Popüler Antakya Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

En Uygun Antakya Araç Kiralama


Türkiye'nin en güney kısmında yer alan Antakya, ‘Medeniyetlerin Buluştuğu Merkez’ olarak bilinen Antakya her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Antakya, gezilecek ve görülecek yerleriyle adeta canlı bir müze. Tarihi mekanlardan, doğal alanlara birçok anlamda turizm mekanı olan Antakya'da gezilecek yerler gitmek için uygun fiyatlarla Antakya araç kiralama için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir kültürel tatilin tadını ulaşım sıkıntısı olmadan yaşayabilirsiniz.

Antakya’da Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Hatay’ın en kalabalık ilçesi olan ve Akdeniz Bölgesi’nin doğu tarafında yer alan Antakya insanlık tarihinin en eski olan yerleşim yerlerinden biridir. Farklı inanışların ve farklı kültürlerin bir araya gelmiş olduğu, kardeşçe yaşanılan bu şehirde vakit kaybetmeden yolculuk yapmak istiyorsanız Antakya araç kiralama fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bilet Dükkanı olarak anlaşmalı olduğumuz araç kiralama firmaları, şehrin her noktasına rahatlıkla gidebileceğiniz araçları tahsis etmekte ve yaşayacağınız ulaşım problemlerinize çare oluyoruz. Havaalanından ve şehir merkezinden teslim alacağınız araçlarla Antakya’nın istediğiniz her noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Araçları ekonomik sınıf ve lüks sınıf olmak üzere iki farklı gruptan kiraya sunan araç kiralama acenteleri ve bu konuda geniş bir yelpazeye sahip olan Bilet Dükkanı, bütçenize uygun fırsatları değerlendirmeniz için size avantaj sağlıyor.

Antakya’da araç kiralayabilmek için öncelikle Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaptırmalısınız. Daha sonra rezervasyon bilgilerinizi girerek, kendinize en uygun aracı seçmelisiniz. Lokasyon bilgileriniz ile aracı kiralamak istediğiniz tarihi eksiksiz bir şekilde girmeniz durumunda, kişisel bilgilerinizi ekleyerek işleminize devam etmelisiniz. Kiralama işleminizin eksiksiz tamamlanabilmesi için ödeme ve fatura bilgilerinizi düzenlemeniz gerekir. Fatura adresinizin kişisel adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, ‘Bireysel’ ya da ‘Kurumsal’ fatura adresi girmelisiniz. Araç kiralama işleminizin tamamlanması durumunda kontratınız kapatılacak ve faturanız en geç yedi iş günü içerisinde düzenlenerek posta ya da e-posta yoluyla adresinize gönderilecektir.

Fatura işlemlerinizin tamamlanmasının ardından kiraladığınız aracı nereden ve nasıl teslim alacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Böylece aracı teslim alma sürecine geçmiş olacaksınız. Posta ya da e-posta yoluyla tarafınıza gönderilen rezervasyon bilgileri ile araç kiralama ofisine gitmeniz durumunda aracınızı direkt olarak teslim alabilirsiniz. Aracınızı teslim alma aşaması bazı acenteler tarafından sağlanan karşılama hizmeti ile de gerçekleşebiliyor.

Antakya araç kiralama işlemleri için tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra araç teslim aşamasında da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu aşamada, aracın teslimi için kiralama işlemi yaparken belirlemiş olduğunuz istasyona götürmeniz gerekiyor. Araç kiralama firmaları, teslim süresini aşmanız durumunda ceza ücreti alacaktır. Bu nedenle kiralama işlemini yaparken teslim etmek için belirtilmiş olan son tarihi mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

Antakya’daki En İyi Araç Kiralama Şirketleri Hangileri?


Antakya uçak bileti satın alarak gerçekleştirmiş olduğunuz yolculuğunuzda ulaşım ile ilgili herhangi bir problem yaşamamak için Bilet Dükkanı üzerinden, Antakya’da hizmet veren araç kiralama firmalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Antakya’daki en iyi araç kiralama şirketlerini sizler için listeledik.

