Adana Diyarbakır Uçak Bileti

Adana - Diyarbakır Uçuş Bilgileri

1320,34 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
445 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Diyarbakır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 26ºC
Maks: 39ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 25ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 25ºC
Maks: 39ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 26ºC
Maks: 38ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 24ºC
Maks: 37ºC
Güneşli

En Ucuz Adana - Diyarbakır Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Diyarbakır
TL1.320
Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Diyarbakır
TL1.742

Sıkça Sorulan Sorular

Adana Diyarbakır arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Adana Diyarbakır karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Diyarbakır Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Diyarbakır en ucuz uçak bileti 1320,34 TL’den başlamaktadır.
Adana Diyarbakır arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adana Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze Nasıl Gidilir?
Diyarbakır Gezilecek Yerler
Diyarbakır’da Ne Yenir?
Diyarbakır’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana, Türkiye’nin gastronomi şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürel ve turistik yerler bakımından oldukça zengin olan bu şehirde tek havalimanı bulunur. Aynı zamanda ülkenin önemli bir ticaret ve sanayi merkezi olan Adana, uçuş trafiği bakımından da oldukça yoğundur.

Bilet Dükkanı olarak Adana Diyarbakır uçak bileti alacak olanlar için hazırladığımız bu yazımızda, yolcuların tüm merak ettiği sorulara yanıt verdik. Adana Havalimanı’na nasıl gidilir, Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır, Diyarbakır’da gezilecek yerler nerelerdir, Diyarbakır’da ne yenir ve Diyarbakır’da nerede alışveriş yapılır sorularının hepsinin cevabı yazımızda bulunuyor.

Adana Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


Adana Diyarbakır uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların ilk gitmesi gereken yer Adana Havalimanı'dır. Bu noktada en merak edilen Adana Havalimanı’na nasıl gidilir olur.

Adana Havalimanı’na gitmek için birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Havalimanı şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta olduğundan, alternatifler oldukça fazladır. Şehir merkezinden Adana Havalimanı’na ulaşmak için taksi, araç kiralama, otobüs ya da HAVAŞ servisleri kullanılabilir.

Adana Havalimanı'na Taksi ile Ulaşım


Adana Diyarbakır uçak bileti ile yolculuk edecek olanların en çok tercih ettiği havalimanına ulaşım yöntemi taksidir. Hem en hızlı hem de en kolay ulaşım seçeneği olan taksi ile Adana Havalimanı’na gidiş, ortalama 10 – 15 dakika kadar sürer ve oldukça makul bir ücrettedir.

Adana Havalimanı'na Araç Kiralama


Adana Diyarbakır uçak bileti ile yolculuk edeceklerin bir diğer Adana Havalimanı'na ulaşım seçeneği de araç kiralamadır. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da internet sitesinden hızlıca ve avantajlı fiyatlarla araç kiralama işlemi yapılabilir.

Adana Havalimanı'na Otobüs ile Ulaşım


Adana Havalimanı'na otobüs ile ulaşım sağlamak, bagaj yükü çok olmayanların sıklıkla tercih ettiği bir diğer ulaşım seçeneğidir. Ancak bu noktada, uçuş saatinin otobüs sefer saatleriyle uyuşması da gerekir.

Adana Havalimanı ile şehir merkezi arasında çalışan beş farklı otobüs hattı vardır. Bunlar; 124, 135, 125, 140 ve 160’tır.

Adana Havalimanı'na HAVAŞ Servisleri ile Ulaşım


Adana Diyarbakır uçak biletiyle yolculuk edecek olanlar, Adana Havalimanı'na HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlayabilir. Şehir merkezinden kalkan ve günün 24 saati hizmet veren HAVAŞ servisleri, Mithatpaşa Caddesi'nden hareket eder. Ortalama 30 dakika süren yolculuk neticesinde de Adana Havalimanı’na ulaşır.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze Nasıl Gidilir?


