Antalya - Diyarbakır Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1400 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.129 KM Mesafe
Van Gölü Turizm Popüler Firma
12 Saat 38 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Antalya Diyarbakır Otobüs Biletleri

Antalya
Diyarbakır
TL1.400

Antalya Popüler Otobüs Biletleri

Antalya Kalkışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır Popüler Otobüs Biletleri

Diyarbakır Kalkışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Diyarbakır arası otobüs yolculuğu 12 ila 14 saat arası değişiklik gösterir.
Antalya Diyarbakır otobüs bileti fiyatları ortalama 1.400 TL'dir.
En ucuz Antalya Diyarbakır otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Antalya'dan Diyarbakır'a giderken; Konya, Aksaray, Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlıurfa'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Diyarbakır Otobüs Seyahati Hakkında


Antalya'dan Diyarbakır'a gitmek için otobüs seferleri ararken, farklı firmaların seferlerini kolayca karşılaştırabilir ve en uygun bilet fiyatını bulabilirsiniz.

Bilet Dükkanı platformu, çeşitli firmaların Antalya Diyarbakır otobüs bileti için mevcut sefer verilerini çekerek size sunar. Bu sayede istediğiniz tarih için farklı firmaların seferlerini tek bir platformda görüntüleyebilir ve tercihinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Antalya'dan Diyarbakır otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Diyarbakır otelleri ve Diyarbakır araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Antalya Diyarbakır Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılının Mart ayında, Antalya Diyarbakır otobüs bileti fiyatları farklı firmalar arasında değişiklik göstermektedir. Bu dönemde, bilet fiyatları 750 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar seyahat tarihine, tercih edilen firma ve seferin doluluk durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Antalya Otogar'a Nasıl Gidilir?


Antalya'nın merkezinden Antalya Otogar’a ulaşmak oldukça kolaydır ve Antalya Diyarbakır otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır.

 • Yolcu Servisleri: Şehir merkezinde bulunan otobüs firmaları, rahat bir ulaşım için ücretsiz yolcu servisleri sağlamaktadır. Bu servisler ile otobüsünüzün kalkış saatinden 15 dakika önce terminalde olabilirsiniz.
 • Belediye Otobüsleri: Antalya'da çeşitli hatlarda hizmet veren belediye otobüsleri bulunmaktadır. Ana noktalardan hareket eden bu otobüslerle 24 saat boyunca otogara kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Antray: Şehir merkezindeki pek çok noktada bulunan Antray hafif raylı sistemini kullanarak Terminal'e hızlı ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

  Antray durağı Terminal'e yalnızca 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alır ve terminale giden bir alt geçit bulunmaktadır.

 • Taksi: Antalya'da 24 saat hizmet veren birçok taksi durağı bulunmaktadır. Şehrin her semtinden istediğiniz saatte taksiye binerek kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.


Diyarbakır Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Diyarbakır Terminali'ne (DİŞTİ) rahat bir şekilde ulaşım sağlamak için Antalya Diyarbakır otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında aşağıda yer alan alternatifleri kullanabilirsiniz.

 • Belediye Otobüsleri: Terminalin önünde bulunan Şanlıurfa Bulvarı üzerindeki duraklardan kalkan E1, AZ, Z2, F7, AY ve Z3 hatlarıyla şehir merkezi ve üniversite kampüsü gibi pek çok noktaya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri 15 dakikada bir hareket etmektedir.
 • Minibüsler: Terminal çıkış kapısı önünde her yarım saatte bir kalkan minibüslerle Diyarbakır'ın her mahallesine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, terminal içindeki peronlardan her yarım saatte kalkan ilçe ve köy minibüsleri de hizmet vermektedir.
 • Yolcu Servisleri: Otobüs varış peronu önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleri, şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcuların tercihi olmaktadır. Seyahat ettiğiniz firmanın şehir içi servisleriyle birçok merkezi caddeye kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Dolmuşlar: Terminalden şehir merkezine düzenli olarak hizmet veren dolmuşlar bulunmaktadır. Gece saat 22:00'ye kadar şehir merkezine giden dolmuşlar mevcuttur.
 • Taksi: Diyarbakır Terminal Taksi, haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Taksiyle terminalden şehrin istediğiniz noktasına kolayca ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Diyarbakır'da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

