Bodrum İstanbul Uçak Bileti

Bodrum - İstanbul Uçuş Bilgileri

616,06 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
710 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Temmuz 2024 Salı
Min: 24ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 24ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
18 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 25ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
19 Temmuz 2024 Cuma
Min: 25ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
20 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 24ºC
Maks: 34ºC
Güneşli

En Ucuz Bodrum - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL776
Pegasus
Bodrum
Milas-Bodrum Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL616
Sıkça Sorulan Sorular
Bodrum İstanbul arası havayolu ile 1 Saat 20 Dakika sürmektedir.
Bodrum İstanbul arası en ucuz uçak bileti 616,06 TL'den başlamaktadır.
Bodrum kalkışlı uçuşlarınızı Milas - Bodrum Havalimanı'ndan gerçekleştirebilirsiniz.
Bodrum İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Bodrum – Milas Havalimanı’na Ulaşım
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Şehir Rehberi
İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler
İstanbul Lezzetleri Nelerdir?
İstanbul’da Alışveriş Noktaları
İstanbul Haritasını İnceleyin

Bodrum – İstanbul arası uçacak olan yolcular, Milas – Bodrum Havalimanı’nı kullanırlar. 1997 yılında hizmete giren ve bilhassa yaz aylarında en işlek havalimanlarından biri olan Bodrum – Milas Havalimanı’ndan en çok da yurt içinde İstanbul’a uçuş gerçekleşir. Hal böyle olunca da yolcular en ucuz Bodrum – İstanbul uçak biletini arar. Bu noktada belirtmek isteriz ki en ucuz Bodrum – İstanbul uçak bileti dahil;  tüm dünyaya en avantajlı uçak biletleri Bilet Dükkanı üzerinden alınabilir.

Bodrum merkeze 37 kilometre uzaklıkta bulunan Bodrum – Milas Havalimanı’na ulaşım bir hayli alternatifli ve kolaydır. Bunun için belediye otobüsü, havalimanı servisleri, taksi ya da özel araç tercih edilebilir. 

Bodrum – Milas Havalimanı’na Ulaşım

 

Muğla’nın hemen her köşesinden yolcunun kullandığı Bodrum – Milas Havalimanı’na ulaşmak için belediye otobüsleri kullanılabilir. Bunun için Menteşe Otogarı’ndan kalkan ve havalimanına ulaşan otobüse binilmesi gerekir. 

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.     
 

Bodrum – Milas Havalimanı’na Havalimanı Servisleri ile Ulaşım

Bodrum – Milas Havalimanı’na ulaşım için üç farklı havayolu şirketinin de servisleri bulunur. Buna göre Atlas Global servisleri Bodrum Otogar’dan hareket ederken; şehrin başka noktalarından Onur Air ve Pegasus servisleri ücretsiz olarak hizmet verir. Öte yandan belirtmek isteriz ki HAVAŞ servislerini de yine havalimanına ulaşmak için kullanabilirsiniz.      
 

Bodrum – Milas Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım     
 

Bagaj yükü fazla olan yolcular, çok daha konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamak ve bu şekilde Bodrum – Milas Havalimanı’na ulaşmak istediklerinde taksiyi tercih edebilirler. Yaklaşık 35- 40 dakikalık bir yolculukla havalimanına ulaşılabilir.     
 

Bodrum – Milas Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım     
 

Araç kiralama acentelerinin kolayca bulunduğu Bodrum’da yolcular oldukça makul fiyatlara araç kiralayarak da Bodrum – Milas Havalimanı’na ulaşabilir. Böylelikle hem araç bulma sorunu ortadan kalkmış olur hem de vakitten tasarruf sağlanır.     
 

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

 

“Dünyanın en güzel şehri” olarak betimlenen ve iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul’un iki havalimanından biri olan ve Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Havalimanı, 2018 yılından bu yana hizmet vermektedir. “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülüne dahi layık görülen ve devasa bir alanı kaplayan İstanbul Havalimanı, ulusal ve uluslararası uçuşların İstanbul’da en çok tercih ettiği havalimanıdır.    
 

Ulaşım alanında birçok alternatifi bulunan ve hatta 600’den fazla araçlık bir taksi durağı dahi olan İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, Marmaray, metro, taksi ya da Havaİst ile ulaşım sağlanabilir.   
 

Otobüs ile İstanbul Merkeze Ulaşım   
 

İETT’nin özel olarak tahsis ettiği birçok otobüs, İstanbul Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına ulaşır. Bu durumda yolcuların tercih edebilecekleri otobüsler ise şu şekildedir:

 • H1
 • H2
 • H3
 • H6
 • H8
 • H9   
   

H1 numaralı otobüs ile İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey’e ulaşım sağlanabilir. H2 ile Mecidiyeköy’e gidilebilir. H3’ün son durağı Halkalı’dır. H6 Yunus Emre Mahallesi’ne giderken; H8’in varış durağı Hacıosman Metrosu’dur. H9 ise Cevizlibağ’a giden bir güzergaha sahiptir.    
 

