Sırbistan Uçak Bileti

Sırbistan Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Sırbistan Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Sırbistan'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Sırbistan para birimi Sırp Dinarı'dır.
Sırbistan en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Sırbistan uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Sırbistan uçak bileti ortalama 2.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sırbistan Niş Constantine the Great Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sırbistan'da Gezilecek Yerler
Sırbistan'da Ne Yenir?

Avantajlı Sırbistan Uçak Bileti


Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Sırbistan, Sırbistan-Karadağ’ın 2006 yılında ayrılmasıyla birlikte bağımsızlığını kazanmıştır. Kuzeyinde Macaristan, batısında Hırvatistan, güneyinde Makedonya ve Arnavutluk, batısında Bosna-Hersek ve Karadağ, doğusunda ise Romanya ve Bulgaristan bulunan Sırbistan’da resmi dil Sırpça olarak kabul ediliyor.

Ülke genelinde Macarca, Hırvatça, Boşnakça ve Karadağca gibi azınlık dillerini de konuşan halklar mevcut. Fakat Sırp hükümeti, azınlık dillerin konuşulmasını yasakladığı için konuşulan tek dil Sırpça denilebilir. Macarlar, Slovaklar, Rumenler, Ruslar ve Hırvatların yoğun olarak bulunduğu ülkenin nüfusunda etnik grupların önemi oldukça büyük… 

Boşnaklar, Arnavutlar ve Türkler de ülkede yaşayan diğer etnik gruplar arasında yer alıyor. Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için söylenebilir ki ülke, kozmopolit yapısıyla farklı kültürlerin izlerini taşıyor. Sırbistan uçak bileti satın alarak rotasını Sırbistan’a çevirenler, Sırbistan’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bilgiye Bilet Dükkanı üzerinden ulaşabilir. Kışların soğuk ve sert, yazların ise sıcak geçtiği ülkede karasal iklim hakim…

Yılın her mevsiminde ziyaret edilebilecek ülkeler arasında yer alan Sırbistan, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Ülkeyi aralık ve mart aylarında ziyaret edecekler için kayak tatili en doğru tercih olacaktır. Sırbistan’ın sıcak dağ köyleri, özellikle kış tatili severler için oldukça keyifli alternatifler arasında sayılabilir. Tercihini yaz aylarından yana kullanacak olanlar ise Sırbistan, tarih kokan mekanları ve çok sayıda ulusal parkıyla tatil oldukça elverişli ülkeler arasında yer alıyor.

Sırbistan uçak bileti satın alarak huzurlu ve keyifli bir tatil planı yapanlar, AB üyesi olmayan Sırbistan için Schengen vizesi alması gerekiyor. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 2010 yılında imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” sonrası diplomatik, hizmet, resmi ve hususi pasaport olanlardan, uçak mürettebatından, denizadamı cüzdanı bulunanlardan, seyahat belgesi, geçici pasaport ve seyahat belgesi sahiplerinden, 90 günü aşmayan seyahatleri için vize talep edilmiyor. 

Sırbistan, dünya ile bağlantısını 4 farklı havalimanı ile sağlıyor. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı ise ülkenin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanı olarak kabul ediliyor. Uluslararası uçuşların gerçekleştiği Nikola Tesla Havalimanı, Belgrad şehir merkezine 18 km uzaklıkta yer alıyor. Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolay… Havalimanından Sırbistan şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleri ile gerçekleşiyor.

Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Başkent Belgrad’da yer alan Nikola Tesla Havalimanı, ülkenin en büyük ve en işlek havalimanı olarak kabul ediliyor. Şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan havalimanı, yurtiçi ve yurtdışı uçuşların aktif olarak gerçekleştiği uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanıyor.

Yıl içinde en yoğun trafiğini Aralık ve Ocak aylarında alan Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi çok sayıda ulaşım alternatifi mevcut... Sırbistan uçak bileti satın alarak, Nikola Tesla Havalimanı’na iniş yapacak yolcular, bu alternatifler arasından en uygun olanını tercih edebilir. Sırbistan uçak bileti ile yola çıkmadan önce Sırbistan otelleri ve araç kiralama hizmetlerimiz için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım, tercih edilecek ilk alternatif olacaktır. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüsler, Nikola Tesla Havalimanı’ndan gitmek istediğiniz bölgeye ulaşımınızı gerçekleştiriyor. Gideceğiniz bölgeye göre tercih yapabileceğiniz iki farklı seçeneği bulunan otobüsler, Mini Bus Line A1 ve PTC Belgrade Line 72 olarak iki farklı şekilde faaliyet gösteriyor. Nikola Tesla Havalimanı’ndan Sırbistan şehir merkezine otobüs ile ulaşım haftanın her günü her saat bulunabiliyor.

Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’dan şehir merkezine ulaşım için hızlı ve kolay alternatiflerden biri de taksi olarak belirtilebilir. Şehrin 6 farklı bölgesine sefer sağlayan taksiler, uygun fiyatlarla ulaşım için oldukça doğru bir tercih olabilir. Sırbistan uçak bileti satın alarak Nikola Tesla Havalimanı’na iniş yapacak olan yolcular, havalimanının bagaj teslim bölümünde hizmet veren taksi danışma masasından taksi kiralayabilirler. Her bölge için ayrı ayrı fiyatlandırması olan taksi ile hızlı ve konforlu bir şekilde Sırbistan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Sırbistan Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım da hızlı ve kolay ulaşım alternatifleri arasında yer alıyor. Havalimanı’nda bulunan Terminal 2 binasındaki araç kiralama ofisleri ile iletişime geçerek araç kiralayabilir, dilediğiniz bölgeye konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mobil & Auto, Avaco, UniRent, Europcar, Mega Rent, Sixt, Avis, Hertz, Menadzer Express, Budget, Thrifty, Beo ve Moris, Dollar, YU Tim, Auto Rent, AC Macura gibi ofisler, Nikola Tesla Havalimanı’nda faaliyet gösteren araç kiralama ofislerinden bazıları…

Sırbistan Niş Constantine the Great Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Sırbistan Niş Constantine the Great Havalimanı, Nikola Tesla Havalimanı’ndan sonra en büyük ve en işlek uluslararası havalimanı olarak kabul ediliyor. Niş şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşım ise üç farklı alternatif ile gerçekleşiyor. Ulaşım alternatifleri arasında en sık tercih edilen ise otobüsler… 

Havalimanı-Merkez Otobüs Terminali-Merkez Tren İstasyonu-Havalimanı arasında sefer yapan 34A ile Havalimanı-Merkez Tren İstasyonu-Merkez Otobüs Durağı-Havalimanı arasında sefer yapan 34B otobüsleri, Niş Constantine the Great Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için her saat faaliyet gösteriyor. Araç kiralama ve taksi alternatifleri de yine havalimanından şehir merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşımınız için günün her saati hizmet vermeye devam ediyor.

Sırbistan’da Gezilecek Yerler


Sırbistan uçak bileti satın alarak, güzel ve eğlenceli bir tatil planı yapan seyahat severler, Sırbistan’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sıklıkla araştırma yapıyor. Sırpça ‘Beyaz Şehir’ anlamına gelen başkent Belgrad olmak üzere çok sayıda gezilecek yere ev sahipliği yapan Sırbistan, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ziyaret edenleri kendine hayran bırakıyor.

Tarihi, kültürü ce etnik çeşitliliği ile en gözde Avrupa ülkelerinden biri olan Sırbistan’da tatil yapmak isteyenler, Bilet Dükkanı üzerinden, Sırbistan’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve Sırbistan otelleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler. İşte birbirinden güzel, manzarası ve temiz havasıyla büyüleyen Sırbistan’da gezilecek yerler… 

Kalemegdan: Başkent Belgrad’da bulunan Kalemegdan, geniş bir alana yayılmış en eski tarihi bölge olarak biliniyor. Yeşil doğası ve ev sahipliği yaptığı Belgrad Kalesi ile şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken meydanlar arasında yer alıyor. 

Nikola Tesla Müzesi: Sırp kökenli bilim insanı Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarının sergilendiği bir müze olan Nikola Tesla Müzesi, Belgrad’da bulunuyor. 45 dakikalık bir bilim gezisi sunan müzeyi mutlaka görmelisiniz. 

Aziz Sava Katedrali: Aziz Sava adına inşa edilen Aziz Sava Katedrali, Balkanların en büyük Ortodoks Katedrali olarak kabul ediliyor. Geniş bir alana inşa edilmiş olan katedrali haktan toplanan bağışlarla restore edilmeye başlamıştır. 

