Antalya - Erzincan Uçuş Bilgileri

1465,10 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
830 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 2 Dakika Uçuş Süresi

Erzincan Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Mart 2023 Cuma
Min: 1ºC
Maks: 11ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
25 Mart 2023 Cumartesi
Min: 0ºC
Maks: 6ºC
Şiddetli yağmurlu
26 Mart 2023 Pazar
Min: 0ºC
Maks: 9ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mart 2023 Pazartesi
Min: 2ºC
Maks: 14ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mart 2023 Salı
Min: 4ºC
Maks: 14ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Antalya - Erzincan Uçak Biletleri

AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
TL1.465
Türk Hava Yolları
Antalya
Antalya Havalimanı
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
TL2.047
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Erzincan arası hava yolu ile 1 saat 2 dakika sürmektedir.
Antalya Erzincan karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Erzincan en ucuz uçak bileti 1465,10 TL’den başlamaktadır.
Antalya Erzincan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Erzincan’ın Meşhur Yemekleri
Erzincan’da Gezilecek Tarihi Yerler
Erzincan Haritasını İnceleyin

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzincan çok sayıda tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde bulundurmakta, kış turizminin yapıldığı yerlerden biri olarak son yıllarda popülaritesini arttırmaktadır. Gümüşhane, Giresun, Malatya, Sivas, Bayburt, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Erzurum illeriyle komşu olan Erzincan’ın merkez dahil 9 ilçesi bulunmakta: Çayırlı, Merkez, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve Üzümlü. Karasal iklimin hâkim olduğu Erzincan’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış günleri ise sert, soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Erzincan geçmişten günümüze dek pek çok uygarlık için önem arz eden bir şehir olmuş, çok sayıda devlet Erzincan topraklarını ele geçirmek için birbiriyle savaşmıştır. Hititler, Urartular, Persler, Romalılar’ın hakimiyetinde bulunmuş olan Erzincan 1071 yılında Malazgirt Savaşının Türkler için zaferle sonuçlanmasının ardından Osmanlı Devleti topraklarına dahil edilmiştir. Günümüzde halen bu uygarlıklardan kalıntıları gezip görebileceğiniz Erzincan bugün kış turizmiyle öne çıkmaktadır ve şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan büyük bir kayak merkezine sahiptir.
Türkiye’nin yaz tatilini geçirmek için en çok tercih edilen şehirlerinden biri olan Antalya’dan kış tatilinizi geçirmek için Erzincan’a gitmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Antalya Erzincan uçak bileti almak isteyen yolcular Bilet Dükkanı internet sayfasından uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, en uygun fiyata Antalya Erzincan uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca Erzincan’da hangi otellerde kalabileceğinizi merak ediyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden otel rezervasyonunuzu da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul Havalimanından sonra ülkemizin en işlek ikinci havalimanı olan Antalya Havalimanı (AYT) sadece yaz aylarında değil kış aylarında da çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Antalya Havalimanı şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta, Muratpaşa ilçesinde yer alıyor. Antalya Erzincan uçak bileti almış olan yolcular havalimanına ulaşmak için belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri ya da tramvay kullanmaktadır. Eğer yükünüz fazlaysa ya da havalimanına kalabalık bir grupla gidiyorsanız taksi, özel transfer ya da araç kiralama seçenekleriyle de Antalya Havalimanı’na konforlu bir şekilde varabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


24 saat boyunca şehir merkezi ve havalimanı arasında yolcu taşıyan Antobüs belediye otobüslerinin 400, 600 ve 800 numaralı otobüslerine binebilirsiniz. 400 numaralı otobüs Konyaaltı, Sarısu, 5M Migros AVM, Akdeniz Üniversitesi, Çallı, Kepez Belediyesi, Hal Kavşağı duraklarına uğradıktan sonra havalimanına gidiyor. 600 numaralı otobüs Antalya Otogar, Erasta AVM, Öğretmen Evi, Tıp Fakültesi, Üniversite, Meltem, Devlet Hastanesi, 100.Yıl, Markantalya, Mevlana, Meydan, Topçular, TEDAŞ duraklarından yolcu alarak havalimanına uğruyor. 800 numaralı otobüs ise Sarısu, Konyaaltı, Gürsu, Atatürk Bulvarı, İl Sağlık Müdürlüğü, 5M Migros AVM, AKM, Konyaaltı Caddesi, Valilik, Işıklar, Dedeman, Terracity, Muratpaşa Belediyesi, Barınaklar Bulvarı, Lara, Rauf Denktaş Caddesi, Ermenek, Havalimanı Yolu güzergahında yolcularını alarak havalimanına varıyor.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Tramvay ile Ulaşım


Antalya Büyükşehir Belediyesinin işlettiği Antray’ın T1A numaralı tramvayını kullanarak Fatih, Kepezaltı, Ferrokrom, Vakıf Çiftliği, Otogar, Pil Fabrikası, Dokuma, Çallı, Emniyet, Sigorta, Şarampol, Muratpaşa, İsmetpaşa, Doğu Garajı, Burhanettin Onat, Meydan, Kışla, Topçular, Demokrasi, Cırnık, Altınova, Yenigöl, Sinan, Yonca Kavşak duraklarına uğradıktan sonra Antalya Havalimanı’nda inebilirsiniz. Sabahtan gece yarısına dek tramvay seferleri yapılmakta olup nakit para yerine temassız özelliği bulunan kredi kartı ya da Antalya Kart kabul edilmektedir.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


