Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı İletişim Bilgileri
Erzincan’da Ne Yenir?
Haritasını İnceleyin

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Hakkında


Doğu’nun en çok turist çeken şehirlerinden olan Erzincan’a hızlı ve konforlu bir ulaşım için tek yapmanız gereken şey Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak bileti satın almaktır. Sektörün başarılı isimlerinden olan Bilet Dükkanı sitesi üzerinden en uygun fiyatlı Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz. 

Erzincan’a iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır, Erzincan’da nereler gezilir ya da Erzincan’da ne yenir öğrenmek için yine sitemiz üzerinden sizlere detaylı bir şekilde anlatmış olduğumuz, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı hakkındaki rehber yazıyı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


1988 yılından beri hava yolu ulaşım hizmeti veren Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı şehir merkezinden yalnızca 9 km uzakta yer almaktadır. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidileceğini sizler için tarif ettik.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Havalimanında gelen yolcu çıkışının önünden, uçak iniş saatlerine uyumlu olacak şekilde hareket eden belediye otobüslerine binerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren araçlardan en ekonomik olanı da belediye otobüsleridir. 

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’na iniş yapan uçakların saatlerine göre hareket eden Havaş otobüsleri şehir merkezinde birkaç noktaya ulaşım hizmeti sunmaktadır. Havaş otobüsleri ile havalimanından şehir merkezine yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Hem konforlu hem de ekonomik olmasından dolayı Erzincan uçak bileti olan yolcular genelde havaş servislerini kullanır. 

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanında otobüs kalkış saatlerini beklememek ve şehir içinde direkt olarak gitmek istediğiniz noktaya ulaşım sağlamak için havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binebilirsiniz. Gelen yolcu çıkışının önünde bekleyen taksilere binerek şehir merkezine ortalama olarak 10 dakika içinde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi ile Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamanız mümkündür. Özel transfer servisinden yararlanmak istiyorsanız Erzincan uçağınıza binmeden önce rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Erzincan’da geçireceğiniz süre boyunca hem şehir içinde hem de şehir merkezinden uzakta kalan yerlere ulaşımınızı en konforlu şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız havalimanında araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Araç kiralayarak toplu taşıma saat ve güzergahlarına bağlı kalmaktan kurtularak canınız nasıl isterse ona göre yola çıkabilirsiniz. 

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra havalimanına çok uzak olmayan başka hangi şehirlere kolaylıkla geçiş yapabileceğinizi merak ediyorsanız “Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?” diye sorabilirsiniz. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nın yakın olduğu şehirleri öğrenmek için en basit yolla Erzincan’ın komşu bulunduğu şehirlere bakılabilir. Erzincan’ın doğusunda Erzurum, batısında Sivas, güneyinde Tunceli, güneydoğusunda Bingöl, güneybatısında Elazığ, Malatya, kuzeyinde Gümüşhane ve Bayburt, kuzeybatısında ise Giresun illeri komşu bulunmaktadır. 

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Erzincan’da doğal güzellikleri görüp yöresel yemekleri tadacağınız harika bir tatil planlamaya çalışıyorsanız Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak bileti fiyatları ile ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketine, yolculuk edeceğiniz şehrin uzaklığına ve yolculuk tarihinizin yoğun sezon içinde olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. 

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak bileti fiyatları 857 TL’den başlayarak 2500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bilet Dükkanı’nın inanılmaz kampanyalarından yararlanarak Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı uçak biletini en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı İletişim Bilgileri


Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndaki uçuşlar, hizmetler ya da başka herhangi bir konuyla ilgili sorularınız varsa ve direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda yer alan Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

 • Adres: Bayrak Mahallesi, Yoğurtlu 24036 Merkez/Erzincan
 • Telefon: 0446 226 21 06
 • Faks: 0446 226 21 05
 • E-Posta: infoerzincan@dhmi.gov.tr 

Erzincan’da Ne Yenir?


Doğu’da en dikkat çekici mutfaklardan birine sahip olan Erzincan özellikle ülkenin tamamına kazandırmış olduğu et yemekleriyle ünlü olsa da sulu yemekler ve peynirler bakımından da zengin bir bölgedir. Erzincan’da ne yenir diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

 • Yaprak Döner: Türkiye genelinde çok sevilerek tüketilen bir yemek olan yaprak dönerin anavatanı Erzincan’dır. Şimdiye dek çok lezzetli yaprak dönerler yemiş olsanız bile Erzincan’da yiyeceğiniz yaprak dönerin tadını başka hiçbir yerde yakalayamayacağınıza emin olabilirsiniz.
 • Kesme Çorbası: Sağlık fışkıran bir yemek olan kesme çorbası yeşil mercimek, kesme hamur ve kemik suyu ile hazırlanmaktadır. Erzincan’ın en meşhur yemeklerinden olan bu çorba şifa olduğu kadar sağlıklıdır da.
 • Etli Üzüm Yaprağı Sarması: Yine Türkiye’de pek çok çeşidine rastladığımız bir yemek olan yaprak sarma Erzincan yöresinde erik kurusu ve kemikli et ile birlikte pişirilmektedir.  
 • Gendime Çorbası: Özellikle zorlu geçen kış aylarında sıklıkla tüketilen bir lezzet olan gendime çorbası üzerine yoğurt ve biber eklenerek servis edilmektedir.
 • Tulum Peyniri: Erzincan mutfağından söz ederken tulum peynirini es geçmek olmaz. Ekşi tadıyla bilinen Erzincan tulumu, bölgedeki sakinler tarafından özellikle lavaş içine koyularak tüketilmektedir.
 • Ayvalı Kalye: Kuzu etinden kıyma, ayva ve üzün pekmeziyle hazırlanan ayvalı kalye yemeği et ve meyvenin bir arada harika bir uyum yakaladığı harika bir yemektir. Muhtemelen sadece Erzincan yöresinde rastlayacağınız bu yemeği geziniz sırasında kesinlikle tatmalısınız.
 • Kuzu Dolması: Erzincan’da genellikle öğle yemeklerinde tüketilen kuzu dolması, yöreye ait bitkilerin karıştırılmasıyla hazırlanıp servis edilen bir pilav yemeğidir.