Marmaray ile İstanbul Merkeze Ulaşım   
 

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için Marmaray kullanılabilir. Ancak havalimanından direkt olarak Marmaray’a geçiş olmadığından, yolcuların öncesinde Marmaray’a geçmeleri gerekmektedir. Bunun için ise H3 numaralı otobüs kullanılabilir. Böylece, İstanbul’un şehir içindeki en uzun raylı taşıma sistemi olan Marmaray’ın tüm duraklarına kolayca ulaşılabilir. 

Marmaray’ın varış ve geçiş durakları ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.    
 

Metro ile İstanbul Merkeze Ulaşım   
 

Tıpkı Marmaray’da olduğu gibi İstanbul Havalimanı’ndan metroya da direkt ulaşım henüz bulunmasa da 2023 yılında açılması beklenen İstanbul Havalimanı metro durağı tamamlanana değin yolcular öncesinde H1 ya da H2 numaralı belediye otobüslerinden birini kullanarak metroya aktarma yapabilirler.    
 

Taksi ile İstanbul Merkeze Ulaşım   
 

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi İstanbul Havalimanı’nın 600’den fazla aracı bünyesinde barındıran devasa bir taksi durağı vardır. İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi ismiyle hizmet veren bu devasa filo, uçuş yoğunluğuna bağlı olarak iç ve dış hat terminallerinde bulunurlar. Öte yandan dileyen yolcular İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu iTaksi uygulaması ile de taksi çağırabilir; gideceği yerin bilgisini girip, ortalama ödeme tutarını önceden görebilir ve kredi kartı ile ödeme yapabilir.    
 

Havaİst ile İstanbul Merkeze Ulaşım   
 

Aslında bir havayolu servisi olan Havaİst otobüsleri, cüzi bir miktar karşılığında yolcular tarafından kullanılabilir. İstanbul’un birçok merkezi noktasına gidiş için deyim yerindeyse biçilmiş kaftan olan Havaİst servislerinin varış noktaları ise şu şekildedir:   
 

 • HVİST 16 – Taksim
 • HVİST 15 – 4. Levent
 • HVİST 14 – Kadıköy
 • HVİST 13 – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • HVİST 12 – Aksaray
 • HVİST 10 – Bakırköy İDO İskelesi
 • HVİST 9 – Eminönü 
 • HVİST 8 – Beylikdüzü  
 • HVİST 6 – Halkalı İstasyon
 • HVİST 5 – Esenler Otogar   
   

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Yıl içerisinde Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı, özellikle yurt içi uçuşlarda en fazla tercih edilen havalimanıdır. Temelleri 1998 yılında atılan ve 2001’de tamamlansa da 2003 yılında hizmete başlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunur. 

Pendik ilçe sınırlarında yer alan ve oldukça geniş bir alanı kaplayan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın inşası, tam 550 milyon dolara mal olmuştur. Ulaşımın oldukça rahat olduğu ve İstanbul’un merkezi noktalarına kolayca gidilebildiği Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan indikten sonra belediye otobüsü, metro, Marmaray, HAVABÜS veya taksi kullanılabilir.
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan; Kadıköy, 4. Levent, Bostancı, Sultanbeyli ve Pendik gibi İstanbul’un merkezi noktalarına gidilmesine imkan tanıyan İETT otobüsleri bulunur. Bunlar;

 • E3
 • E10
 • E11
 • E9
 • 16S
 • 131C
 • 132H

numaralı otobüslerdir.

Otobüslerin güzergahları ve sefer saatleri için buraya tıklayabilirsiniz. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un merkezi noktalarına ulaşımı direkt sağlayan bir metro henüz olmasa da 2023 yılında açılması beklenen metro tamamlanana kadar Kartal – Pendik Metrosu’na aktarma yapılabilir. Bunun için gerek İETT otobüslerinden gerekse taksiden yararlanılabilir ve bu sayede aktarma yapılabilir. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmaray ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul’un şehir içindeki en uzun raylı ulaşım sistemi olan Marmaray ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşım mümkümdür. Bunun için öncelikle Halkalı ile Gebze arasında ulaşımı sağlayan Marmaray’a geçiş yapılması gerekmektedir. Bu arada belirtmek isteriz ki İstanbul içerisinde herhangi bir toplu taşımaya binmek için İstanbul Kart kullanımı zorunludur. Öte yandan Marmaray istasyonlarından da BilGeç kart alarak bu ulaşım sağlanabilir. 