5M Migros AVM’nin önünden yolcularını almaya başlayan Havaş sırayla Jandarma, Otogar, Öğretmen Evi, Çallı, Sanayi Karakolu, Kepez Belediyesi Kavşağı ve Hâl Kavşağı duraklarından geçerek havalimanına varmaktadır. Fiyatlar 50 Türk Lirası olup yolculuk 35 dakikayı bulmaktadır.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Şehir merkezine yakın olan Antalya Havalimanı’na gitmek için taksi tutabilir, ya da Bilet Dükkanı internet sitesinden transfer ve araç kiralama işlemleri yapabilirsiniz. Araçla havalimanına gitmek diğer ulaşım yöntemlerine göre daha kısa sürecektir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta yer alan Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan (ERC) şehre ulaşımınızı belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, taksi ve özel transferle yapabilir ya da havalimanında hizmet veren acentelerle anlaşarak araba kiralayabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Havalimanından yolcu alımına başlayan belediye otobüsleri sırayla Hilton Otel, Terzibaba Camii, Eski Otogar, Ermerkez ve Çarşı duraklarında yolcularını indirerek 20 dakika gibi kısa bir sürede yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır. Otobüs seferleri Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nın iç hatlar gelen yolcu uçak seferleri saatlerine göre ayarlanmış olup biletinizi otobüse bindiğinizde otobüs şoföründen satın alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Türkiye’nin pek çok ilinde havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş firması Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine de yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren yolculuk havalimanından başlayarak sırayla Otogar Durağı, Hilton Otel Önü, Terzibaba Camii, İş Bankası Önü, SGK Karşısı, Erzincan Park AVM, Bahçesaray Caddesi, Milli Egemenlik Bulvarı, Belediye Evleri, Coşarlar Market Durağı, Eski Mit Kavşağı, Ordu Caddesi ve Askerlik Şubesi duraklarında yolcularını indirmektedir. Havaş otobüsleri de tıpkı Erzincan belediye otobüsleri gibi, seferlerini iç hat gelen uçuş saatlerine göre ayarlamaktadır.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Şehir merkezine yakın bir mesafede yer alan Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ya da havalimanının 7/24 çalışan taksilerine binebilirsiniz. Dilerseniz de Bilet Dükkanı internet sayfasından araç kiralama ya da transfer rezervasyonu yaparak Erzincan seyahatinize başlayabilirsiniz.

Erzincan’ın Meşhur Yemekleri


Antalya Erzincan uçak bileti alan yolcuların merak ettiği en lezzetli kısma geldik. Tulum peyniriyle ünlü Erzincan’dan kendiniz ve sevdikleriniz için peynir almadan dönmeyin!

Kesme Çorbası: Kesme hamur, kemik suyu ve yeşil mercimekten hazırlanan bu başlangıç yemeği Erzincan’ın en sevilen lezzetlerinden.

Etli Üzüm Yaprağı Sarması: Diğer yörelerde yapılanlardan farklı olarak burada sarmanın içine erik kurusu da eklenmektedir.

Gendime Pilavı: Erzincan ve çevre yörelerde yapılan pilav aşurelik buğday, kuru fasulye ve kuzu etinden hazırlanır.

Ayvalı Kalye: Osmanlı et yemeklerinde sıklıkla tercih edilen ayvanın kuzu kıyma ve pekmezle birleşiminden oluşan bu ana yemeği Erzincan’a gittiğinizde muhakkak denemelisiniz.

Sırın Tatısı: Baklavadan farklı olarak şerbetsiz de servis edilebilen Sırın Tatlısı baklava hamuru ve fıstıkla hazırlanır.

Erzincan’da Gezilecek Tarihi Yerler


Doğal ve tarihi güzelliklere yüz yıllardır ev sahipliği yapan medeniyetler beşiği Erzincan’da gezilecek tarihi yerleri Antalya Erzincan uçak bileti alan yolcular için sıraladık.

Kemah Kalesi: Kemah ilçesinde bulunan Kale savunma amacıyla eski dönemlerde yapılmıştır. Bugün şehrin sembolü haline gelmiştir.

Mama Hatun Kervansarayı: Saltuklu hükümdarının eşi olan Mama Hatun için yaptırılan kale görenleri büyülüyor.

Terzibaba Camii: Türkiye’nin en yüksek kapasiteli camilerinden olan Terzibaba Camisi alışılagelmiş camilerin aksine modern bir mimariye sahiptir.

Hıdır Abdal Türbesi: Türbe ziyaret etmeyi sevenler Osmanlı döneminde yapıldığı tahmin edilen bu türbeye mutlaka uğramalı.

Acemoğlu Köprüsü Şehitler Anıtı: Şehitlerin mezarlarının bulunduğu kabristana Erzincan’ı ziyarete gelen pek çok turist uğramaktadır. Yol kenarında yer alan anıt Acemoğlu Köprüsünden Fırat Nehrine uçarak şehit olan 14 asker için yapılmıştır.