Adana - Ankara Otobüs Bileti Genel Bilgileri

500 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
494 KM Mesafe
Ben Turizm Popüler Firma
5 Saat 37 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Adana Ankara Otobüs Biletleri

Adana
Ankara
TL500

Adana Popüler Otobüs Biletleri

Adana Kalkışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Adana Ankara arası otobüs yolculuğu 5 ila 7 saat arası değişiklik gösterir.
Adana Ankara otobüs bileti fiyatları ortalama 500 TL'dir.
En ucuz Adana Ankara otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Adana'dan Ankara'ya giderken; Mersin, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Adana Ankara Otobüs Seyahati


Adana Ankara otobüs bileti işlemi pek çok gezgin tarafından yılın her günü yapılmaktadır. Ülkemizin en büyük şehirlerinden ikisi olan Ankara ve Adana arasında gidip gelen yolcuların pek çoğu otobüse binmeyi tercih ediyor.

Adana'dan Ankara otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Ankara otelleri ve Ankara araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Adana Ankara Otobüs Bileti Fiyatları


Adana Ankara otobüs bileti fiyatları yaklaşık 270 Türk Lirası tutmaktadır. Adana – Ankara otobüs hattı oldukça işlek olduğu için Adana’ya dönüşünüzde bilet bulamama durumuyla karşılaşmamak için Adana Ankara otobüs bileti gidiş dönüş olarak biletinizi satın alabilirsiniz. 

Adana Otogar’a Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden Adana Otogar’a bedavaya ulaşım sağlamanız mümkün, bunun için otobüs firmalarının düzenlediği şehir içi servislerine binebilirsiniz. 174 Merkez Otogar – Mobilyacılar Sitesi belediye otobüsüne ya da minibüslere binerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otogar şehir merkezine yakın bir konumda yer aldığı için taksiye binerseniz taksimetre fazla tutmayacaktır; ayrıca Bilet Dükkanı web sitesine girerek araç kiralama ya da özel transfer işlemi yapabilir, Adana Otogar’a ulaşımınızı en konforlu ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Aşti’den Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’nın banliyö hattı olan Ankaray ya da metro ile Aşti Şehirlerarası Otogar’dan şehrin hemen hemen her noktasına ulaşabilirsiniz. Dikimevi ve Aşti arasında sefer yapan Ankaray’a binerek Kızılay durağında inebilir, buradan metroya aktarma yapabilirsiniz. M1 ile Ankara’nın kalbi Ulus ve Yenimahalle’ye, M3 ile Harikalar Diyarı’na ve M4 ile Tren Garı’na ulaşabilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz EGO belediye otobüslerine binmek olacaktır. 104 – 2 ve 157 – 3 numaralı otobüsler Gölbaşı – Akköprü – Ulus hattında hizmet veriyor. 442 – 3 numaralı otobüslerle Güvenpark ve Pursaklar’a gidebilirsiniz. 479 Uyanış-Beştepe, 419-5 Aktepe-Yüzüncü Yıl, 158 Aşti-Haymana otobüsleriyle de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ankara’da taksilerin pahalı olduğunu söylemekte fayda var. Eğer toplu taşıma dışında özel araç ile Aşti’den şehir merkezine ulaşım sağlamak isterseniz Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek araç kiralama ya da özel transfer işlemlerinden birini yapabilirsiniz. Yüzölçümü olarak oldukça geniş bir alana yayılan Ankara’da seyahatiniz boyunca kiraladığınız araçla gezmek size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ankara Gezmeniz Gereken 7 Tarihi Yer


Geçmişten beri pek çok farklı uygarlık ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan Ankara doğal güzelliklerinin yanında tarihi ve kültürel bir zenginliğe de sahiptir. Ankara’nın bugün dört mevsim boyunca önemli turizm destinasyonlarından biri haline gelmesinde başkent olması da etkili olmuştur.

Fiziksel olarak Türkiye’nin tam ortasında, güvenli bir yerde konumlandığı için Mustafa Kemal Atatürk tarafından başkent ilan edilen Ankara’nın en önemli tarihi yerlerine gelin birlikte göz atalım. Adana Ankara otobüs bileti sahiplerinin gitmeyi en çok tercih ettikleri Ankara’nın yedi tarihi yeri:

 1. Anıtkabir

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarına ev sahipliği yapan Anıtkabir Emin Onat ve Orhan Arda tarafından tasarlanmış, 1953 yılında kapılarını ziyaretçilere açmıştır.

  Her sene milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Anıtkabir’de Atatürk’ün defterine yazı yazabilir, kişisel eşyalarını inceleyebilirsiniz.

  9 Eylül 1981 yılında halka açılan Mozole kısmında Atatürk’ün naaşını görebilirsiniz. Ankara’nın kalbinde yer alan Anıtkabir’e ulaşımınızı Ankaray ya da metroyla sağlayabilmeniz mümkün.

