Aydın Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Aydın uçakla Ankara'dan 1 saat 15 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 10 dakika sürer.
Aydın'a gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.
Aydın en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Aydın uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Aydın Çıldır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Aydın’da Gezilecek Yerler
Aydın Lezzetleri

Avantajlı Aydın Uçak Bileti


Ege’nin huzur veren şehirlerinden Aydın; eşsiz iklimi, hayran bırakan doğal güzellikleri ve ziyaretçileri büyüleyen tarihi yapıları ile binlerce turist çeker. Antik kültürü deneyimlerken tatilin tadını çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmez şehri için Bilet Dükkanı üzerinden Aydın uçak bileti bakabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Didim, Kuşadası, Söke gibi ilçeleriyle bilinir.

Deniz turizminin yanı sıra Aydın, sıcak su zenginlikleri ile Türkiye’nin önemli termal turizmi duraklarından biridir. Şifaları suları ile çok sayıda ziyaretçiyi etkiler.

Bilet Dükkanı üzerinden uygun Aydın uçak bileti almanın yanı sıra her bütçeye uygun Aydın otelleri ve Aydın araç kiralama hizmetleri için de arama yapabilirsiniz. Bunun yanında “Aydın’da gezilecek yerler” ve “Aydın’da ne yenir?” gibi konulara şık tutar. 

Aydın Çıldır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Aydın’da bulunan sivil uçuşlara açık değildir. Yalnızca eğitim için kullanılır. Aydın uçak bileti ile ilgili araştırma yapan ziyaretçiler için en yakın havalimanı alternatifi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Yolcular Bilet Dükkanı üzerinden Aydın uçak bileti için İzmir Havalimanı inişli uçuşları tercih ederek ardından Aydın’a gidebilir.

Aydın’da Gezilecek Yerler


Aydın uçak bileti ile ilgili ayarlamaları yapan yolcular tatilini en faydalı şekilde geçirmek için dolu dolu bir plan yapmaya koyulur. Bilet Dükkanı en uygun Aydın otelleri, Aydın araç kiralama gibi hizmetleri yanında Aydın’da gezilecek yerler hakkında da bir liste hazırladı.

 1. Tralleis Antik Kenti

  Aydın şehir merkezine çok yakın mesafede yer alan Tralleis Antik Kenti içerisinde; stadyum, tiyatro, hamam gibi kamusal alanları bulundurur. Halkın kenti olarak nitelendirilen bu antik kenti haftanın her günü, yaz-kış ziyaret etmek mümkündür.

 2. Arapapıştı Kanyonu

  Kanyon, turkuaz rengi suyu ile tekne gezilerinin önemli duraklarından biri olup yalnızca yüzmek ve izlemek için değil su sporları için de önemli duraklardan biri. Aydın şehir merkezinden 95 kilometre uzakta yer alan bu kanyonu ziyaret eden misafirlerimiz ister bu manzarayı seyredebilir ister harika doğa fotoğrafları çekebilir, ister turkuaz suda yüzebilir veyahut su sporları ile eğlenceli bir gün geçirebilirler.

 3. Aydın Arkeoloji Müzesi

  Aydın’da arkeolojik kazılar sonucu bulunan çok çeşitli kalıntılar, tarihi eserler bulunur. Değerli eserlerin bulunduğu Aydın Arkeoloji Müzesi’ni pazartesi ve perşembe günleri ziyaret edebilirsiniz.

 4. Ahmet Şemsi Paşa Camii

  Kırmızı Minare Camii olarak da bilinen ve 1659 yılında inşa edilen camii, ismini de aldığı Ahmet Şemsi Paşa tarafından yapıldı. Tek kubbeli ve tek minareli olan camii tuğladan yapılmış olup kırmızı rengini de buradan alır.

 5. Zeus Mağarası

  Aydın uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Kuşadası Milli Parkında bulunan mağara Ege denizinin tuzlu suyunun ve dağlardan gelen tatlı suyun kavuştuğu nokta olma özelliği taşır.

 6. Altınkum Plajı

  Deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan plajın suyu da kumsalı kadar misafirlerini büyüler.

Aydın Lezzetleri


Aydın uçak bileti olan yolcular gitmeden önce mutlaka Aydın yemekleri denemelidir. Peki Aydın’da ne yenir?  İşte Bilet Dükkanı olarak hazırladığımız Aydın lezzetleri…

 • Bolama: Aydın uçak bileti olanların severek tükettiği lezzetlerin başındadır. Bolama; nohut, arpacık soğanı, sarımsak, domates, biber, dana eti ve baharatlarla hazırlanan bir pirinç pilavıdır.
 • Kabak Çiçeği Dolması: Ege mutfağının en meşhur yemeği arasında mutlaka kabak çiçeği dolması yer alır. Haliyle bu durum Aydın şehrine de yansımıştır. Aydın yemekleri içerisinde en sevilenlerden biri olan kabak çiçeği dolması, zeytinyağlı sevenlerin favori yemeğidir.
 • Ciğer Dolması: Ciğer sevenlerin bayılarak tükettiği, tadı damağınızda kalacak bir lezzettir. Ciğer dolması ise Aydın yemekleri arasında ilk sıralarda yer alır.
 • Yuvarlama: Aydın yemekleri biraz meşakkatlidir. Bunlardan en yöresel ve en lezzetli olanlarından biri de yuvarlamanın ta kendisidir. İsmi, yapılış şeklinden gelen yemeğin pişirmesi ise iki aşamadan meydana gelir. Baharatlar ve bol soğan ile lezzetlendirilen kıymanın minik yuvarlaklar haline getirildikten sonra önce kızartılması ve ardından kaynar suya atılarak pişirilmesiyle oluşan bu yemek, mantı misali yoğurt ve kızgın tereyağı ile servis edilir.
 • Kırlı Kızartma: Aydın yemekleri arasında etsiz tercih edenlerin bir numarasıdır. Patlıcan, sivri biber, sarımsak ve soğanın bir arada kızartılması ve üzerine maydanoz ile sarımsaklı yoğurt eklenmesiyle tamamlanır. Bir vejetaryen olarak Aydın’da ne yenir sorusunun en lezzetli cevapları arasındadır.
 • Memleket Sarması: İsmi ile şeklinin oldukça birbirinden farklı olduğu bir yemek olan memleket sarması, Aydın’da ne yenir sorusunun en leziz kokulu cevaplarından biridir. Kuzu kolu ile yapılan bir yemek olan memleket sarması, hem köfte hem de uzun uzun pişirilmiş kuzu kolunu bir arada barındırır. Baharatla zenginleştirilen lezzeti, maydanoz ile tamamlanır.
 • Zeytinyağlı Yer Elması: Aydın meşhur yemekleri arasında en çok zeytinyağlılara rastlanır. Zeytinyağlı yer elması da Aydın lezzetleri arasında en sağlıklı ve bir o kadar da sevilenlerindendir.
 • Koruk Ekşili Bamya: Aydın lezzetleri arasından en çok merak edilenlerin başında gelir. Aydın uçak bileti ile ilgili ayarlamaları yapanların dönmeden önce mutlaka denemesi gerekir. Aydın yöresel yemeklerinden biri olan koruklu ekşili bamya, ekşi sevenlerin beğenisi toplar.