Hatay - Diyarbakır Otobüs Bileti

Hatay - Diyarbakır Otobüs Bileti Genel Bilgileri

800 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
513 KM Mesafe
Öz Diyarbakır Popüler Firma
5 Saat 55 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Hatay Diyarbakır Otobüs Biletleri

Hatay
Diyarbakır
TL800

Hatay Popüler Otobüs Biletleri

Hatay Varışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır Popüler Otobüs Biletleri

Diyarbakır Kalkışlı Otobüs Biletleri

Diyarbakır Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Hatay Diyarbakır arası otobüs yolculuğu 5 ila 7 saat arası değişiklik gösterir.
Hatay Diyarbakır otobüs bileti fiyatları ortalama 800 TL'dir.
En ucuz Hatay Diyarbakır otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Hatay'dan Diyarbakır'a giderken; Gaziantep ve Şanlıurfa'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Hatay Diyarbakır Otobüs Bileti


Akdeniz’in medeniyetler beşiği Hatay’dan yola çıkarak güneydoğuya, dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır’a gidiyoruz! 10.000 yıllık geçmişi boyunca biriktirdiği tarihi güzellikleriyle Diyarbakır, bu sene keşfedilmeyi bekliyor.

Hemen sen de Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret ederek en uygun fiyata Hatay Diyarbakır otobüs bileti satın al, Diyarbakır otobüs seyahati hakkında merak ettiklerini bu içerikte bularak seyahate başla! En yüksek puanlı Diyarbakır otelleri de yine Bilet Dükkanı’nda seni bekliyor.

Hatay'dan Diyarbakır otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Diyarbakır otelleri ve Diyarbakır araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Diyarbakır'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Diyarbakır Otobüs Seyahati Hakkında


Hatay’dan Diyarbakır’a yapılan otobüs yolculukları 8 saat ila 10 saat arasında sürmekte ve yolculuk süresi firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Farklı otobüs firmalarının Hatay Diyarbakır otobüs seferlerini Bilet Dükkanı’nda aynı sayfa üzerinde karşılaştırabilir, bütçe ve beklentilerine en uygun olan Hatay Diyarbakır otobüs bileti satın alabilirsin.

Aracılığımızla da satın alabileceğin, Hatay Diyarbakır otobüs bileti satışı yapan tüm firmalar aşağıdaki gibidir:

Best Van Turizm, Öz Diyarbakır Seyahat, Özlem Diyarbakır, Vangölü Turizm, Vanyolu Seyahat ve Yeni Diyarbakır Seyahat.

Hatay Diyarbakır Otobüs Bileti Fiyatları


Hatay Diyarbakır otobüs bileti satışı yapan tüm firmaların 2024 yılı mayıs ayına ait Hatay Diyarbakır otobüs bileti fiyatları 800 TL olarak görünmektedir. Biletlerin en güncel ve uygun fiyatlı halini görüntülemek için seni Bilet Dükkanı web sayfasına davet ediyoruz.

Hatay Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yer alan Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşım sağlamanın en kısa, kolay ve konforlu yolu ticari taksilere binmek olacaktır. Taksiye alternatif özel araç seçenekleri için seni Bilet Dükkanı web sayfasına davet ediyoruz. Hatay araç kiralama ya da Hatay transfer araç işlemleri kaçıramayacağın fırsatlarla Bilet Dükkanı web sayfasında seni bekliyor!

Hatay şehir merkezi ve Hatay’ın İskenderun, Kırıkhan ve Arsuz gibi diğer ilçelerinden kalkan minibüslere binerek de otogara daha uygun uygun fiyatlara gelmek mümkün.

Hatay Diyarbakır otobüs bileti satın aldığın firmanın Hatay şehir merkezi ve Hatay Otogarı arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servislerine binebilirsin. Servislerin olup olmadığı ve eğer varsa durak ve saat gibi bilgileri için firmayla iletişime geçmeni tavsiye ederiz.

