Şanlıurfa GAP Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Şanlıurfa GAP Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Şanlıurfa GAP Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Şanlıurfa GAP Havalimanı İletişim Bilgileri
Şanlıurfa’da Gezilecek 5 Tarihi Yer

Şanlıurfa GAP Havalimanı Hakkında


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Şanlıurfa’ya hizmet veren Şanlıurfa GAP Havalimanı 17 Haziran 2007 tarihinde açıldığından beri hava yolu ulaşımı konusunda hizmet vermiştir. Şanlıurfa GAP Havalimanı şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunmakta ve şehir merkezine ulaşım için çeşitli yol alternatifleri bulunmaktadır. 

Medeniyetlerin beşiği, Peygamberler Diyarı olarak tanınan Şanlıurfa’yı gezmek, görmek; buranın yöresel yemeklerini tatmak istiyorsanız Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti alarak en hızlı şekilde Şanlıurfa’ya seyahat edebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinden Şanlıurfa GAP Havalimanı hakkında daha detaylı bilgi edinebilir, bütçe dostu kampanyalardan yararlanarak en uygun fiyatlı Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden 35 km uzakta yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı 2007 yılından beri hizmet vermektedir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir diye merak ediyorsanız pek çok yol alternatifiniz olduğunu söyleyebiliriz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Havalimanında gelen yolcu çıkışının önünden, uçak iniş saatleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden Havaş otobüsleri havalimanından şehir merkezine oldukça hızlı ve konforlu bir ulaşım hizmeti vermektedir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan kalkan Havaş otobüsleri ortalama 45 dakika içerisinde yolculuğunu tamamlamaktadır. Şanlıurfa uçak bileti olan yolcular genelde konforlu ve ekonomik olmasından dolayı Havaş ile ulaşımı tercih eder. 

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havaş otobüslerini beklemek ve toplu taşımaya binmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. İç hatlar gelen yolcu çıkışının önünde bekleyen taksilerle Şanlıurfa şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak hızlı ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 25 dakika kadar sürmektedir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde ya da yanında çok bagajla yolculuk yapanların kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi ile havalimanından şehir merkezine hem konforlu hem de hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğiniz hatırlatırız.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstediğiniz araç siz daha Şanlıurfa’ya doğru yola çıkmadan önce sizin adınıza ayırtılmış olsun isterseniz de Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Şanlıurfa GAP Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra yakında başka hangi şehirlere gidebileceğinizi merak ediyorsanız “Şanlıurfa GAP Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nın yakın olduğu şehirleri öğrenmek için Şanlıurfa’nın komşu olduğu şehirlere bakılabilir. Şanlıurfa doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır ile komşu bulunmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Şanlıurfa’ya gitmek için Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti alarak mümkün olan en hızlı şekilde Şanlıurfa’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bir araştırma yapmak için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret ederek bilet fiyatlarını karşılaştırabilir, en uygun fiyatlı uçak biletini satın alabilirsiniz. 

Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti fiyatları yolculuk edeceğiniz tarihin yoğunluğuna, yolculuk edeceğiniz şehre ve hava yolu şirketine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti fiyatları 685 TL’den başlayarak 2400 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Şanlıurfa GAP Havalimanı İletişim Bilgileri


Şanlıurfa GAP Havalimanı uçuşları, havalimanında sunulan hizmetler ya da başka bir konuyla ilgili soru ve sorunlarınızı direkt olarak yetkili kişilerle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: DHMİ Şanlıurfa GAP Havalimanı Müdürlüğü, 63340, Karaköprü/Şanlıurfa
  • Telefon: 0 414 378 11 11
  • Faks: 0 414 378 11 22
  • E-Posta: [email protected] 

Şanlıurfa’da Gezilecek 5 Tarihi Yer


Dünya’nın ne eski yerleşim yerlerinden olan Şanlıurfa’da tarihin başlangıcından itibaren günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmış binlerce yıllık pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Peygamberler şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’da gezilecek 5 tarihi yeri sizler için anlattık. Şanlıurfa Havalimanı uçak bileti olan yolcuların gidebileceği yerler...

Soğmatar Antik Kenti

Şanlıurfa’daki en önemli antik kentlerden olan Soğmatar 2.yüzyılda Paganlar tarafından çok önemli bir kutsal mekan olarak kabul görmekteydi. Hz. Musa’nın da yaşadığı yer olduğu tahmin edildiği için de çok değer verilen Soğmatar Antik Kenti, içerisinde Paganların ayin gerçekleştirdiği madebe, 7 dairesel tapınak kalıntısına ve Soğmatar Kalesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Göbeklitepe Höyüğü

Türkiye’nin tüm dünyaca tanınan tarihi değerlerinden biri olan Göbeklitepe Höyüğü 12 bin yıl öncesine kadar dayanan, dünyanın en eski tapınaklarından biridir. 1963 yılında İstanbul ve Chicago üniversitelerinin ortaklaşa çalışmasıyla açığa çıkarılmış olan Göbeklitepe’de hala arkeolojik çalışmalar yürütülmektedir.

Harran Evleri

Şanlıurfa’nın en turistik yerlerinden olan Harran Evleri M.Ö 6.yüzyılda inşa edilmiş olup günümüze kadar sağlam bir şekilde gelebilen Harran Evleri yıllar içerisinde pek çok restorasyona uğramış olsa da orijinal yapı ve görüntüleri korunmuştur. Şanlıurfa’nın sıcaklarına uygun bir şekilde sadece kilden yapılan bu evler Harran’ın başkent olduğu dönemlerde Emeviler tarafından kullanılmıştır.

Han El Bar-ur Kervansarayı

Harran’a 20 km uzaklıkta yer alan Han El Bar-ur Kervansarayı kitabesine göre 1228 yılında el-Hac Hüsameddin Ali Bey’in isteği üzerine inşa edilmiştir. Adı Arapça “keçi gübresi” anlamına gelen Han El Bar-ur Kervansarayı 1993 yılında restore edilmiş olup ziyarete uygun hale getirilmiştir. 

Şanlıurfa Ulu Camii

1170 yılında inşa edilen Şanlıurfa Ulu Camii, inşa tarihi kesin olarak bilinmeyen Kızıl Kilise adındaki eski bir kilisenin kalıntıları üzerine yapılmıştır. Hem 1600’lü yıllarda hem de 2010 yılında restorasyona uğrayan Şanlıurfa Ulu  Camii birkaç kere onarımdan geçmiş olsa da günümüzde hala eski kiliseye ait olan duvar ve çan kulesini barındırmaktadır.