Popüler Yurtiçi Anadolujet Uçak Biletleri

Popüler Hava Yolları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

AnadoluJet, 2008 yılından bu yana filosunda bulunan 85 uçak ile iç hatlarda 41 noktaya dış hatlarda ise 48 noktaya uçak bileti hizmeti veriyor. AnadoluJet'in ister yurt içi ister yurt dışı uçak biletlerini Bilet Dükkanı üzerinden avantaj fiyatlara satın alabilirsiniz. 

İşte AnadoluJet uçak bileti olan yolcuların merak ettiği tüm soruları cevapladık...

AnadoluJet ile seyahat ederken yanımda ne kadar bagaj taşıyabilirim?


AnadoluJet ile seyahat ederken 1 parça bagajın 32 kilogramı geçmemelidir. Aksi takdirde ekstra bagaj ücreti ödemeniz gerekir.

AnadoluJet’te el bagajı sınırlamaları nedir?


AnadoluJet’te el bagajı, 55x40x23 cm ebatlarında ve 8 kilogram ağırlığında olması gerekmektedir.

AnadoluJet’te ek bagaj ücretleri ne kadar?


AnadoluJet uçak bileti olan yolcular bagaj hakkını aştığından ödemesi gereken ücretler şu şekildedir: 

 • AnadoluJet’te ek bagaj ücreti, iç hatta direkt uçuşlarda 45 TL, aktarmalı uçuşlarda ise 55 TL’dir. Bu fiyat online işlemlerde direkt uçuş için 40 TL, aktarmalı uçuş için ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne AnadoluJet ile gerçekleştireceğiniz seyahatlerde ek bagaj ücreti direkt uçuşlarda 60 TL, aktarmalı uçuşlarda 70 TL olara belirlenmiştir. Bu fiyat online işlem ile direkt uçuşlarda 50 TL, aktarmalı uçuşlarda 60 TL’dir.
 • AnadoluJet ile gerçekleştireceğiniz yurt dışı uçuşlarında ek bagaj ücreti, gideceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ek bagajlarda da kurallar ve şartlar aynı şekilde geçerlidir. 

AnadoluJet uçuşumu nasıl rezerve edebilirim?


Bilet Dükkanı üzerinden AnadoluJet uçak bileti almak için arama kısmına kalkış ve varış noktalarınızla beraber seyahat etmek istediğiniz tarihi girmeniz gerekir. Tek yön/gidiş-dönüş bilgisi ve kişi sayısı gibi bilgilerin ardından uçuşunuzu seçebilirsiniz. Ardından kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra ödeme yaparak AnadoluJet uçak biletinizi güvenilir bir rezerve edebilirsiniz.  

AnadoluJet rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?


Bilet Dükkanı yaptırmış olduğunuz AnadoluJet rezervasyonunuzu, hava yolunun rezervasyon değişikliği kuralları çerçevesinde değiştirebilirsiniz. AnadoluJet web sitesinde Rezervasyon ve Biletleme sayfasında ilgili kuralları detaylı şekilde bulabilirsiniz. 

AnadoluJet’in iade ve iptal politikaları nelerdir?


AnadoluJet biletinizi Bilet Dükkanı üzerinden havayolu şirketlerinin iptal ve iade kuralları geçerli olacak şekilde iptal veya iade edebilirsiniz. İade hakkı bulunan biletlerinizin iadesi için işlemi başladığında AnadoluJet'in iptal kuralları doğrultunda iade tutarı, bileti satın alırken kullanılan ödeme aracına yapılır.
 

İade tutarlarının ilgili banka veya kredi kartı hesaplarınıza yansıtılma süresi ortalama 2 ile 7 iş gününü bulabilir. İptal/iade işlemlerinde Bilet Dükkanı tarafından size bilgilendirme e-postası gönderilir. Detaylı bilgi için 0850 442 241 1923 numaralı Destek Hattı'nı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı uçak bileti iade ve iptal işlemleri birbirinden farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için Bilet Dükkanı yardım sayfasını ziyaret edebillirsiniz. 

AnadoluJet’te online check-in nasıl yapılır?


AnadoluJet online chek-in işlemleri için Bilet Dükkanı ana sayfasından Online Check - In sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ardından hava yolları arasından Pegasus'u seçerek check-in sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından Yolcunun Soyadı ve Rezervasyon (PNR) Numarası bilgilerini girerek online check- in işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

AnadoluJet ile seyahat ederken havalimanında ne zaman olmalıyım?


Check-in işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmeniz durumunda biniş kartınızı almak ya da bagajınızı teslim etmek için check-in bankolarına başvurmanız gerekmektedir. Check-in bankoları, dış hat uçuşlar için uçuşa 60 dakika, iç hat uçuşlar için ise 45 dakika kala kapanmaktadır.