Diyarbakır Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezine gitmenin birden fazla yolu var. En konforlu şekilde Diyarbakır Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için 7/24 hizmet veren otogar taksilerine binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Diyarbakır Otogar araç kiralama ve Diyarbakır Otogar transfer işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapabilirsin.

Diyarbakır Otogar’da araç kiralayarak hem şehir merkezine ulaşımını hem de Diyarbakır seyahatin süresince şehrin farklı yerlerine yapacağın ulaşımları sorunsuz tamamlayabilirsin.

Otogardan kalkan AZ Üniversite – Otogar ve F7 Toplu Konut – Otogar belediye otobüsleri ve Diyarbakır’ın diğer ilçelerine giden minibüslere binerek de toplu taşımayla Diyarbakır Otogar’dan şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

Hatay Diyarbakır otobüs bileti satışı yapan bazı firmalar Diyarbakır Otogarı ve şehir merkezi arasında ücretsiz yolcu servis hizmeti sağlamaktadır. Detaylı bilgi için firmayla iletişime geçebilirsin.

Diyarbakır'da Piknik Yapılacak Yerler

 • Deve Geçidi Piknik Alanı
 • Diyarbakır Kent Ormanı ve Kent Parkı
 • Dicle Üniversitesi Piknik Alanı
 • Şeyhandede Şelalesi
 • Geliye Goderne Şelalesi
 • Çeme Reş (Karaçay)
 • Göletli Park


Diyarbakır'da Gezilecek 5 Yer


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Diyarbakır tarih boyunca Hurriler, Asurlar, İskitler, Urartular, Persler, Akkoyunlular, Makedonlar, Sasaniler, Emeviler, Abbasiler, Artuklular’a yuva olması dışında Roma, Bizans ve Osmanlı gibi büyük imparatorluklara da ev sahipliği yapmıştır. Geniş bir tarihi hazineye sahip Diyarbakır’da gezilecek 5 yer:

 1. Ulu Cami

  Önceleri bir Ermeni Kilisesi olan Martoma Kilisesi’nin bölgeyi ele geçiren Müslüman Araplar tarafından camiye çevrilen Ulu Cami, Anadolu ve Mezopotamya topraklarında bulunan en eski cami olma özelliğine sahip.  Kabe, Ravza-i Mutahhara, Mescid-i Aksa ve Suriye Şam Emevi Camisi’nden sonra İslam dininin beşinci Harem-i Şerif’i olan Diyarbakır Ulu Cami’nin kare planlı mimarisi ve duvarlarındaki kitabeleri mutlaka görülmeli.

 2. Sülüklü Han

  Adını bünyesindeki kuyunun dibindeki şifalı sülüklerden alan Sülüklü Han, Hanilioğlu Mahmut Çelebi tarafından 17. Yüzyılda yapılmıştır. Giriş kapısında Türkçe, Zazaca, Kırmance, Ermenice ve Süryanice dillerinde yazılmış kitabe görülmeye değer.

 3. Meryem Ana Kilisesi

  3. Yüzyılda yapılmış ve Anadolu’nun en eski kiliselerinden biri olan Meryem Ana Ortodoks Süryani Kilisesi detaylı işçiliğiyle dikkat çekiyor. Kilisenin önceleri Şemsi medeniyetine ait bir tapınak olduğuna inanılıyor.

 4. Diyarbakır Kalesi

  Tarihi Sur ilçesinde yer alan ve 19 yıl önce UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeye hak kazanan Diyarbakır Kalesi, Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun savunma duvarına sahip olmasıyla büyük öneme sahip.

 5. Malabadi Köprüsü

  Orta Doğu’nun en geniş köprüsü unvanına sahip tarihi Malabadi Köprüsü 1147 yılında Artukoğulları Beyliği zamanında yapılmış.


Diyarbakır'da Ne Yenir?

 • Meftune
 • Mumbar Dolması
 • Duvaklı Pilav
 • Cartlak Kebabı
 • Patlıcan Dizme