Diyarbakır - Erzurum Otobüs Bileti Genel Bilgileri

600 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
323 KM Mesafe
Mardin Seyahat Popüler Firma
4 Saat 28 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Diyarbakır Erzurum Otobüs Biletleri

Diyarbakır
Erzurum
TL600

Diyarbakır Popüler Otobüs Biletleri

Diyarbakır Kalkışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır Varışlı Otobüs Biletleri

Erzurum Popüler Otobüs Biletleri

Erzurum Kalkışlı Otobüs Biletleri

Erzurum Varışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır - Erzurum Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sıkça Sorulan Sorular
Diyarbakır Erzurum arası otobüs yolculuğu 4 ila 6 saat arası değişiklik gösterir.
Diyarbakır Erzurum otobüs bileti fiyatları ortalama 600 TL'dir.
En ucuz Diyarbakır Erzurum otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Diyarbakır'dan Erzurum'a giderken Bingöl'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Erzurum Otobüs Seyahati Hakkında


Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi'nde konumlanmış olan bir şehirdir ve zengin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Stratejik bir konuma sahip olan Erzurum, Karadeniz Bölgesi'ni iç kesimlere bağlayan önemli bir geçiş noktasıdır. Şehrin turistik ve tarihi mekanları arasında Palandöken Dağı, simgesel Çifte Minareli Medrese, tarihi Erzurum Kalesi, Yakutiye Medresesi, Lala Mustafa Paşa Camii ve Aziziye Tabyaları bulunmaktadır.

Erzurum aynı zamanda kış turizmi için önemli bir merkezdir; Palandöken Dağı, kayak sporları için ideal bir destinasyondur. Cağ Kebabı, Tatar Çöreği, Ayran Aşı ve Kaz Tandırı gibi yöresel lezzetleriyle de meşhurdur. Erzurum'un karasal iklimi ve soğuk kışları ile bilinirken, Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti alarak şehre gelen ziyaretçilerine zengin bir kültürel miras, doğal güzellikler ve lezzetli yemekler sunmaktadır. Diyarbakır'dan Erzurum otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Erzurum otelleri ve Erzurum araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti Fiyatları


Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti Fiyatları, seyahat tarihine, otobüs firmasına ve tercih edilen koltuk sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlarla seyahat etmek isteyenler, çeşitli otobüs firmalarının kampanya ve indirimlerini takip edebilirler. Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti için rezervasyon yaptırmak veya bilet satın almak isteyenler, Bilet Dükkanı’nın kullanıcı dostu arayüzüne sahip web sitesini ya da mobil uygulamasını ziyaret edebilir. 

Diyarbakır Otogar'a Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden uzak bir noktadaki otobüs terminaline ulaşımı kolaylaştırmak için çeşitli ulaşım seçenekleri sunulmaktadır. Terminali ziyaret etmek isteyen yolcular, şehrin her noktasından rahatlıkla terminale ulaşabilirler. Özellikle AZ, Z2, E1, F7, AY ve Z3 hat numaralı belediye otobüsleri Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti sahipleri için ideal bir seçenektir.

Minibüsler de terminal ulaşımı için gece saat 24:00'e kadar hizmet vermektedir. Diyarbakır Terminali içindeki otobüs firmaları, şehir içindeki bilet satış ofislerinin önünden her yarım saatte ücretsiz yolcu servisi sunmaktadır, böylece terminale ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca, terminalin hemen önünde bulunan dolmuş durağından da kısa sürede terminale ulaşmak mümkündür. Şehrin çeşitli merkezi noktalarında durakları olan dolmuşlar, yolculara hızlı ve pratik bir ulaşım imkanı sunmaktadır. Bu ulaşım alternatifleri sayesinde Diyarbakır Terminali'ne rahatlıkla ulaşmak mümkündür.

