İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Lounge Hizmetleri
İzmir’de Gezilecek Antik Kentler
Haritasını İnceleyin

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında


Dört mevsim boyunca Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) her yıl ağırladığı yerli ve yabancı turist sayısını giderek artırıyor. Şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hangi şehirlerden direkt uçuş seferleri yapıldığını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Uçak bileti, otel, araç kiralama, transfer ve otobüs bileti hizmetlerine sizler için aracılık eden Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek farklı hava yolu firmalarına ait İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve ardından seyahatin bir sonraki adımı olan konaklama için İzmir otelleri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bu seyahat ile ilgili merak ettiklerinize de İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti başlıklı yazımızdan erişebilirsiniz. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti fiyatları İzmir’e hangi şehirden geldiğinize göre değişiklik gösterecektir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Bilet Dükkanı internet sitesinin ana sayfasından gidiş şehrinizi seçtikten sonra varışı “İzmir Adnan Menderes Havalimanı” olarak girmeniz ve tarih bilgisini de belirtmeniz gerekmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?


Yılın hemen hemen her zamanı Atina, Ankara, Belgrad, İstanbul Sabiha Gökçen, Ordu – Giresun, Şanlıurfa, Bakü, Amsterdam, Basel, Berlin, Bremen, Brüksel, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Karlsruhe/Baden-Baden, Kopenhag, Köln/Bonn, Münih, Nürnberg, Paderborn/Lippstadt, Rotterdam, Stuttgart, Viyana, Zürih, Tahran, Adana, Ağrı, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İstanbul, Kayseri, Lefkoşa, Londra-Stansted, Mardin, Moskova-Domodedovo, Samsun, Sivas, Trabzon, Antalya, Barselona, Birmingham, Dubai, Helsinki, Varşova, Wroclaw, Tel Aviv, Üsküp, Stockholm, Nantes, Oslo, Prag, St. Petersburg, Dublin, Dortmund, Paris, Kopenhag, Malatya, Cenevre, Budapeşte, Kars, Marsilya, Milano, Beyrut ve daha pek çok şehirden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na direkt uçuş seferleri düzenlenmekte olup başka dünya şehirlerinden de sezonlu uçuş seferleri yapılmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti sahipleri belediye otobüsleri, İzban ya da Havaş otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. Daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız taksiye binebilir, araç kiralayabilir ya da transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ESHOT otobüsleri İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan haftanın her günü 24 saat boyunca şehir merkezine hizmet veriyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan 200 numaralı ESHOT otobüsleri Mavişehir’de, 202 numaralı ESHOT otobüsleri Cumhuriyet Meydanı’nda ve 204 numaralı ESHOT otobüsleri Bornova metrosunun önünde yolcu indirmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İzban ile Ulaşım


Türkiye’nin şehir içi en uzun demiryolu hattına sahip olan İzban şehrin en kuzeyi Aliağa ve en güneyi Selçuk arasında sefer yapmaktadır. İzban’da 25 kilometrelik mesafeye kadar İzmirimkart ile tam bilet 8.78 Türk Lirası, öğrenci bileti 3 Türk Lirası, öğretmen bileti 7.56 Türk Lirası ve 60 yaş ve üzeri 5.60 Türk Lirası ödemektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan binip İzban’ın şehir merkezindeki duraklarından birinde inecekseniz yolculuğunuz yaklaşık 20 – 30 dakika sürecektir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti sahiplerinin büyük bir kısmı şehir merkezine ulaşmak için Havaş otobüslerini tercih ediyor. Havalimanından yolcu alımına başlayan Havaş otobüsleri sırayla Gaziemir Tansaş, Karabağlar Orcaner, Alsancak Efes Oteli, Bayraklı Üst Geçit, Karşıyaka İskele, Bostanlı İskele ve Ege Park AVM önünde yolcu indirerek şehir merkezine varıyor. Havaş bilet fiyatları 2023 yılı itibariyle 45 Türk Lirası olarak güncellenmiştir ve ücret şoföre nakit olarak ödenmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 15 dakikalık sürüş mesafesinde bulunduğu için pek çok yolcu taksi tutarak ulaşım sağlamayı tercih ediyor. Taksiye binmek dışında diğer seçenekleriniz araç kiralamak ya da transfer araç rezervasyonu yapmak olacaktır. Bunun için Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret ederek en uygun fiyatlara gerekli işlem için rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca havalimanı gelen yolcu katında bulunan, farklı araç kiralama şirketlerine ait ofislerden birini de ziyaret edebilirsiniz. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?


İzmir’in Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içinde yer alan Adnan Menderes Havalimanı bu ilçeler dışında Karabağlar, Buca, Torbalı, Bornova, Konak, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerine yakındır. İzmir’in ulaşım sistemleri son derece gelişmiş olduğu için daha uzaktaki ilçelere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Lounge Hizmetleri


İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti alanlar Business olarak uçacaksa iç hat ve dış hat olarak iki farklı Primeclass’ın birinden faydalanacaktır. İç hatlar Primeclass’ın ücreti 35 Euro + KDV olup TV, gazete, dergi, kablosuz internet, playstation, business corner, faks, duş imkanı, açık büfe ve çocuk odası gibi imkanlara sahiptir. 


Dış hatlar Primeclass’da da aynı imkanlara sahipsiniz fakat ücret 40 Euro + KDV olarak değişecektir. 3 saat boyunca yararlanabileceğiniz Lounge hizmetlerinden 7 yaşından küçük çocuklar ücretsiz olarak faydalanabilir.

İzmir’de Gezilecek Antik Kentler


Sırf muhteşem Antik Yunan Kentlerini ziyaret etmek için dahi İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçak bileti satın almış olabilirsiniz! Gelin İzmir yolcularının en çok hangi antik kentlere gitmeyi tercih ettiklerine birlikte göz atalım.

Efes Antik Kenti

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Efes Antik Kenti 20.000’den fazla kapasiteli tiyatrosu, kütüphanesi, tapınakları, evleri, tepeleri ve bazilikasıyla görenleri büyülüyor. Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı da burada yer almaktadır. 

Agora Ören Yeri

Eğer özel aracınız yoksa ya da uzun yollar kat etmek istemiyorsanız şehir merkezinde yer alan Agora Ören Yeri’ni ziyaret etmek sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Smryna Agorası olarak da bilinen Agora Ören Yeri Antik Yunan ve Roma İmparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. O dönemden kalma yazıları burada halen görebilirsiniz.

Teos Antik Kenti

M.Ö. 1000li yıllarda İyonyalılar tarafından kurulduğu düşünülen Teos Antik Kenti’ndeki surların bir kısmı günümüze kadar ayakta kalabilmiştir. Tiyatro ve bir limanı da bünyesinde barındıran antik kentin en ilginç şeylerinden biri de 2000 yıldan daha yaşlı olan zeytin ağacı.

Metropolis

M.Ö. 3. Yüzyılda, Roma döneminde kurulduğu tahmin edilen Metropolis’in Atrium’u ve tapınakları günümüzde ziyaret edebilirsiniz.