Antalya - Rize Uçuş Bilgileri

1720,87 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
984 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Rize Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 16ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 17ºC
Maks: 23ºC
Güneşli

En Ucuz Antalya - Rize Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Antalya
Antalya Havalimanı
Rize
Rize - Artvin Havalimanı
TL1.721
AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Rize
Rize - Artvin Havalimanı
TL1.948
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Rize arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
Antalya Rize karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Rize - Artvin Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Rize en ucuz uçak bileti 1720,87 TL’den başlamaktadır.
Antalya Rize arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Antalya’dan Rize’ye Ne Kadar Sürede Gidilir?
Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Rize-Artvin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Rize’de Gezilecek Yerler
Rize’de Ne Yenir?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Antalya, Türkiye’nin güney sahilinde yer alan turistik bir şehirdir. Her yıl özellikle yaz aylarında milyonlarca turistin akın ettiği Antalya, dolayısıyla hava trafiği bakımından da oldukça yoğundur.
Bilet Dükkanı olarak Antalya – Rize uçak bileti alacak olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; Antalya Havalimanı’na nasıl gidilir, Rize – Artvin Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, Rize’de gezilecek yerler nerelerdir, Rize’de ne yenir ve nerede alışveriş yapılır sorularının tamamına cevap verdik. Tabii uçuş süresi bilgisini de eklemeyi ihmal etmedik.

Antalya’dan Rize’ye Ne Kadar Sürede Gidilir?


Antalya Rize uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların ilk merak ettiği konu, uçuş sürelerinin ne kadar süreceğidir. Hava yolu şirketinin uçağından ya da uçuşun rötarlı olmasından bağımsız olarak Antalya Rize uçuşu ortalama 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.

Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


Muratpaşa ilçesinde bulunan ve 1960 yılında hizmete açılan Antalya Havalimanı, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunur. Merkeze yakınlığı dolayısıyla ulaşım açısından oldukça rahat olan Antalya Havalimanı’na taksi, araç kiralama, otobüs ya da HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlanabilir. 

Antalya Havalimanı'na Taksi ile Ulaşım


Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na taksi ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği yöntemlerin başında gelir. Bu durumun sebebi, havalimanı ile şehir merkezi arasının yalnızca 12 kilometre olmasıdır. Ayrıca taksi, Antalya Havalimanı'na gitmek için en hızlı ve kolay yollardan biridir. Ortalama 15-20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım taksi ile sağlanabilir. 

Antalya Havalimanı'na Otobüs ile Ulaşım


Antalya Havalimanı'na otobüsle gitmek isteyen yolcular için 600 ve 600A numaralı iki adet otobüs bulunur. Konfor açısından diğer seçeneklere kıyasla daha rahatsız olan bu ulaşım seçeneği, bagaj yükü az olan yolcular tarafından kullanılabilir.

Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


Antalya Havalimanı her ne kadar şehir merkezine yakın olsa da şehrin pek çok farklı noktasından yolcu taşıdığından, HAVAŞ servisleri havalimanına gitmek isteyen yolcular için hizmet verir. Günün her saati ulaşılabilen ve sefer saatleri uçuşlarla doğru orantıda gerçekleştirilen HAVAŞ servisleri ile Antalya Havalimanı’na gitmek isteyenler, güzergah bilgisine HAVAŞ’ın internet sitesinden ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı'na Araç Kiralama ile Ulaşım


Antalya Havalimanı'na gitmek için bir başka seçenek de araç kiralama hizmeti almaktır. Bu noktada Antalya Rize uçak bileti ile yolculuk yapacak olanlar, Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden araç kiralama yapabilir. 

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Rize-Artvin Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede yer alır. Bu noktada havalimanından şehir merkezine ulaşmak için pek çok seçenek bulunur. Taksi, araç kiralama veya HAVAŞ servisleri ile havalimanından merkeze kolayca gidilebilir.

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Merkeze Taksi ile Nasıl Gidilir?


Tıpkı Antalya Havalimanı’nda olduğu gibi Rize-Artvin Havalimanı da merkeze oldukça yakın bir konumda bulunduğundan, Antalya Rize uçak bileti ile seyahat eden yolcular taksi ile merkeze gidebilirler. En konforlu seçeneklerden biri olan taksi ile Rize merkeze ulaşım, yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürmektedir.

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Merkeze Araç Kiralama ile Nasıl Gidilir?


‘Antalya Havalimanı’na Araç Kiralama ile Nasıl Gidilir’ başlığında anlatmış olduğumuz üzere, araç kiralama ulaşım anlamında en konforlu alternatiflerin başında gelir. Ayrıca Rize seyahati boyunca da aracı kiralayanların şehir içerisinde hızlı ve rahat bir ulaşım süreci yaşamasını sağlar. Bu noktada Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulaması üzerinden araç kiralanabilir.

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Merkeze HAVAŞ ile Ulaşım


HAVAŞ otobüsleri, Rize-Artvin Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için en ekonomik ve uygun seçeneklerden biridir. Antalya Rize uçak biletiyle yolculuk yapanlar da bu nedenle HAVAŞ sevişlerini tercih edebilir. 
HAVAŞ servisleri, havalimanı çıkışından hareket ederek ve şehir merkezine doğru yol alır. Güzergahları boyunca pek çok popüler ve turistik yere uğrayan HAVAŞ servislerinin saat ve güzergahlarıyla ilgili detaylı bilgiye havas.com adresinden ulaşılabilir. 

Rize-Artvin Havalimanı’ndan Merkeze Otobüs ile Ulaşım


Antalya Rize uçak biletiyle uçuşunu tamamlamış yolcular başta olmak üzere Rize-Artvin Havalimanı'na iniş yapan herkes için şehir merkezine ulaşım adına son seçenek otobüslerdir. Burada 135 numaralı belediye otobüsü kullanılabilir. Yaklaşık 20-25 dakikalık bir yolculuk sonucu merkeze ulaşmak mümkündür.

