alsancak ve Çeşme gibi İzmir’in en merkezi noktalarından kalkış yapan ve havalimanına ulaşan HAVAŞ servislerinin güzergah bilgisi ile sefer saatleri hakkında detaylara ulaşabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak bileti alanlar başta olmak üzere İzmir’den uçacak olan yolcular için şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım, bir diğer havalimanına gidiş yöntemidir.

Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, 200, 202 ya da 204 numaralı otobüslerden birini kullanabilirler. Bu noktada belirtmek isteriz ki İzmir’de toplu taşıma kullanabilmek için 35 Kart ya da İzmirim Kart isimli elektronik biletlere sahip olmak gerekir.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak biletiyle seyahat edecek olanlar, şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Hem en konforlu hem de en hızlı seçeneklerden biri olan taksi ile İzmir Havalimanı’na ulaşım, şehir merkezinden hareketle uçuş noktasına gidildiği takdirde görece makul ücretli de olacaktır.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na nasıl giderim sorusunun bir diğer ve son cevabı da araç kiralamadır. İzmir’in herhangi bir noktasından kiralanacak olan araç ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım gerçekleştirilebilir. Bu noktada avantajlı fiyatları ve her dönem farklı kampanyalarıyla öne çıkan Bilet Dükkanı tercih edilebilir.

Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlayacak yolcular, Bilet Dükkanı’ndaki avantajlardan yararlanmak istedikleri takdirde biletdukkani.com adresini ya da Bilet Dükkanı uygulamasını tercih edebilirler.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat edenler, uçuşları tamamlandıktan sonra Şanlıurfa GAP Havalimanı’na iniş yapacaklardır. Şehrin tek havalimanı olan ve 2007 yılından beri hizmet veren Şanlıurfa GAP Havalimanı, şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunur ve ulaşım açısından birçok alternatif barındırır. Bu sebeple Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusunun birden fazla cevabı bulunur. Taksi, HAVAŞ servisleri veya araç kiralama ile Şanlıurfa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile yolculuk eden ve uçuşunu tamamlayan yolcular, Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada iç ve dış hat terminal binalarının çıkışında konumlanan taksiler, 24 saat boyunca hizmet verir. Yaklaşık 35 kilometre olan havalimanı – şehir merkezi, yolcular için en konforlu seçeneklerden biri olacaktır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak biletiyle seyahat eden yolcular başta olmak üzere Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım en çok tercih edilen seçenektir. Görece daha uygun fiyatlı olması ve uçuş saatlerine göre düzenlenen sefer saatleriyle öne çıkan HAVAŞ servisleri, yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşım sağlar.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşu tamamlananlar, Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada ‘Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım’ başlığında bahsettiğimiz üzere Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da internet sitesinden araç kiralanabilir. 

Şanlıurfa Gezilecek Yerler


Son yıllarda ‘zamanın başlangıç noktası’ olarak nitelendirilen Şanlıurfa, tarihin en önemli şehirlerinden biridir. On binlerce yıllık tarihi bulunan bu şehir, bilhassa son yıllarda milyonlarca turist tarafından en fazla ziyaret edilen kentlerden biri olarak karşımıza çıkar. ‘Peygamberler Şehri’ olarak da bilinen ve din tarihi alanında oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Şanlıurfa, Türkiye’nin turizm popülasyonu bakımından en bilindik yerlerindendir.

İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat eden yolcuların en çok merak ettiği konulardan biri olan Şanlıurfa’da gezilecek yerler nerelerdir sorusunun cevapları ise şu şekilde:

Göbeklitepe


Günümüzden 12000 yıl öncesine kadar uzanan bir tarihe sahiptir. İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile bu şehre gelenler başta olmak üzere Şanlıurfa’yı gezecek olanların mutlaka görmesi gereken turistik noktalardandır. 

Balıklıgöl


‘Peygamberler Şehri’ olarak adlandırılan ve dinler tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa’nın en ikonik noktasıdır. 

Urfa Kalesi


Şehrin siluetini oluşturan en turistik yerlerinden biri olmakla birlikte, Şanlıurfa’da gezilecek yerler listesi içerisinde mutlaka yer alması gereken gezi noktalarından biridir. 

Rizvaniye Camii


Şehrin merkezinde ve Balıklıgöl’ün hemen yanında konumlanır. Şanlıurfa gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazları arasındadır.

Şanlıurfa Müzesi


İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile bu şehri ziyaret edenlerin, Şanlıurfa tarihine hakim olmasını sağlayacak en önemli arkeolojik eserleri bulunduran yerdir. 

Haleplibahçe Mozaik Müzesi


Şanlıurfa ve çevresindeki arkeolojik kazılarda ele geçirilen mozaiklerin sergilendiği müzedir. 

Mevlidi Halil Camii


Dergah platosu içerisinde yer alan ve Şanlıurfa gezilecek yerler arasında bulunan Mevlidi Halil Camii de yine İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat edenlerin mutlaka uğraması, listesine alması gereken yerlerdendir.

Şanlıurfa’da Ne Yenir?


Zengin tarihinin yanı sıra damak çatlatan lezzetleriyle de öne çıkan ve adeta bir gastronomi şehri olan Şanlıurfa’da ne yenir sorusunun onlarca farklı cevabı vardır. Bunlardan en fazla öne çıkanları ise haşhaş kebabı, Şabut balığı, Urfa kebabı, bostana, keme kebabı, lebeni, ciğer kebabı, tirit, lahmacun, şıllık tatlısı, ağzı açık, aya köftesi, çiğ köfte ve billuriye tatlısıdır.

Şanlıurfa’da Nerede Alışveriş Yapılır?


Alışveriş konusunda oldukça cömert seçeneklere sahip olan Şanlıurfa’da nerede alışveriş yapılır sorusunun pek çok farklı cevabı olsa da İzmir Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat edenlerin yöresel ürünlerden oluşan bir alışveriş listesi varsa uğraması gereken yer kesinlikle Tarihi Kapalı Çarşı’dır. Onlarca farklı dükkanı ve yüzlerce yöresel ürün çeşitliliği bulunan Tarihi Kapalı Çarşı, aynı zamanda Şanlıurfa’da gezilecek yerler listesinde de mutlaka yer almalıdır.