Erzincan Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Erzincan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Erzincan'da Gezilecek Yerler
Erzincan'da Ne Yenir?
Haritasını İnceleyin

Etrafı dağlarla çevrili Erzincan bereketli toprakları nedeniyle geçmişten günümüze çok sayıda kültürün yaşadığı bir yer olmuştur. Deprem felaketinin çok sık yaşanması bölgenin sürekli dışarı göç vermesine neden olurken aynı zamanda yeni yapılanmaya neden olmuştur. Engin dağları, bereketli ovaları, Fırat Nehri ve Karanlık Kanyon’u ile doğa güzelliklerinin bolca bulunduğu bir şehirdir. 

Uygun fiyatlı Erzincan uçak bileti alarak hem tarihin izlerini görmek fırsatını hem de doğa güzellikleri ile huzur bulma şansını yakalayabilirsiniz. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Erzincan aynı zamanda sahip olduğu kervansaraylar, kaleler, hamamlar, camiler ve köprüler ile misafirlerini büyüler. İşte Erzincan şehir rehberi…

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Erzincan’ın tarihi ve doğasıyla iç içe olmak için uygun fiyatlı Erzincan uçak bileti satın alanları Erzincan Havalimanı karşılar. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine çok sayıda ulaşım aracı bulunur. Bunlar; belediye otobüsleri, HAVAŞ servisleri ve taksidir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en ekonomik yol belediye otobüsleridir. Erzincan şehir merkezine ulaşım hızlı bir şekilde sağlanır. Erzincan Havalimanı’na uçuşların yapıldığı gün ve saatlere göre sefer düzenlemesi yapılır. Belediye otobüsleri gelen yolcu terminalinin önünde yolcuları bekler. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürer. Bu süre trafik durumuna göre farklılık gösterebilir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen seçeneklerden biri HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ ile Erzincan şehir merkezine ulaşım trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 30-35 dakika sürer. İşte Erzincan HAVAŞ durakları: 

Havalimanı - Otogar Durağı - Hilton Otel Önü - Terzibaba Camii - İş Bankası Önü - SGK Karşısı - Erzincan Park AVM - Bahçesaray Caddesi - Miili Egemenlik Bulvarı - Belediye Evleri - Coşarlar Market Durağı (Yeni Mit Binası Karşısı) - Eski Mit Kavşağı - Ordu Caddesi - Askerlik Şubesi

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Valiz yükü çok olan ve gideceği adresin hemen önüne varmak isteyen yolcuların tercih ettiği ulaşım yolu ise taksidir. Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım en rahat taksi seçeneği ile sağlanır. 7 gün 24 saat gelen yolcu terminal binası önünde bulunan taksiler ile Erzincan şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler


Tarih boyunca önemini koruyan Erzincan çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Cazibesini günümüze kadar taşıdığı tarihi eserleri, doğa güzellikleri, hayran bırakan coğrafyasına borçludur. Uygun fiyatlı Erzincan uçak bileti alan herkesin mutlaka görmesi gereken Erzincan’da gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık. 

Kemah Kalesi: Anadolu'nun en eski kalelerinden biridir. Kemah Kalesi, tarihi ve mimari açıdan Erzincan simgelerinden biri haline gelmiştir. 

Abrenk Kilisesi: 1854 yılında yapıldığı tahmin edilen Abrenk Vank Kilisesi, şehrin tarihi simgesidir. İki tane devasa dikili taşla ünlüdür. Taşlar üzerinde yüzlerce yıllık taş kabartmalar bulunur. 

Otlukbeli Gölü: Oksijen seviyesi yüksek tertemiz havası, şifalı kaynak suları ve yemyeşil yaylaları sayesinde her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlar. 

Aygır Gölü: Türkiye’nin en büyük krater göllerinden biridir. Bölgede bot gezisi veya doğa yürüyüşü yapmak mümkündür. 

Ergan Kayak Merkezi: Türkiye’nin en uzun liftlerini bünyesinde bulunduran teleferik ve telesiyej tesisine sahiptir. Kış tatili ve sporları seven misafirlerin ilk tercihidir. 

Kadıgölü: Yeraltı ve soğuk su kaynakları huzur bulmak isteyenler için birebirdir. Yeşilin her tonunun yer aldığı bölge yüksek ve dik kayalıklardan oluşur. Refahiye: Hem tarih hem de doğa tutkunlarını aynı anda büyüleyen binlerce yıllık antik yerleşim yeridir. 

Girlevik Şelalesi: 3 katlı olarak sarp kayalar arasından dökülerek hayran bırakan Girlevik Şelalesi, piknik veya keşif için gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlar. 

Beytahtı Mesire Yeri: Seyir terasının büyüleyici manzarasından huzur bulmak isteyen misafirlerini soğuk su kaynakları ile karşılar. 

Tercan: Çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan Tercan, geçmişten gelen mimarisi ile dikkat çeker. 

Köroğlu Mağarası: Efsanelere konu olmuş Köroğlu Mağarası adını efsanevi kahraman Köroğlu'nun kır atını sakladığı yer hikayesinden alır. 

Karanlık Kanyon: Devasa büyüklükteki Karanlık Kanyon, Erzincan’da gezilecek yerler listesinden mutlaka yer alır. Tabiat harikas olarak bilinen Karanlık Kanyon’da yılın her mevsimi kaya tırmanma, dağcılık, trekking ve kampçılık aktiviteleri yapılabilir. 

Munzur Dağları: Dağ havası isteyenlerin vazgeçilmezi Munzur Dağları 3000 metreyi zirvelerindeki manzarasıyla misafirlerini büyüler. Karlı dağ görüntüsünün yanında çok sayıda endemik bitki türü ve kelebeğe de ev sahipliği yapar. 

Ekşisu Kaplıcası: Erzincan’ın şifa kaynağı Ekşisu Kaplıcaları turizm açısından çok değerlidir. Kas ve eklem sorunlarından cilt hastalıklarına kadar onlarca rahatsızlığa iyi gelir.

Erzincan’da Ne Yenir?


Doğu Anadolu mutfağı ve çeşitli medeniyetlerden oluşan zengin geçmişi ile Erzincan yemekleri misafirlerinin hafızalarına kazınır. Avantajlı Erzincan uçak bileti alarak şehre ziyarete gelen misafirler “Erzincan’da ne yenir?” sorusunun cevabını arar. Erzincan mutfağı ağırlıklı olarak buğday, buğday ürünleri ve et yemeklerinden oluşur. İşte lezzetli Erzincan yemekleri: 

Döner: Tüm Türkiye’de meşhur döner özellikle Erzincan’da hafızalardan çıkmayacak lezzettedir. 

Tulum Peynir: Kahvaltıların vazgeçilmezi tulum peynir hayvancılığın gelişmiş olmasından dolayı Erzincan’da son derece lezzetlidir. 

Cağ Kebabı: Erzurum’a yakın olmasından dolayı cağ kebabı Erzincan’da da çok meşhurdur.