Elazığ - Antalya Uçuş Bilgileri

1183,15 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
788 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Antalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
06 Aralık 2023 Çarşamba
Min: 12ºC
Maks: 14ºC
Moderate rain
07 Aralık 2023 Perşembe
Min: 12ºC
Maks: 16ºC
Moderate rain
08 Aralık 2023 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 16ºC
Moderate rain
09 Aralık 2023 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 15ºC
Patchy rain possible
10 Aralık 2023 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 15ºC
Patchy rain possible

En Ucuz Elazığ - Antalya Uçak Biletleri

AnadoluJet
Elazığ
Elazığ Havalimanı
Antalya
Antalya Havalimanı
TL1.183
Türk Hava Yolları
Elazığ
Elazığ Havalimanı
Antalya
Antalya Havalimanı
TL1.186
Sıkça Sorulan Sorular
Elazığ Antalya arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Elazığ Antalya karşılıklı uçuşlarınızı Elazığ Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Elazığ Antalya en ucuz uçak bileti 1183,15 TL’den başlamaktadır.
Elazığ Antalya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezi’nden Elazığ Havalimanı’na Ulaşım
Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım
Antalya Gezilecek Yerler
Antalya’da Ne Yenir?
Antalya Haritasını İnceleyin

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, Türkiye’nin en kalabalık 5. şehridir. Türkiye’de turizmin başkenti olarak anılan Antalya’da özellikle yaz aylarında akın eden yerli ve yabancı turistlerle nüfus bir hayli artmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nde Antalya Körfezi ve Batı Toroslar arasına kurulmuş olan şehirde yazlar oldukça sıcak ve kışlar da fazlaca yağışlı geçmektedir. Toros Dağları’na sınır bulunan şehrin yaklaşık olarak %75’ini Toroslar kaplamaktadır. Kireçtaşı bakımından zengin olan bölgede, kireçtaşlarının erimesiyle oluşmuş mağaralar ve düdenler bulunmaktadır. Antalya’da bulunan Düden Şelalesi de görülmeye değer doğal güzellikler arasındadır. Antalya tarihi geçmişi bakımından da önemli bir yerdir. İlk Çağ öncesi döneme kadar kalıntıların rastalndığı Antalya’da Karain ve Beldibi mağaralarında yapılan çalışmalarda Paleolitik ve Mezolitik Dönem’den kalıntılar keşfedilmiştir. Bu bölgede yapılan ilk yerleşimin ise Lidyalılara ait olduğu bilinmektedir. Antalya’nın adı ise Helenistik Dönemde Bergama Kralı olan 2. Attalos bu bölgeye bir liman kenti kurduktan sonra onun adına binaen “Ataleia” denmiştir. 

Arap kaynaklarında “Antaliye” ve Türk kaynaklarında “Adalya” olarak geçen şehre 20. yüzyılın başından itibaren Antalya denmektedir. 1391 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine geçen şehir, öncesinde de Hititler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular gibi pek çok devletin egemenliğine girmiştir. Köklü bir tarihi geçmişi olan Antalya, Türkiye’nin en çok antik kente sahip olan şehridir. Dolayısıyla Antalya’da doğal güzelliklerin yanı sıra görülmesi gereken çok fazla tarihi yer de bulunmaktadır. Elazığ’dan kalkıp sıcak denizlerde birkaç günlüğüne tatil yapmak ve şehrin önemli tarihi yerleri ile doğal güzelliklerini gezmek üzere Antalya’ya gitmek istiyorsanız en hızlı ve rahat ulaşım biçimi olan hava yolu üzerinden ulaşımı tercih edebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyata Elazığ – Antalya uçak biletini alabilirsiniz. Antalya geziniz sırasında hiçbir şeyden mahrum kalmak istemiyor, tatiliniz dolu dolu geçsin istiyorsanız Antalya hakkında yazdığımız rehber yazımızdan yararlanarak bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

Şehir Merkezi’nden Elazığ Havalimanı’na Ulaşım


Elazığ şehir merkezine 12 km uzaklıkta, Akçakiraz ilçesinde yer alan Elazığ Havalimanı (EZS) 1940 yılından beri hizmet vermektedir. Şehir merkezinden Elazığ Havalimanı’na ulaşım kolay ve hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Şehir Merkezi’nden Elazığ Havalimanı’na Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Havaş otobüsleri uçak kalkış saatleriyle uyumlu olacak şekilde şehir merkezinden Elazığ Havalimanı’na sefer düzenlemektedir. Havaş otobüsleri Abdullahpaşa Trafo, Tofai Kavşağı, TEDAŞ, Hazardağlı Kavşağı, Park 23, Belediye, Çocuk Islah Evi, Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı, Ramada Otel, Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, Hozat Garajı, Öğretmenevi, İzzetpaşa Camii, Ordu Evi, Grand 23 Otel, Doğu Garajı ve Otogar güzergahını takip ederek yaklaşık olarak yarım saatte Elazığ Havalimanı’na varmaktadır.