Adana Diyarbakır uçak biletiyle seyahat eden ve uçuşu tamamlanan yolcukar, Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaparlar. Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan Diyarbakır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için birden fazla seçenek bulunur. Bunlar; taksi, araç kiralama, HAVAŞ servisleri ve otobüslerdir.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze Taksi ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlanabilir. Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir seyahat isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir ulaşım yöntemi olan taksiler, terminal binası çıkışında rahatça bulunabilir.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze HAVAŞ ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı'ndan merkeze HAVAŞ ile ulaşım da yine Adana Diyarbakır uçak biletiyse seyahat edenlerin sıkça tercih ettiği ulaşım yöntemlerindendir. Gerek uygun fiyatlı bir alternatif olması gerekse de günün 24 saati hizmet vermesi, yolcuların HAVAŞ servislerini seçmeleri için önemli nedenler arasında yer alır.

Diyarbakır Havalimanı'ndan merkeze HAVAŞ ile ulaşım, yaklaşık olarak 30 – 40 dakika arasında sürer. Bu noktada Diyabakır Havalimanı’ndan hareket eden HAVAŞ servisleri, Diyarbakır Otogarı’na kadar devam eden bir güzergah üzerinde hizmet verir. Hızlı ve kolay bir ulaşım seçeneği olan Diyarbakır Havalimanı’ndan merkeze HAVAŞ ile ulaşım, otobüs seçeneği göz önüne alındığında daha konforlu bir seçenek olarak görülür.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Merkeze Otobüs ile Ulaşım 


Adana Diyarbakır uçak bileti ile seyahat eden yolcular, uçuşları tamamlandıktan sonra Diyarbakır Havalimanı’ndan merkeze otobüs ile ulaşım sağlayabilirler. Çok konforlu olmasa da en uygun fiyatlı seçenek olan havalimanından otobüs ile merkeze ulaşım için Diyarbakır Belediyesi tarafından hizmete sokulmuş bir adet otobüs hattı bulunur. Z-2 numaralı bu otobüs, Diyarbakır Havalimanı – Diyarbakır Üniversitesi Fakülte Binası Durağı arası hizmet verir.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze Araç Kiralama ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için araç kiralama seçeneği de bulunur. Bu noktada yolcular avantajlı fiyatlarla araç kiralamak istedikleri takdirde Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da internet sitesinden araç kiralama işlemini yapabilirler. Bu sayede istenilen saatte ve yere araçla ulaşım sağlanabilir. Ayrıca kiralanan araçla bölgedeki turistik yerler de konforlu bir şekilde keşfedilebilir. Bu noktada ‘Diyarbakır’da Gezilecek Yerler’ isimli başlığımıza bakılabilir ve şehirde kesinlikle görülmesi gereken yerler öğrenilebilir.

Diyarbakır Gezilecek Yerler


Binlerce yıllık tarihe sahip olan Diyarbakır, tarihi ve kültürel miraslarıyla ünlü bir şehirdir. Eski yerleşim yerleri, camileri, kiliseleri ve tarihi surları ile her yıl yüz binlerce turistin ilgisini çeken Diyarbakır’da gezilecek yerler listesi de bir hayli kabarıktır. Bu noktada Bilet Dükkanı olarak Diyarbakır’da öne çıkan ve mutlaka görülmesi gereken yerleri derledik. İşte Diyarbakır'da gezilecek yerler listemiz…

Diyarbakır Surları


Adana Diyarbakır uçak biletiyle seyahat edenler başta olmak üzere bu şehre gelen herkesin Diyarbakır gezilecek yerler listesinin ilk sırasında kesinlikle Diyarbakır Surları yer almalıdır. Şehrin simgesi haline gelen bu tarihi surlar, milattan önce 3000’lerde yapılmış ve zaman içinde pek çok kez onarım görmüş olmasına rağmen oldukça heybetli ve bir o kadar da göz alıcı görünümünü korumayıbaşarmıştır. Ayrıca belirtelim ki günümüzde halen ayakta olan bu surlar, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır.

Ulu Camii


Diyarbakır gezilecek yerler listesinin bir diğer en önemli noktası da 1091 yılında yapılan Ulu Camii’dir. Anadolu Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan bu camii, oldukça büyük bir avluya ve zarif yapılı iki adet minareye sahiptir.

