Ankara Otobüs Bileti

Ankara Hakkında

5.782.285 Nüfus
06 Plaka
312 Telefon Kodu

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 26ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

Haritada Ankara

Ankara Otogarları

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Ankara otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Konforlu yolculuk, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenilir ödeme seçenekleri için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Ankara otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Ankara otobüs bileti 350TL, Eskişehir Ankara otobüs bileti 150TL, İzmir Ankara otobüs bileti 400TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ankara Otobüs Seyahati Hakkında


Türkiye'nin başkenti olan Ankara’da büyüleyici sokakları keşfederken kendinizi zengin kültürel mirasın kucağında bulabilirsiniz. Tarihi mekanlardan doğal güzelliklere kadar Ankara’nın sunduğu bu geniş yelpazeyi keşfetmek için siz de Ankara otobüs bileti alarak keyifli bir maceraya atılmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Türkiye’deki neredeyse her otobüs firması farklı şehirlerden başkente otobüs seferleri düzenlemektedir. Mesafeye ve kullanılan rotaya göre değişiklik gösterebilen seyahat süresi ile Ankara’ya ulaşmak her anlamda çok keyifli ve kolay bir seyahat alternatifi olmaktadır. Bilet Dükkanı sayesinde aradığınız uygun fiyatlı Ankara otobüs biletine ulaşabilir ve şehre gelmeden önce site üzerinden Ankara’ya dair farklı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Ankara otelleri için de seçeneklere kolayca göz atabilirsiniz.

Ankara AŞTİ Otobüs Termali


AŞTİ'ye adımınızı atar atmaz sizi cıvıl cıvıl bir atmosfer karşılayacaktır. Terminalin çağdaş tasarımı ve teknolojik imkanlar ile donatılmış tesis, sorunsuz bir seyahat deneyimi için yolculuğunuzun yüksek bir standartla geçmesine olanak tanımaktadır. Farklı restoranlar, kafeler, mağazalar ve geniş bir bekleme alanı gibi çok sayıda olanağa sahiptir. Bu sayede dinlenmenize, yerel mutfağın tatlarını deneyimlemenize ve hediyelik eşya seçmenize fırsat tanıyan AŞTİ terminalinde her türlü şeyi karşılayabilirsiniz.

AŞTİ Otobüs Terminali aynı zamanda yerel halk için de bir ulaşım merkezi görevi görmektedir. Farklı belediye otobüsleri ve metro bağlantıları ile şehrin farklı noktalarına ulaşmak isteyen her türlü insanın kullandığı bir merkez olan AŞTİ, her gün sayısız ziyaretçinin uğradığı ve aktarma olarak kullandığı bir yerdir. Ankara otobüs bileti ile yaptığınız seyahat sonrasında AŞTİ’ye vardığınızda dilediğiniz noktaya erişebilir veya çevre bölgeyi keşfetmek için farklı ulaşım alternatiflerine aktarma yapabilirsiniz.

Ankara Otobüs Bileti Fiyatları


Bir otobüse atlayıp şehrin gizli mücevherlerini keşfedebileceğiniz başkent Ankara, yalnızca tarihi simge yapıları ve kültürel hazineleriyle değil, aynı zamanda uygun fiyatlı otobüs ulaşım sistemiyle de her türlü gezginin tatil isteğini karşılayan bir yapıya sahiptir. Bilet Dükkânının sahip olduğu geniş bilet fiyatları yelpazesiyle her türlü Ankara otobüs bileti alternatifini bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Her bütçeye hitap eden Ankara otobüs bileti fiyatları, sırt çantalı gezginlerden iş amaçlı seyahat eden gezginlere kadar ideal seçimler sunmaktadır.  Ankara otobüs bileti fiyatları mesafeye, seyahat edeceğiniz koltuğa ve sunulan olanaklara göre değişmektedir. Bütçe dostu bir seçenek arayanlar için daha az bilinen otobüs firmalarından ya da aktarmalı rotalara sahip olan tarifelerden birini tercih edebilirsiniz. 