Erzurum Otogar'dan Erzurum Şehir Merkezine Ulaşım


Erzurum Otobüs Terminali, şehir merkezinin 5 kilometre kadar dışında konumlanıyor. Erzurum'da şehir içi ulaşımı sağlayan belediye otobüsleriyle Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti sahipleri G4/A otobüs hattını kullanarak otogardan şehir merkezine kolayca gidilebilir. Bunun yanında Erzurum’da şehir içinde hizmet veren minibüs hatları Yenişehir-Tebrizkapı, Üniversite-Şükrüpaşa, Sanayi-Havuzbaşı, Yunusemre-Havuzbaşı ve Şükrüpaşa-Havuzbaşı hatlarıdır. Minibüsler, hafta içi 07:30 ile 21:00 ve hafta sonları 07:00 ile 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Toplu taşıma seçenekleri mevcut olsa da, tarihi ve turistik bir gezi için araba kiralama seçeneği daha avantajlıdır. Erzurum geziniz için araba kiralama yapmak istiyorsanız Bilet Dükkanı araba kiralama seçeneğinden araçların fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun olanını bulabilirsiniz. 

Erzurum'da Gezilecek Tarihi Yapılar


Erzurum, tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çeken bir şehirdir. Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti alarak Erzurum'un zengin tarihini ve kültürel mirasını yansıtan önemli noktalarını görmeye Atatürk Evi ve Müzesi’nden başlayabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum Kongresi sırasında kaldığı bu ev, müzeye dönüştürülmüş ve ziyaretçilere açılmıştır. Atatürk'ün Erzurum'a ve milli mücadeleye verdiği önemi anlamak için önemli bir ziyaret noktasıdır. 13. yüzyılın sonlarında inşa edilen Yakutiye Medresesi, Selçuklu mimarisinin önemli bir örneğidir ve Erzurum'un simgelerinden biridir. 13. yüzyılda yapılan ve çifte minaresiyle dikkat çeken Çifte Minareli Medrese, Anadolu'nun en önemli tarihi yapılardan biridir. Medrese, Selçuklu dönemi mimarisinin özelliklerini yansıtmaktadır. 16. yüzyılda Osmanlı döneminde inşa edilen Lala Mustafa Paşa Camii, şehrin en büyük camilerinden biridir. Caminin cepheleri mermerle kaplı ve süslemelidir. Erzurum'un simgesi haline gelen Üç Kümbetler, 12. yüzyılda inşa edilmiş olup Selçuklu dönemi mimarisini yansıtmaktadır. Bu mezar anıtları, şehrin tarihi dokusuna önemli bir katkı sağlar.

Erzurum'da Gezilecek 5 Yer


Erzurum'da tarihi yapılardan doğal güzelliklere, kayak pistlerinden tarihi mekanlara kadar birçok bölge keşfedilmeyi beklemektedir. Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti ile yapacağınız yolculuğunuzda görmeniz gereken yerlerin listesi şöyle:

 1. Palandöken Dağı

  Kış sporları için popüler olan Palandöken Dağı, düzenlenen kayak aktiviteleriyle ve muhteşem manzaralarıyla ziyaretçilerini cezbeder.

 2. Tortum Şelalesi

  Erzurum'un Tortum ilçesinde bulunan bu muhteşem doğa harikası, yüksekten düşen suların etkileyici manzarasına sahiptir. Doğa yürüyüşleri ve piknik için ideal bir destinasyondur.

 3. Aziziye Tabyaları

  Erzurum Savunması sırasında Osmanlı döneminde oluşturulan bu tabyalar, şehrin tarihinde önemli bir yeri olan Aziziye Müzesi'ne ev sahipliği yapar.

 4. Narman Peribacaları

  Narman ilçesinde bulunan peribacaları, bölgenin doğal güzelliklerinden biridir. Farklı şekillerde oluşan volkanik tüf yapıları mistik bir atmosfer sunar.

 5. Oltu Kalesi

  Oltu ilçesinde bulunan bu tarihi kale, Oltu'nun simgelerinden biridir ve şehrin tarihi dokusuna katkıda bulunur.


Erzurum'da Ne Yenir?


Erzurum oldukça eski ve görkemli bir şehir. Özellikle geleneksel yemekleri ile dikkat çeken Erzurum’un kendine has lezzetleri Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti alarak yerinde yenmelidir. Erzurum cağ kebabı, Şalgam Dolması, Kadayıf Dolması, Lor Dolması, Erzurum pastası, Aşotu Çorbası, Lalanga, Su Böreği, Erzurum ketesi, Dut çullaması, Çiriş yemeği, Erzurum peyniri, Çaşır ve Hasuta gibi lezzetler denenmesi gereken meşhur Erzurum yiyecekleri arasında bulunur.