  İçinde Barış Parkı, Bahçe Köşkü, Harp Köşkü, İstiklal Harbi Panoraması ve Anıtkabir Müzesi gibi bölmeler olan Anıtkabir’i ziyaret etmek için en azından yarım gün ayırmanızı tavsiye ederiz.

 2. Ankara Kalesi

  7. Yüzyılda inşa edildiği düşünülen Ankara Kalesi Ankara’nın en merkezi noktalarından biri olan Ulus’a oldukça yakın olup Altındağ’da tepede yer alıyor. Ücretsiz girebileceğiniz kale pek çok medeniyet ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış olup yirmiden fazla kuleye sahip duvarlarla çevrilidir.

  Kalenin aydınlatması özellikle hava kararınca oldukça görkemli olmaktadır, Ankara manzarasını panoramik olarak izleyebileceğiniz Ankara Kalesi’nde günbatımını izlemek de oldukça keyiflidir. Çevrede yer alan kafelerden birinde Türk Kahvesi içerek otantik atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

 3. Hamamönü

  1800'lü yılların en önemli mimari örneklerinin yer aldığı Hamamönü adeta bir açık hava müzesidir. Adana Ankara otobüs bileti sahiplerinin şehre geldiklerinde uğradıkları ilk duraklardan biri olan Hamamönü’nde beyaz ve ahşap ile tasarlanmış iki katlı geleneksel Osmanlı evlerini görebilir, hediyelik eşya dükkanlarından sevdikleriniz için küçük hediyeler alabilirsiniz.

  Buradaki hasır taburelerde oturarak yorgunluğunuzu atabilir, tavşan kanı lezzetli bir çay içebilirsiniz. Hamamönü’ne gelmişken yine burada yer alan Atatürk Evi Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

 4. Devlet Resim ve Heykel Müzesi

  Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski müzelerinden biri olan Devlet Resim ve Heykel Müzesi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı üzerine mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından 1927 yılından inşa edilmiştir.

  1. Ulusal Mimari akımının tipik örneklerinden biri olan müze Osman Hamdi Bey, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abdülmecid Efendi, Abidin Dino, İbrahim Çallı, Şefik Bursalı, Şevket Dağ, Fikret Mualla ve Şeker Ahmet Paşa başta olmak üzere pek çok sanatçının orijinal eserleri ve koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

  Altındağ ilçesinin Hacettepe semtinde yer alan Devlet Resim ve Heykel Müzesi’ni haftanın her günü 09.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 5. Etnografya Müzesi

  Tarihi Altındağ ilçesinde yer alan bir diğer tarihi müze de Etnografya Müzesi’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün talebi üzerine 1925 yılında inşa edilen Etnografya Müzesi’nin en büyük özelliği Türkiye’nin müze olarak inşa edilen ilk binası olmasıdır.

  Ayrıca Anıtkabir inşa edilene kadar Etnografya Müzesi Atatürk’ün naaşına geçici olarak ev sahipliği yapmıştır. Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu’na ait önemli eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi’nde çeşitli kıyafet, takılar, savaş eşyaları ve tarım aletlerini incelemeniz mümkün.

  Anadolu’nun İslamiyet ile tanıştığı döneme ait yüzlerce eseri görebileceğiniz Etnografya Müzesi’ni 08.30 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 6. Cumhuriyet Müzesi

  2. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası ya da bilinen adıyla Cumhuriyet Müzesi cumhuriyet döneminin en önemli mimarı olan Vedat Tek tarafından 1923 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası’nın toplandığı bina olarak tasarlanmıştır.

  1. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yetersiz kalmasıyla 1924 yılında bu bina yeni meclis olarak hizmete girmiştir. Türk tarihinin belki de en önemli siyasi olaylarına tanıklık etmiş olan 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi 15 Ekim - 20 Ekim 1927 tarihleri arasında 36 saat 33 dakika süren “Büyük Nutuk” eserini buradaki büyük salonda okumuştur.

  Bugün Cumhuriyet Müzesi olarak kapılarını ziyaretçilere açan mecliste Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Celal Bayar’ın kişisel eşyalarını da inceleyebilirsiniz. 1981 yılından beri müze olarak hizmet veren müze Ulus’ta, Cumhuriyet Meydanı’nda yer alıyor.

 7. Gordion Müze ve Ören Yeri

  Polatlı ilçesinin Yassıhöyük Köyü’ne bağlı Gordion Antik Kenti 2000 yılında Avrupa Yılın Müzesi yarışmasında finale kalmış; tunç, erken Frig ve erken demir çağından kalma eserleriyle önemli bir tarihi destinasyondur.

  M.Ö. 4. Yüzyıla ait sikke ve seramiklerin de sergilendiği müzede Lidyalılar, Helenistik Dönem ve Roma İmparatorluğu’na ait birtakım eserleri görebilirsiniz

   Frigya’nın başkenti olan Gordion Ankara şehir merkezine 94 kilometre uzaklıkta yer alsa da bu antik kentin görmeye değer olduğunu baştan söyleyelim.