 • Hevsel Bahçeleri: Dicle Nehri'nin kıyısında, Diyarbakır Kalesi ile Nehir Vadisi arasında bulunan Hevsel Bahçeleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır. Bu verimli arazi, yaklaşık 700 hektarlık bir alanı kaplar ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kuş cennetlerinden biridir.

  180'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmanın yanı sıra sincap, kirpi, su samuru ve tilki gibi birçok farklı memeli türünü de barındırır. Siz de ister aileniz ile ister tek başınıza Antalya Diyarbakır otobüs bileti ile şehri ziyaretinizde haftasonu güzel vakit geçirmek için bu bahçeleri ziyaret edebilirsiniz.

 • Diyarbakır Surları: Diyarbakır'da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri de Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun ikinci sur duvarı olan Diyarbakır Surları'dır.

  UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bu surlar, yaklaşık 5 km uzunluğundadır ve çeşitli medeniyetlerin izlerini taşır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden kalma bu surlar, kesme bazalt taşlarıyla inşa edilmiştir.


Diyarbakır’da Gezilecek 5 Yer

 1. Dicle Köprüsü (On Gözlü Köprü)

  Dicle Nehri'nin iki yakasını birbirine bağlayan bu köprü, Silvan Köprüsü olarak da bilinir. 1065 yılında inşa edilen bu mimari şaheser, 178 metre uzunluğunda ve 5,6 metre genişliğindedir.

 2. Ulu Camii

  Anadolu'da inşa edilen en eski camilerden biridir. Müslüman Araplar tarafından 639 yılında inşa edilmiş olup, zaman içinde çeşitli dönemlerde restore edilmiştir. Şehir merkezinde bulunan cami, geniş bir alana yayılmış olup çevresinde pek çok tarihi yapı bulunmaktadır.

 3. Ergani

  Diyarbakır'ın bir ilçesi olan Ergani, şehir merkezine yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır. 9 bin yıllık geçmişiyle dikkat çeken Ergani, zengin tarih ve kültürel mirasıyla bilinir. Zülküf Dağı, Peygamberler Dağı, Makam Dağı ve Hilar Mağaraları gibi önemli turistik noktaları Antalya Diyarbakır otobüs bileti ile yapacağınız seyahatte ziyaret edebilirsiniz.

 4. Hasan Paşa Hanı

  Diyarbakır'ın tarihi simgelerinden biridir. 1572 ile 1575 yılları arasında inşa edilmiştir. İki katlı tasarımı ve geniş avlusuyla dikkat çekici bir yerdir.

 5. Sülüklü Han (Kazancılar Hanı)

  1683 yılında inşa edilen bu devasa han, Suriçi bölgesinde bulunur. 2010 yılında restore edilerek turizme kazandırılmıştır ve ziyaretçilere haftanın her günü açıktır.


Diyarbakır'da Ne Yenir?

 • Meftune: Diyarbakır'ın en önemli lezzetlerinden biri olan Meftune, yöresel baharatlar ve soslarla zenginleştirilen bir et yemeğidir. Sumak kullanımıyla da hafif ekşi ve acı bir tat kazanır.
 • Duvaklı Pilav: Misafir, kültürünün önemli bir parçası olan Diyarbakır'da, Duvaklı Pilav özenle hazırlanan ve unutulmaz bir deneyim sunan bir yemektir. Antalya Diyarbakır otobüs bileti ile ziyaretinizi özel bir güne denk getirirseniz, karşılaşmanız olasıdır.