Trabzon - Erzurum Otobüs Bileti

Trabzon - Erzurum Otobüs Bileti Genel Bilgileri

550 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
268 KM Mesafe
Ali Osman Ulusoy Popüler Firma
4 Saat 10 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Trabzon Erzurum Otobüs Biletleri

Trabzon
Erzurum
TL550

Erzurum Popüler Otobüs Biletleri

Erzurum Kalkışlı Otobüs Biletleri

Erzurum Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Trabzon Erzurum arası otobüs yolculuğu 4 ila 6 saat arası değişiklik gösterir.
Trabzon Erzurum otobüs bileti fiyatları ortalama 550 TL'dir.
En ucuz Trabzon Erzurum otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Trabzon'dan Erzurum'a giderken; Gümüşhane ve Bayburt'tan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Trabzon Erzurum Otobüs Seyahati


Bilet Dükkanı platformu, Trabzon Erzurum otobüs bileti için arama yapıldığında, bu güzergahı kullanan farklı otobüs firmalarının verilerini doğrudan çekip karşılaştırır. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri tarih için farklı firmaların Trabzon'dan Erzurum'a düzenlediği otobüs seferlerini tek bir ekranda görüntüleyebilirler.

Trabzon Erzurum Otobüs Bileti Fiyatları


Mart 2024'te Trabzon Erzurum otobüs bileti fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Farklı otobüs firmaları, seyahat tarihleri ve doluluk durumları gibi faktörler, biletlere olan talep ve arz dengesini etkileyerek fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Bu dönemde Trabzon Erzurum otobüs bileti fiyatları ortalama olarak 500 TL civarında seyretmektedir.

Trabzon'dan Erzurum otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Erzurum otelleri ve Erzurum araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Erzurum'a hava yolu üzerinden ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Otogar'a Nasıl Gidilir?


Trabzon şehir merkezinden otogara ulaşım için çeşitli seçenekler mevcuttur. Trabzon Erzurum otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde bu seçenekleri kullanarak otogara erişim sağlayabilirsiniz.

 • Yolcu Servisi: Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının ücretsiz olarak sunduğu yolcu servislerini kullanarak şehir merkezindeki satış ofislerinin önünden kalkan araçlarla otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Otobüs: Şehir merkezi ve ana caddelerden kalkan otobüslerle de otogara kolayca ulaşabilirsiniz. 120, 121, 128A, 203A, 208B gibi numaralı otobüs hatlarını kullanarak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Minibüs: Şehir merkezi, ana caddeler ve mahallelerden kalkan minibüslerle de otogara ulaşım sağlanabilir. Yolculuğunuzun başlangıç noktasına bağlı olarak uygun bir minibüs güzergahı seçerek otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Erzurum Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Erzurum Otogarı'ndan şehir merkezine ulaşım için Trabzon Erzurum otobüs bileti ile yolculuğunuzun ardından farklı seçenekleriniz mevcuttur.

 • Yolcu Servisleri: Yolculuk yaptığınız otobüs firmasının ücretsiz olarak sağladığı yolcu servislerini kullanarak, Erzurum Otogarı'ndan şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Minibüs: Otogardan Erzurum şehir merkezine sık sık minibüs seferleri düzenlenmektedir. Bu minibüslerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.


Erzurum'da Gezilecek Tarihi Yerler

 • Erzurum Kalesi: Urartular'a kadar uzanan köklü bir tarihe sahip olan Erzurum Kalesi, şehrin simgelerinden biridir. İç kale 415 yılında Bizans İmparatoru Theodosius tarafından inşa edilmiş olup, Osmanlı döneminde çeşitli eklemeler yapılmıştır. Günümüzde dış kale surları büyük ölçüde harap olsa da şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır.
 • Erzurum Saat Kulesi: Tarihi kale içindeki mescidin minaresi olarak inşa edilen bu kule, zamanla gözetleme kulesi ve sonrasında saat kulesi olarak kullanılmıştır. Anadolu'nun erken dönem Türk İslam yapılarından biri olan bu kule, şehrin manzarasına hakim bir konumda bulunmaktadır. Böylece Trabzon Erzurum otobüs bileti ile şehre geldikten sonra bu kuleyi ziyaret ederek şehrin enfes manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.