Şehir Merkezinden Elazığ Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Elazığ şehir merkezinde bulunduğunuz noktada 7/24 hizmet veren taksilerle hızlı ve konforlu bir şekilde Elazığ Havalimanı’na direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ Antalya uçak bileti olan yolcular genelde taksi seçeneğini tercih eder. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım


Antalya Havalimanı 1960 yılından beri hizmet veren, uluslararası bir havalimanıdır. Havalimanı, Antalya şehir merkezinin 12 km uzağında, Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı birkaç yol alternatifiniz bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Otobüs ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine 2 farklı hat üzerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. 600 kodlu otobüs hattı Antalya Havalimanı – Otobüs Terminali arasında ulaşım hizmeti vermektedir. 600 kodlu otobüsler, havalimanının iç ve dış hatlar terminallerinin önünden her 30 dakikada bir hareket etmektedir. Otobüsler Havalimanı İç Hatlar, Dış Hatlar, TEDAŞ, Topçular, Meydan, Mevlana, Eski Otogar, 100. Yıl Bulvarı, Antalya Devlet Hastanesi, Meltem, Migros Kavşağı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretmenevi, Otobüs Terminali güzergahını takip ederek yaklaşık 40 dakikada yolculuğu tamamlamaktadır. 

800 kodlu otobüsler ise Antalya Havalimanı – Lara arası ulaşım sağlamaktadır. 800 kodlu otobüsler de iç ve dış hatlar terminalinin önünden her iki saatte bir hareket etmektedir. Otobüsler Havalimanı İç Hatlar, Dış Hatlar, Kardeş Kentler Bulvarı, Ermenek, Rauf Denktaş Caddesi, Güzeloba, Barınaklar Bulvarı, Metin Kasapoğlu Caddesi, Cebesoy Caddesi, Doğu Garajı, Fahrettin Altay Caddesi, Eski Mezarlık, Eski Otogar, 100. Yıl Bulvarı, AKM, Migros, Atatürk Bulvarı, Sağlık Müdürü, Gürsu, Sarısu güzergahından giderek yaklaşık 50 dakikada yolculuğunu tamlamaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Antalya Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan Havaş otobüsleri iç hatlar gelen yolcu terminalinin çıkışından, uçak iniş saatlerine uyumlu olarak hareket etmektedir. Havaş otobüsleri Serik Caddesi, Gazi Bulvarı, Hal Kavşağı, Kepez Belediyesi, Dumlupınar Bulvarı, Antalya Otogarı, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Bulvarı ve Migros AVM güzergahını takip ederek ortalama 35 dakikada Antalya Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım gerçkleştirmektedir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Taksi ile Ulaşım


Antalya Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminallerinin çıkışında bekleyen ve 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya hızlı ve rahat bir şekilde direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Özel Transfer ile Ulaşım


Özel transfer hizmetiyle Antalya Havalimanından direkt olarak otelinize ya da çevre yerlere konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisini genellikle grup şeklinde seyahat edenler ya da çok bagajla seyahat edenler tercih etmektedir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Araç Kiralama ile Ulaşım


Antalya’da bulunacağınız süre boyunca ulaşım sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız Antalya Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek size en uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. Elazığ dönüş uçağınızdan birkaç saat önce aracı, ilgili ofise teslim etmeniz gerekmektedir. 

Antalya Gezilecek Yerler


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’da gerek tarihi gerekse de doğal, görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Turizmin başkenti olarak anılan şehirle ilgili biz daha çok lüks otel tatillerini duysak da Antalya aslında bundan çok daha fazlası. Antalya’da gezilecek yerleri sizler için listeledik. 

Kaleiçi: Eski şehir surlarının içine, falezlerin üzerine kurulmuş olan ve içinde tarihi, eski tip evlerin bulunduğu bir yerdir. Buraya genellikle gençler barlarda oturmaya ya da turistler evlerin yansıttığı tarihi dokuyu görmeye gelmektedirler. 