Tıpkı metro alternatifinde olduğu gibi direkt olarak iç ya da dış hatlar çıkışında Marmaray’a geçiş olmadığından oldukça kısa sürecek bir taksi ya da otobüs yolculuğu ile Marmaray istasyonuna ulaşım mümkümdür. Bu noktadan sonra ise tüm Marmaray duraklarına gidilebilir. 

Marmaray sefer saatleri ve güzergah bilgisi adına daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan HAVABÜS ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Bir havalimanı servis aracı olan HAVABÜS araçları, İstanbul’un iki en önemli merkezi noktasına ulaşım gerçekleştirir. Bunlardan biri Anadolu Yakası’ndaki Kadıköy Rıhtım Caddesi, diğeri ise Taksim Meydanı’dır. 

Günün 24 saati ve haftanın her günü hizmet veren HAVABÜS servisleri, 00.00 – 06.00 arası saat başı sefer düzenlerken; 06.00 – 00.00 arası her 30 dakikada bir hareket ederler. Böylece oldukça makul fiyatlara İstanbul şehrinin en merkezi noktalarına ulaşım sağlanabilir. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Uçuş seferlerine göre Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar terminali ya da dış hatlar terminalinde bekleyen pek çok taksi bulunur. Yolculuk sırasında bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere çok daha hızlı, konforlu ve rahat bir seyahat isteyenler taksi ile İstanbul şehir merkezine yahut İstanbul’un herhangi bir noktasına gidebilirler. Tıpkı İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım başlığında belirttiğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iTaksi uygulaması ile yapılacak yolculuğun önceden ortalama ne kadar tutacağı, güzergah bilgileri ve trafik durumu görüntülenebilir. Öte yandan iTaksi ile taksiye binen bir yolcu, dilediği takdirde ödemesini kredi kartı ile de gerçekleştirebilir. 
 

İstanbul Şehir Rehberi
 

Üç farklı imparatorluğa başkentlik yapan, binlerce yıllık tarihi birikim ve geçmişe sahip olan İstanbul; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de en önemli şehirlerinden biridir.
 

Bilinen ilk adı Byzantion olan; Doğu Roma, Bizans ve Osmanlı’ya başkentlik yapan İstanbul’un ilk sakinlerinin ise bu şehre milattan önce 3000 ile milattan önce 667 yılları arasında geldiği yapılan kazı çalışmalarıyla belirlenmiştir. 
 

Sayısız kültüre ev sahipliği yapan, Türkiye’deki sosyo-kültürel anlamdaki mozaik yapının en güzel örneği olarak karşımıza çıkan İstanbul’da gezilecek sayısız nokta, tadılacak enfes lezzetler ve inanılmaz alışveriş noktaları bulunur. Örnek vermek gerekirse “DÜNYANIN EN ESKİ VE EN BÜYÜK ÇARŞISI” İstanbul’da bulunur: Kapalıçarşı

Bilet Dükkanı olarak bahsettiğimiz tüm bu konularla ilgili sizlere birkaç tavsiye listesi hazırladık. 
 

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler
 

Hemen her noktası ayrı bir tarihi değeri barındıran İstanbul’da mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri sizin için listeledik. 

 • Dolmabahçe Sarayı
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi
 • Topkapı Sarayı
 • Arkeoloji Müzeleri
 • Çırağan Sarayı
 • Sultan Ahmet Camii
 • Ayasofya
 • Aya İrini Kilisesi
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Süleymaniye Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Mısır Çarşısı
 • Pera
 • Moda Sahil
 • Ortaköy
   

İstanbul Lezzetleri Nelerdir?
 

İstanbul’un gerek Osmanlı Saray Mutfağından -ki kendisine dünyanın ilk füzyon mutfağı da denir- gerek semtleriyle özdeşleşen lezzetlerinden gerekse de azınlık vatandaşlarından mutfak kültürüne yerleşen inanılmaz lezzetler bulunur. İstanbul lezzetleri:

 • Karaköy Simidi
 • Adalar Vapuru Tostu
 • Bademli Pilav
 • Piruhi
 • Elma Dolması
 • Osmanlı Şerbetleri
 • Erikli Kuzu Gerdanı
 • Papaz Yahnisi
 • Badem Ezmesi
 • Midye Tava
 • Midye Dolma
 • Açma / Çatal
 • Beyaz Tatlı / Çevirme Tatlısı
 • Ballı Mahmudiye
 • Kerefes
 • Kavun Dolması
 • Kumpir
 • Waffle 
 • Balık Ekmek
   

İstanbul’da Alışveriş Noktaları
 

İstanbul öyle bir şehirdir ki bu şehrin hemen her noktasından oldukça renkli alışverişler yapmak mümkündür. Ancak bu yerlerin başında hiç kuşkusuz Kapalı Çarşı gelir. Hemen ardından ise onu Mısır Çarşısı takip eder. İstiklal Caddesi, Eminönü ve Ortaköy de hemen ardından bu listeye eşlik eder.