Erzurum'da Gezilecek 4 Müze

 1. Erzurum Arkeoloji Müzesi

  Erzurum Arkeoloji Müzesi, 1968 yılında ziyarete açılmıştır. Binanın yapımında bölgenin iklimi göz önüne alınarak kesme taş kullanılmıştır. Müzede, toplamda 20.000 kayıtlı eser bulunmaktadır. Sergilenen eserler aracılığıyla bölgede yaşamış kültürlerin gelişimi, üretimi, yaşam tarzı, sanatı, dini inanışları ve gelenekleri hakkında bilgi sunulmaktadır. Trabzon Erzurum otobüs bileti ile şehre geldikten sonra farklı bir deneyim yaşamak ve tarih açısından bilgilenmek için burayı tercih edebilirsiniz.

 2. Türk-İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi (Yakutiye Medresesi)

  Yakutiye Medresesi, 1310 yılında İlhanlı hükümdarı Sultan Olcayto döneminde Hoca Yakut Gazani tarafından yaptırılmıştır. Anadolu'daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğüdür. Medresenin mimarisinde, Orta Asya Türklerinin önemli simgelerini içeren süslemeler bulunmaktadır. Her odanın girişinde öğrencilerin ve hocaların sınıf ve derecelerine göre farklılık gösteren işlemeler mevcuttur.

 3. Atatürk Evi Müzesi

  Erzurum'da 19. yüzyılın sonlarında bir zengin tarafından yapılan konak, daha sonra Mustafa Kemal ve kongre heyetine ev sahipliği yapmıştır. 1984 yılında Kültür Bakanlığına devredilen konak, "Atatürk Evi Müzesi" olarak ziyarete açılmıştır.

 4. 23 Temmuz Erzurum Kongre Binası Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

  Erzurum Kongresinin toplandığı ilk bina, 1864 yılında inşa edilmiştir. Binanın tarihinde birçok dönüşüm yaşanmıştır ve günümüzde Atatürk Resim Heykel Müzesi ve Galerisi olarak hizmet vermektedir. Kongre Binası'nda ayrıca küçük ölçekli bir Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi bulunmaktadır.

Erzurum'da Ne Yenir?

 • Cağ Kebabı: Erzurum'un ünlü lezzeti olan cağ kebabı, kuzu etinden yapılan ve özenle hazırlanan bir döner çeşididir. Kuzu eti, süt, soğan, karabiber ve kırmızı pul biber gibi baharatlarla lezzetlendirilir. Ardından odun ateşinde yatık biçimde pişirilir ve lavaş ekmekle servis edilir. Bu meşakkatli hazırlık ve özel pişirme yöntemiyle klasik dönerlerden ayrılır. Yoğun ve doyurucu tadıyla Trabzon Erzurum otobüs bileti ile yolculuğunuzun ardından tercih edebileceğiniz yöresel bir lezzettir.
 • Aşotu Çorbası: Erzurum'un soğuk kış aylarında sıkça tüketilen bir çorba olan aşotu çorbası, yoğurt, soğan, kişniş ve buğday ile yapılır. Bazı versiyonlarında kıyma da eklenir. Yoğurtlu çorbalara benzerlik gösterir ancak kişniş ve buğday içeriğiyle farklı bir lezzete sahiptir.
 • Kesme Aşı: Erzurum ve Sivas yörelerine özgü olan kesme aşı çorbası, erişte ve yeşil mercimek ile yapılır. Soğuk kış günlerinde iç ısıtan bu çorba, doyurucu bir lezzete sahiptir. Çorbacılarda ve yöresel restoranlarda dört mevsim bulunabilmektedir. Besleyici yapısıyla geziniz sırasında sizi uzun bir süre tok tutacaktır.