Niş Kalesi: İstanbuş’un kurucusu Büyük Konstantin’in doğduğu şehir Niş’te yer alan Niş Kalesi, Osmanlılar tarafından inşa edilmiştir. Türk kültürünün dokularını taşıyan kaleden içeri girildiğinde ise İstanbul Kapısı ve Türk Hamamı ile karşılaşılıyor. 

Sırbistan Ulusal Müzesi: Sırbistan’ın en eski ve en büyük müzesi olarak kabul edilen Sırbistan Ulusal Müzesi, Cumhuriyet Meydanı üzerine inşa edilmiş yapılardan biri… Dünyaca ünlü çok sayıda ressamın eserlerinin sergilendiği müzede 400 bin eser bulunuyor. 

Belgrad Ulusal Tiyatrosu: Cumhuriyet Meydanı’nda, 19. Yüzyılda inşa edilmiş olan Belgrad Ulusal Tiyatrosu, yapımından bin asır sonra ‘Büyük Öneme Sahip Kültür Abidesi’ olarak ilan edilmiştir. Korumaya alınan binada birbirinden güzel oyunlar sahnelenmeye devam ediyor. 

Avala Kulesi: Avala kentinde yer alan bir gözlem kulesi olan Avala Kulesi, Balkanların en yüksek kulesi olarak kabul ediliyor. 1999 yılında NATO bombardımanı ile yıkılan kule, 2010 yılında yeniden açılmıştır. Sırbistan uçak bileti alarak şehre gelenler, Belgrad’ın eşsiz manzarasını izlemek için kuleyi ziyaret edebilir. 

Manasija Manastırı: Morova Okulu’na ait bir manastır olan Manasija Manastırı, Ortaçağ Sırp kültürünün en önemli anıtları arasında yer alıyor. 11 adet kuleye sahip ve Osmanlı egemenliği döneminde kullanılmadığı için zarar görmüş olan manastır, Sırbistan Cumhuriyeti tarafından koruma altına alınmıştır. Sırbistan'da gezilecek yerler denildiğinde muhakkak listede yer alır. 

Sırbistan’da Ne Yenir?


Doğal güzellikleri, eşsiz manzarası, yeşil doğası ve tarihi dokusuyla, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti misafir eden Sırbistan, yöresel lezzetleriyle de oldukça beğeniliyor. Sırbistan uçak bileti satın alarak, Sırbistan otellerinden rezervasyon yaptıranlar, ülkenin meşhur yemeklerini denemek için en iyi yemek mekanlarını araştırıyor. Sırbistan yemekleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler, Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir. İşte birbirinden güzel, enfes lezzetlere sahip olan Sırbistan yemekleri… 

  • Ajvar: Bir çeşit garnitür olarak tanımlanabilecek olan ajvar, hemen hemen her yemeğin yanında tüketilebiliyor. Kırmızı biber, sarımsak ve patlıcan ile yapılan bu lezzet, Sırp salatası olarak değerlendiriliyor. 
  • Burek: Peynir, ıspanak, mantar ve kıyma gibi iç harçlarıyla yapılmakta olan burek, Türk lezzetlerine en yakın yemek olarak belirtilebilir. Çok severek yediğimiz böreklerle neredeyse birebir olan bu lezzeti asla yadırgamayacaksınız. 
  • Karadordeva Snicla: Sırbistan’ın yöresel yemeklerinden biri olan Karadordeva Snicla, özellikle Belgrad’da oldukça popüler… Sırp prensi Karadjordje tarafından seçilmiş bir lezzet olarak bilinen yemek, dana ya da domuz bifteğinin içinin kaymak ile doldurulması sonucu elde ediliyor. 
  • Kobasica: Sırbistan’da oldukça popüler lezzetlerden biri olan Kobasica, Sırp tarzında yapılmış bir sosis. Kaymak, salata ve patates ile servis edilen Kobasica, kızartılarak ya da soğuk olarak tüketiliyor. 
  • Cevapcici: İnegöl köftesini çağrıştıran cevapcici, sığır ya da domuz eti ile yapılıyor. Izgarada pişirilen bu yöresel yemek, Sırbistan’da mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor. 
  • Krofne: Balkanların en popüler tatlılarından biri olan Krofne, Sırbistan’ın meşhur yemekleri listesinde yer alıyor. Reçel, jöle, marmelat ve çikolata dolgusu ile yapılan tatlı, yumuşak keki ile deneyenlerin unutamayacağı lezzetlerden biri olarak kabul ediliyor.