Diyarbakır Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
16ºC
32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
17ºC
32ºC
Güneşli
Cts
16ºC
29ºC
Güneşli

Diyarbakır Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Diyarbakır Havalimanı’na otobüs, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Diyrbakır Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yer alır.
Diyarbakır Havalimanı’na; Türk Hava Yolları, Pegasus, AJet, SunExpress başta olmak üzere çok sayıda hava yolu hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Diyarbakır Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın
Diyarbakır Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Diyarbakır Havalimanı İletişim Bilgileri
Diyarbakır’da Gezilecek 5 Yer
Diyarbakır Havalimanı Haritasını İnceleyin

Diyarbakır Havalimanı Hakkında


Bulunduğunuz şehirden Diyarbakır’a hava yolu aracılığıyla ulaşım sağlamak istiyorsanız Diyarbakır Havalimanı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı uçak bileti almadan önce bilet fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak, havalimanından şehir merkezine ulaşımın yollarını öğrenmek ve Diyarbakır’a indikten sonra orada gezebileceğiniz yerleri tanımak için sektörün öncü isimlerinden olan Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

En uygun fiyatlı Diyarbakır Havalimanı uçak bileti için de Bilet Dükkanı kampanyalarından yararlanarak satın alabilirsiniz. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır şehrine hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezinden 10 km uzaklıkta yer almakta ve hem yurtiçi seferleri hem de yurtdışı seferleri düzenlemektedir. 1952 yılından itibaren kullanımda olan Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilmek için birkaç farklı yol alternatifi mevcuttur. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Diyarbakır Belediyesi’nin işletmesinde olan otobüsler ile 2 farklı güzergahta Diyarbakır Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri Diyarbakır Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşımın en hesaplı yollarından biridir. Havalimanı’ndan binebileceğiniz otobüsler Z2 ve Z3 hattıdır. Diyarbakır Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı otobüs ile ulaşım tercih eder. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma kullanmayı tercih etmezseniz havalimanında gelen yolcu terminalinin çıkışında bekleyen taksiler ile Diyarbakır şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı’ndan 7/24 hizmet veren taksilere binerek şehir merkezine 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin kullanmayı tercih ettiği bir ulaşım şekli olan özel transfer servisleri ile şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere ya da otelinize direkt olarak daha rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Diyarbakır’da bulunacağınız süre boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamak, güzergah ya da saat konusunda bir kısıtlama ile karşılaşmak istemiyorsanız Diyarbakır Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine uğrayarak istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir aracı rahatlıkla kiralayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız yolculuğunuza çıkmadan önce Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Diyarbakır Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın


Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır, hava yolu konusunda ulaşım hizmeti veren Diyarbakır Havalimanı’nı barındırmaktadır. Diyarbakır Havalimanı hangi şehirlere yakın öğrenmek için Diyarbakır’ın komşu şehirlerine göz atabiliriz. Diyarbakır’ın sınır paylaştığı iller şu şekildedir: Adıyaman, Batman, Elazığ, Bingöl, Malatya, Muş, Mardin ve Şanlıurfa. 

Diyarbakır Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Diyarbakır Havalimanı uçak bileti fiyatları yola çıkacağınız şehrin Diyarbakır’a olan uzaklığına ve tercih edeceğiniz hava yolu şirketine göre değişiklik göstermektedir. Diyarbakır Havalimanı uçak bileti fiyatları, yurtiçi uçuşlarında 1.000 – 2.000 TL arasında; yurtdışı uçak bileti fiyatları ise 5.000 – 12.000 TL arasında değişmektedir. 

Diyarbakır Havalimanı İletişim Bilgileri


Diyarbakır Havalimanı ile bir sebepten iletişime geçmeniz gerekiyor ama nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Diyarbakır Havalimanı iletişim bilgileri:

Adres: Bağcılar Mahallesi Kamışlo Bulvarı No. 52/2 Bağcılar/Diyarbakır
Telefon: 0412 233 27 19 – 0412 233 23 82
Faks: 0412 233 53 53 – 0412 233 15 69
E-posta: [email protected] 

Diyarbakır’da Gezilecek 5 Yer


Günümüzde Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel birikim alanında daha da göze çarpmasına katkı sağlamıştır. Müzeleri, tarihi konakları, camileri ve doğal güzellikleriyle gezgin ruha sahip olanların mutlaka görüp gezmeyi tercih ettiği yerlerden biri olan Diyarbakır’da gezilecek 5 yeri sizler için tanıttık. 

Ulu Cami

Roma Dönemi’nden kalma bir yapı olan Mar-Tama kilisesi, 639 yılında şehirdeki Müslüman Araplar tarafından camiye dönüştürülmüştür. Ulu Cami kara taşlar kullanılarak inşa edilmiştir ve avlusunda Selçuklu, Akkoyunlu, Artuklu ve Osmanlı gibi farklı dönemlerden kalan yirmi tane kitabesi bulunmaktadır. Anadolu’nun en eski camisi olan Ulu Cami mimari olarak Şam’daki Emevi ve Ümmiye camilerine benzetilmektedir. Diyarbakır Havalimanı uçak bileti olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerinde başında yer alır. 

Ahmed Arif Edebiyat Müzesi

120 yıllık bir konakta yer alan müze, 2011 yılında Diyarbakırlı ünlü şair Ahmed Arif’e ithaf edilmiştir ve günümüzde hem kütüphane hem de müze olarak faaliyet göstermektedir. Mimari olarak geleneksel Diyarbakır evlerinin özelliklerini taşıyan Ahmed Arif Edebiyat Müzesi’nin içerisinde ünlü şairin şahsi eşyaları, kendi el yazısıyla yazdığı şiirleri ve şairin fotoğraflarını görebilir; kütüphane kısmında özellikle tarih ve edebiyat alanlarında çıkarılmış pek çok kitabı bulabilirsiniz.

Gazi Köşk Şark Evi

Seman Köşkü olarak da bilinen Gazi Köşk Şark Evi, 15.yüzyılda inşa ettirilmiştir. Akkoyunlu mimari özelliklerini taşıyan bu köşk, Çanakkale Savaşı’ndan sonra 1916 yılında 16. Kolordu komutanı olarak Diyarbakır’a görevlendirilen Mustafa Kemal’in konaklaması için ayırtılmıştır. Daha sonra Diyarbakır Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk’ü fahri hemşehrileri olarak kabul etmiş ve bu nedenle halktan da maddi destek alıp para toplayarak köşkü sahiplerinden satın almış ve Atatürk’e hediye etmişlerdir. Gazi Köşk Şark Evi’nin etrafında genişçe yeşil alanlar bulunuyor olması nedeniyle piknik yapmak ya da biraz kafa dinlemek için de gelinen bir yerdir.

Cemil Paşa Konağı

1887 yılında inşa edilen Cemil Paşa Konağı, büyük bir avlu etrafında haremlik ve selamlık olarak bölünen binalardan oluşmaktadır. İnşasında kireçtaşı ve kesme taş kullanılan konağın iki adet oldukça büyük girişi bulunmaktadır. Cemil Paşa Konağı’nın havuzlu bir bahçesi ve ahırı da vardır.

Anzele Parkı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yer alan Anzele Parkı 2014 yılında hizmete açılmıştır. Eski zamanlarda kadınların çamaşır yıkamak için geldiği bu kaynak suyunda günümüzde sıcak yaz aylarında yüzmeniz mümkündür.