Antakya’da Günlük Araç Kiralama Kaç Para?


Bilet Dükkanı üzerinden Antakya araç kiralama firmalarının günlük kiralama ücretlerinin öğrenebilirsiniz. Antakya’da hizmet veren ve geniş bir kiralık araç filosuna sahip olan firmalar, günlük kiralama ücretlerini ekonomik, konfor, Premium ve lüks olarak dört farklı kategorize ediyor. Antakya’da günlük araç kiralama ücretleri 325 TL’den başlıyor, 3.133 TL’ye kadar ulaşıyor. Bilet Dükkanı üzerinden ihtiyacınıza göre kiralık araç fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Antakya’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


Antakya’da araç kiralama şirketleriyle iletişime geçmeden önce araç kiralamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahini olmanız sizin yararınıza olacaktır. Araç kiralarken güvenilir ve uygun fiyatlardan yapmış olacağınız tercihler sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Antakya’da araç kiralarken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

  • Güvenilir ve doğru firma seçtiğinizden emin olun.
  • Fiyat bilgisi alın.
  • Aracın sigortalı olup olmadığından emin olun.
  • Aracın yakıt durumunu kontrol edin.
  • Kişi sayısına göre bir araç seçimi yapın.
  • Araçta kilometre kısıtlaması olup olmadığını öğrenin.
  • Araç kiralama sözleşmesini kontrol edin.
  • Erken rezervasyon yaptırın.
     

Antakya’da Gezilecek Yerler


İnsanlık tarihinin en eski olan yerleşim yerlerinden biri olan ve farklı inanışların ve farklı kültürlerin bir araya gelmiş olduğu, kardeşçe yaşanılan Antakya çok farklı kültürü içinde barındırır. Her kültüre ait gezilecek yerler ve görülmesi gereken eserler yer alır. Adeta canlı bir müze olan Antakya’da gezilecek yerler sayarak bitmez. Antakya’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler için derledik.

Antakya Kalesi: Antakya'ya kuş bakışı bir seyir için Antakya Kalesi, gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alır. Bizans, Selçuklular, Roma ve Osmanlılar gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan kale, dağ yamacına inşa edilmiştir ve tarihi gezintiler yapmak isteyenler için birebirdir.

Arkeoloji Müzesi: Antakya Mozaik Müzesi olarak da bilinen bu yer, 1948 yılından bu yana misafirlerini büyüler. Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi unvanına sahip olan Arkeoloji Müzesi, Antakya uçak bileti olanların mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.

Saint Pierre Kilisesi: Saint Pierre Kilisesi, Hac Dağı eteklerinde bulunur. Hristiyanların hacı olmak adına gittikleri bu yer, Aziz Petrus'un Hristiyanlığı yaymak adına ilk toplantısı yaptığı yer olarak da bilinir. Dünyanın ilk Katolik kilisesi olma özelliğine sahip Saint Pierre Kilisesi, 15 Nisan ve 2 Ekim tarih aralıklarında en yoğun dönemlerini geçirir.

Habibi Neccar Camisi: Milatta Sonra 40'lı yıllarda yaşayan Habibi Neccar'ın ismi Kur'an-ı Kerim'de de bulunuyor. İsminin verildiği bu cami, kutsal alandır. Habibi Neccar'ın mekanının yanı sıra, Hazreti İsa'nın havarilerinden olan Yunus ve Yahya'nın da mekanları burada bulunuyor.

Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası: Roma döneminde inşa edilen bu tünelin maksadı, o dönemlerde yaşanan sel ve baskınlardan kurtulmak olarak değerlendirilebilir. Titus Tüneli'nin hemen yakınında bulunan Beşikli Mağara da gezebileceğiniz mekanlarından birisi olabilir.