Hasan Paşa Hanı


1570 yılında inşa edilen bu han, Osmanlı dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilir. Günümüzde restorasyon çalışmaları tamamlanarak turistlere açılmış olan Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır gezilecek yerler listesinde kesinlikle yer alması gereken yerlerden biridir.

Ergani İlçesi


Spesifik olarak bir nokta vermekten ziyade Ergani ilçesinin tamamı Diyarbakır’da gezilecek yerler listesine eklenebilir. Doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla öne çıkan bu ilçe, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Hevsel Bahçeleri


Tarihi surların güneyinde yer alan bu bahçeler, Fırat Nehri'nden gelen suyla sulanır. Bölgenin zengin tarım arazileri arasında yer alan bu bahçeler de UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır.

Diyarbakır’da Ne Yenir?


Tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra gastronomi özelinde de oldukça zengin olan Diyarbakır'da ne yenir sorusunun uzayıp giden ve oldukça uzun bir listesi vardır. Bilet Dükkanı olarak gerek bulunabilirliği gerekse de lezzet bakımından hemen her kesime hitap edenlerden oluşan birkaç lezzeti sizin için derledik. İşte Diyarbakır'ın en meşhur yöresel lezzetleri…

Ayvalı Kavurma: Adeta bir füzyon mutfağı eseri olan bu yemek, tatlı ile etin ne denli yakıştığının en lezzetli örneği ve Diyarbakır’da ne yenir sorusunun ilk akla gelen cevaplarından biridir.

İçli Köfte: Anadolu coğrafyasının en önemli yöresel yiyeceklerinden biri olan içli köfte, Diyarbakır’da ne yenir sorusunun da cevapları arasındadır. İrok, ırok, ürok, orok ya da örok olarak da adlandırılan Diyarbakır içli köftesi, kızartılarak pişirilir. Dışı bulgurdan olan bu köfte çeşidi, içerisinde kıyma, soğan ve ceviz içi barındırır.

Kaburga Dolması: Kaburga kemikleri, pirinç ve baharatlarla doldurulup pişirilerek hazırlanan kaburga dolması, Diyarbakır'da sıklıkla tüketilen yöresel lezzetlerdendir ve oldukça sevilir.

Çiğ Köfte: Diyarbakır’da ne yenir sorusunun bir diğer cevabı da tabi ki çiğ köftedir. Baharatlı ve lezzetli bir çiğ köfte, Diyarbakır mutfağının en meşhur yemeklerinden biri olduğu kadar en sevilenleri arasında gösterilir.

Diyarbakır’da Alışveriş Yapılacak Yerler 


Yazımızda pek çok kez bahsettiğimiz üzere Diyarbakır, binlerce yıllık çok zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Bundan sebep, yöresel ürünlerden oluşan hediyelik eşyalar bakımından da bir hayli alternatifi bulunur.

Diyarbakır’da alışveriş yapılacak yerler dendiğinde ilk olarak akla alışveriş merkezleri, butikler ve hediyelik eşya dükkanları gelse de yöresel ürünler için çarşılar ve pazarlar en uygun yerleredir. Zira yöresel el sanatları ve gıda ürünlerinin yanı sıra hediyelik eşyalar da yine buralarda bulunur. İşte Diyarbakır'da alışveriş yapabileceğiniz bazı yerler:

Gazi Köşkü Alışveriş Merkezi: Gazi Köşkü Alışveriş Merkezi, şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Diyarbakır’da alışveriş yapılacak yerler dendiğinde ilk akla gelen noktadır.

Dört Ayaklı Minare Çarşısı: Dört Ayaklı Minare Çarşısı, adını şehrin sembol yapılarından biri olan Dört Ayaklı Minare'den alır. Ayrıca da çarşıda Diyarbakır’a özgü pek çok yöresel ürün rahatça bulunabilir.

Süleyman Nazif Çarşısı: Şehrin en işlek noktası olan Sur ilçesinde konumlanır ve yöresel el sanatları, giyim, gıda ürünleri, baharatlar ve hediyelik eşyalar gibi birçok seçenek barındırır.