Kurşunlu ve Düden Şelaleleri: Antalya’nın meşhur iki şelalesi olan Kurşunlu ve Düden Şelaleleri. Düden Şelalesi inanamayacağınız kadar şehrin içinde bulunmakta, şelale alanının etrafı binalarla çevrili. Düden Şelalesi’nin içinde bir de gezilebilen bir mağara bulunmaktadır. Düden, ileriden falezlerden denize dökülmektedir, üstelik bu anı da Kaleiçi’nden tekne turu yaparak izleyebilirsiniz. Kurşunlu Şelalesi’nin güzelliği ise bir başka. Suyun rengi ve etrafınızı çevreleyen bitki örtüsüyle adeta tropik bir adadaymışsınız hissi vermektedir. Kurşunlu Şelalesi’ni gördükten sonra nehir yatağının yanına yapılan yürüyüş parkurunda yürüyebilirsiniz. Elazığ Antalya uçak bileti olan yolcular genelde bu doğal güzelliği ziyaret etmeden dönmez. 

Perge Antik Kenti: Geniş bir ovaya kurulmuş olan Perge Antik Kenti, Pamphyli uygarlığının önemli şehirleri arasındadır. Perge Antik Kenti içerisinde Helenistik Dönemden kalma görkemli bir giriş kapısı, Roma tipi bir amfi tiyatro ve günümüze kadar en iyi korunmuş şekilde gelmiş olan bir stadyum bulunmaktadır. 

Aspendos Antik Kenti: Aspendos Antik Kenti M.Ö 10. yüzyılda Akarlar tarafından kurulmuştur. Kent içinde 2. Yüzyılda inşa edilmiş olan ve tüm Akdeniz’in en iyi korunmuş olan Roma tiyatrosu bulunmaktadır. Aspendos Antik Kenti’nde tiyatro ön plana çıksa da bunun haricinde stadyum, bazilika, agora, anıt çeşme, cadde, su kemerleri, meclis, tapınak, hamam ve sarnıç da bulunmaktadır. 

Likya Yolu: Fethiye’den başlayıp Antalya’yı baştan sonra geçen 535 km uzunluğundaki Likya Yolu şehrin en çok ilgi gören rotaları arasındadır. Antalya’da konakladığınız bölgeye yakın olan bir trekking grubuna katılarak bu yolun bir kısmını deneyimleyebilirsiniz.

Ormana Düğmeli Evler: Toros Dağları’na arabayla çıkarak ulaşacağınız İbrana Orman Köyü’nde bulunan düğmeli evler, yöreye özgü bir mimariye sahiptir. Düğmeli evlerin en önemli özelliği hiçbir şekilde çivi ve çimento kullanılmadan sadece sedir ağacı ve taş ile yapılmış olmalarıdır. Yaklaşık 350 yaşında olan evleri görmeye geldiğinizde, köyde enfes bir yöresel köy kahvaltısı da yapabilirsiniz.

Antalya’da Ne Yenir?


Zengin bir mutfağa sahip olan Antalya’da Akdeniz’in verimliliğinden esintilere rastlanmaktadır. Turzim ve liman kenti olması nedeniyle çevresindeki bölgelerden de izlerin bulunduğu Antalya mutfağını mutlaka denemelisiniz. Antalya’da ne yenir sizler için listeledik. 

Cive Yemeği: Antalya’nın en bilinen sebze yemeklerinden biri olan cive yemeğinde patlıcan, biber, soğan, domatesle birlikte ya pirinç ya da bulgur bulunur. Besleyici ve leziz bu yemeği Antalya’da pek çok yerde bulabilirisiniz.

Laba Dolması: Kuzu kaburgasının içine iç pilav doldurulmasıyla hazırlanan laba dolması genellikle kutlamalarda servis edilen bir yemektir. 

Frigya Biber Dolması: Bir tür içli köfte olan Frigya biber dolmasının içinde farklı olarak bulgur bulunmamaktadır. Biberlerin içi köfte harcı ile doldurulduktan sonra biberlerin kızartılarak pişirildiği bir yemektir. Elazığ Antalya uçak bileti olan yolcular genelde bu lezzeti denemeden dönmez.

Yörük Kebabı: Yörük Kebabı kuzu eti, soğan, patates, fasulye ile hazırlanan; süzme yoğurt ve yufka ekmeği ile servis edilen, yörede oldukça meşhur leziz bir yemektir. 

Finike Muz Tatlısı: Özellikle meyve sevenlerin bayılacağı bir tatlı olan Finike muz tatlısı Antalya’da oldukça sevilen bir tatlıdır, ayrıca glüten de içermez.