Rize’de Gezilecek Yerler 


El değmemiş doğası ve tarihi dokusuyla Karadeniz’in güzide şehirlerinden biri olan Rize, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çeker. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu bu şehirde, gezilecek yerler de oldukça fazladır. Bilet Dükkanı olarak sizler için bu doğasıyla göz kamaştıran şehirde mutlaka görülmesi gereken yerleri seçtik. İşte Rize’de gezilebilecek yerler:

Ayder Yaylası


Rize’nin en ünlü ve en güzel yaylalarından biridir. Yüksek rakımlı Ayder Yaylası, doğal güzellikleri, kaplıcaları, trekking rotaları ve yöresel yemekleriyle ünlüdür. Özellikle yaz aylarında ziyaret edilmesi tavsiye edilir.

Zil Kale


Rize’nin İkizdere ilçesi sınırları içinde yer alan kale, tarihi dokusu ve eşsiz manzarası ile dikkat çeker. Roma döneminden kalma kalıntılarıyla ziyaretçilerini etkisi altına alan tarihi yapı, İkizdere Vadisi ve Karadeniz’in güzel manzaralarıyla birleşerek doğaseverler için ideal bir gezi noktası oluşturur.

Rize Kalesi


Rize şehir merkezinde yer alan alır. 1452 yılında inşa edilmiş olan yapı, Osmanlı döneminde sık sık onarılanmış ve günümüze değin ayakta kalmayı başarmıştır. Ayrıca şehrin en güzel panoramik manzarasına sahip olan yer olduğunu da belirtelim. 

Fırtına Deresi


Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında yer alan Fırtına Deresi, muhteşem bir doğal güzelliktir. Özellikle rafting ve doğa yürüyüşü için ideal olan Fırtına Deresi, aynı zamanda yaylaları, köprüleri ve tarihi evleriyle de dikkat çeker.

Çamlıhemşin


Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi, Karadeniz’in en ünlü doğal güzellikleriyle dolu yeridir. Hem yaylaları hem de dereleriyle ziyaretçilerine güzel bir tatil imkanı sunan bu yer, Rize’de gezilecek yeler listesinde mutlaka yer alır. Ayrıca Antalya Rize uçak bileti ile seyahat edenlere belirtelim ki ilçede yer alan tarihi evler, köprüler ve camiler de gezilip görülmeye değerdir.

Anzer Yaylası


Şehrin İkizdere ilçesi sınırlarında yer alan Anzer Yaylası, yüksek rakımlı ve muhteşem doğal güzellikleriyle göz alıcıdır. Özellikle balıyla ünlü olan Anzer Yaylası, yaz aylarında on binlerce turisti ağırlar.

Rize Müzesi


Rize’de gezilecek yerler demişken Rize Müzesi’nden bahsetmemek olmaz. Şehir merkezinde yer alan müze, Rize’nin tarihi, kültürel ve doğal mirası hakkında oldukça detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. 

Rize’de Ne Yenir?


Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en zengin kültürel miraslarından birine sahip olan Rize, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Ayrıca, Karadeniz mutfağının da en özel yemeklerinin yapıldığı yerlerden biridir. Rize mutfağı adeta, yöreye özgü taze deniz ürünleri, yayla otları ve baharatlarla dolu bir lezzet şölenidir. Bilet Dükkanı olarak biz de Rize’de ne yenir sorusuna verilen en popüler cevapları sizin için listeledik. Tabi ki ilk sırada Laz böreği var.

Laz Böreği


Yufkadan yapılan Laz böreği, isminden anlaşıldığı gibi börek değil, esasında bir tatlıdır. Baklava hamurundan yapılan ancak içerisinde muhallebi olan bu lezzet, Rize tereyağı ile lezzetlendirilir.

Muhlama/Kuymak


Karadeniz'in en meşhur yemeklerinden biri olan muhlama/kuymak, bu şehrin kahvaltılarında vazgeçilmezdir. Peynir, tereyağı ve mısır unundan oluşan bu lezzet, sıcak servis edilir. 

Karalahana Sarması


Karalahana Rize mutfağının demirbaşıdır. Bu nedenle Rize’de ne yenir sorusuna verilecek ilk cevaplar arasında yer alır. Özellikle de karalahana sarması, bu şehrin en güzide lezzetleri arasında gösterilir. Her ne kadar zeytinyağlı alternatifi bulunsa da orijinali kuşbaşı et ile yapılanıdır. 

Hamsi Tava


Rize'de ne yenir sorusunun en lezzetli cevaplarından biri de hamsi tavadır. Hatta hamsi ile yapılmış her şeydir desek yanlış olmaz. Hamsikuşu, hamsili börek, hamsili pilav… Liste uzar gider. Hamsi tava ise en sade olanıdır. 

Karalahana Çorbası


Karalahananın Rize mutfağındaki yerinden bahsetmiştik. İşte bu demirbaş malzeme ile yapılan çorba da oldukça lezzetlidir. Buğday, soğan, sarımsak gibi malzemelerin bir araya getirerek oluşturduğu çorba, özellikle kış aylarında mutlaka sofralarda bulunur.

Rize mutfağında sayısız damak çatlatan lezzet bulunur. Bilet Dükkanı olarak en kolay ulaşılabilir olanlarını ve pek tabii en çok sevilenlerini sizin için listeledik. Yoksa Rize mutfağı asla ki bu kadarla sınırlı değil. Liste uzayıp gidiyor…
Bilet Dükkanı olarak şimdiden Antalya Rize uçak bileti ile seyahat edecek olan herkese keyifli yolculuklar dileriz.