Ünlü firmaların marka değerini hesap ederek maliyeti yüksek bilet fiyatları sunacağını belirtmekle beraber daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunabileceğini belirtmekte de fayda vardır. Dilediniz kısasları göz önünde bulundurarak var olan alternatifleri filtreleyerek size daha uygun olabilecek seçeneği rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ankara AŞTİ Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara AŞTİ Otobüs Terminali'ne vardığınızda, otobüs yolculuğunuzdan Ankara'nın hareketli şehir merkezini keşfetmeye sorunsuz bir geçiş sağlamak için elinizde birçok imkân bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için birçok uygun ulaşım seçeneğini AŞTİ terminalinde bulabilirsiniz. Ankara otobüs bileti ile AŞTİ binasına geldikten sonra kullanabileceğiniz alternatifler arasında taksi, belediye otobüsleri ve metro gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ankara'ya Taksi ile Ulaşım 


AŞTİ Otobüs Terminali'nin giriş ve çıkış noktalarında taksiler mevcuttur. Terminalin dışında belirlenen taksi duraklarını kolayca görebilirsiniz. Taksiler, şehir merkezine hızlı ve doğrudan bir rota sunarak sorunsuz bir erişim imkânı sunmaktadır. Kilometre başına ücretlendirme ile çalışan taksilerin ayrıca bir açılış ücreti de bulunmaktadır.

Ankara'ya Metro ile Ulaşım


Başkentin sahip olduğu metro ağının AŞTİ ile de entegre olması, şehir merkezine ulaşımı rahat ve ekonomik bir şekilde sağlamaktadır. Metro istasyonu terminalin bitişiğinde bulunmaktadır ve gezginler için kolay bir erişim yaratmaktadır. Metro istasyonuna ulaşmak için terminal içindeki işaretleri takip edebilirsiniz. Gişelerden tek kullanımlık bilet satın alabilir veya temassız ödeme kartı kullanarak metroya binebilirsiniz. Metro hatları ile şehir merkezindeki önemli yerler dahil olmak üzere Batıkent ve Milli Kütüphane gibi şehrin çeşitli bölgelerini keşfedebilirsiniz.

Ankara'ya Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Ankara'nın belediye otobüsü ağı olan EGO geniş bağlantılara sahiptir. AŞTİ terminalinin içinde ve dışında şehrin farklı bölgelerine seferler sunan otobüs durakları bulabilirsiniz. Uygun otobüs durağını ve güzergâh numarasını belirlemek için otobüs tabelalarına bakabilir veya terminal içindeki bilgi masasından yardım isteyebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım için ekonomik bir seçenek sunan belediye otobüsleri aynı zamanda şehri daha uzun keşfetmenize olanak tanıyan bir alternatiftir.

Ankara'da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Türkiye'nin başkenti Ankara, zengin bir tarihe sahiptir ve ülkenin geçmişine farklı bir bakış sunan çok sayıda tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Ankara otobüs bileti ile çıktığınız seyahat sonrası Ankara'yı ziyaret ettiğinizde, tarih ile yakından ilgileniyor olun ya da olmayın mutlaka ziyaret etmeniz gereken önemli yerler bulunmaktadır.

Anıtkabir


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı olan bu heybetli mozole, aynı zamanda Türkiye’nin tarihine ışık tutan bir müze görevi de görmektedir. Anıtkabir sadece önemli bir anıt olduğu kadar aynı zamanda bir mimari şaheserdir. Büyük bir avluya, anıtsal bir kuleye ve Atatürk'ün kişisel eşyalarının sergilendiği ve Türkiye'nin bağımsızlık yolculuğunu ayrıntılarıyla anlatan bir müzeye sahiptir.

Ankara Kalesi


Şehrin merkezinde yer alan Ankara Kalesi, şehrin yüzyıllardır tarihine tanıklık etmiş antik bir kale statüsüne sahiptir. Kalenin altında yer alan dar sokaklar, Osmanlı dönemi evleri, camiler ve Roma döneminden kalma etkileyici Augustus Tapınağı gibi mükemmel yerleri keşfedebilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi


Osmanlı döneminden kalma restore edilmiş bir binada yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, binlerce yıl öncesine ait geniş bir eser koleksiyonunu sergilemektedir. Hitit hazinelerinden Roma heykellerine ve Bizans sanatına kadar Anadolu tarihine kapsamlı bir bakış sunan bu müzeyi ziyaret ederek keyifli bir deneyim elde edebilirsiniz.

Atatürk Orman Çiftliği


Bu geniş kompleks Atatürk tarafından kurulmuştur ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında model olarak alınan çiftlik örneği göreviyle hizmet vermiştir. Günümüzde sahip olduğu yemyeşil doğası, yürüyüş parkurları, çeşitli hayvan türlerinin bulunduğu hayvanat bahçesi ve kırsal Anadolu mimarisini yansıtan tarihi binalarıyla şehirden sakin bir kaçış imkanı olmakta ve sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.