Havalimanına, tüm bu işlemler ve güvenlik taramaları için harcanacak süreyi göz önünde bulundurarak erkenden gelmeniz gerekmektedir.
Biniş kartınızı almış olmanız ve mobil biniş kartı oluşturmuş olmanız durumunda, bagajınız yoksa güvenlik kontrolünden geçerek uçuş kapısına direkt gidebilirsiniz. Bagajınızın olması durumunda ise “Bagaj Teslim” bankolarına teslim işlemleri ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Ardından uçuş kapısına gidebilirsiniz.

AnadoluJet check-in sırasında hangi belgeler gereklidir?


AnadoluJet check-in işlemleri sırasında, yurt içi uçuşlar için nüfus cüzdanı, geçici nüfus cüzdanı belgesi, pasaport, sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, doğum belgesi ve resmi kurum/kuruluşlar tarafından verilmiş olan fotoğraflı, mühürlü ve TC kimlik numarası yazan belgelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Yurt dışı uçuşlar için ise pasaport ya da pasaport yerine geçen belgelerin aslıyla seyahat edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz ya da transit geçiş yapmak istediğiniz ülkenin talep etmesi durumunda vizeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ülkelerin vize politikalarının zaman içinde değişiklik gösteriyor olması nedeniyle seyahat planı yaparken, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden ya da büyükelçiliklerin internet siteleri üzerinden gideceğiniz ülkelerin vize politikaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

AnadoluJet ile uçuşta hangi yemekler sunuluyor?


AnadoluJet ile uçuşunuz sırasında kahvaltılık, sandviç, salata, ana yemek ve tatlı gibi birbirinden farklı lezzetler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk menüsü ve vejetaryen menüsü içerisinde yer alan alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Özel diyet gereksinimlerini AnadoluJet’e nasıl iletebilirim?


Yurt dışı uçuşlarınızda yemek seçimi yapmak isterseniz, AnadoluJet web sitesi üzerinde yer alan “Yemek Seçimi” alanından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarda yemek seçiminizi, uçuş saatine 24 saat kala AnadoluJet ya da Türk Hava Yolları web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca satış ofisleri, çağrı merkezi ya da acenteler aracılığıyla da seçim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

AnadoluJet’te yemekler ücretli mi?


AnadoluJet ile gerçekleştireceğiniz tüm dış hat uçuşlarınızda ücretsiz ikramların yanı sıra “Yemek Seçimi” hizmetinden de ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

AnadoluJet ile seyahat ederken çocuklar ve bebekler için sunulan olanaklar nelerdir?


Bebeği ve çocuğu ile seyahat eden yolculara sunulan imkanlar şu şekildedir: 

 • Bebek yolcular, doğumlarından ilk 48 saat içerisinde uçuşlara kabul edilir.
 • 2-7 günlük bebekler, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı dokto raporu ile uçuş hakkı kazanabilirsiniz.
 • Bebek yolcular için bebek bileti düzenlenmektedir. Fakat bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Talep doğrultusunda ücret karşılığı koltukta yolculuk etmesi sağlanabilir.
 • Bebek ve çocuk yolcular, sadece ebeveynlerinden biri ya da 18 yaşını doldurmuş bir refakatçi ile birlikte yolculuk yapabilir.
 • 7-12 yaş arası çocuk yolcular, tek başlarına ya da refakat hostesi ile birlikte yolculuk edebilirler.
 • Yolculuk süresinde bir yetişkin, sadece bir bebeğe refakat edebilir. İkinci bebek için mutlaka bir refakatçinin daha olması gerekir.
 • Uçuş sırasında tüm kabinler için bebek yolcu kabul edilir.
 • Çocuk yolcular için çocuk bileti düzenlenmekte ve diğer yolcular gibi koltukta seyahat imkanı sağlanır.
 • Uçuş sırasında tüm kabinler için çocuk yolcu kabul edilir.
 • 7-12 yaş arası çocuk yolcuların işlemleri, sadece havalimanlarında yer alan kontuarlardan gerçekleşir.

Çocuklu ve bebekli aileler için sağlanan imkanları detaylı şekilde öğrenmek ve sorularınızı sormak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. 

Engelli yolcular için AnadoluJet hangi hizmetleri sunuyor?


Engelli yolcular için uçaktan terminale ve terminalden uçağa transferleri, profesyonel bir şekilde gerçekleşir. Söz konusu hizmetler, 24 saat boyunca AnadoluJet tarafından görevlendirilen sağlık ve yer hizmetleri kuruluşlarının uzman personelleri tarafından verilmektedir. Tekerlekli sandalye ekibi, check-in kontuarlarında talepleri anında yerine getirir. Engelli yolcular için tekerlekli sandalye ve sedye gibi özel araçlar, ücretsiz olarak sağlanır.

AnadoluJet’te evcil hayvan taşıma politikası nedir?


AnadoluJet, hayvan dostlarınızı belirli politikalar kapsamında taşır. 

 • AnadoluJet uçuşlarında evcil hayvanlarınızı, havalimanında ödeyeceğiniz ek ücret ile yanınıza alabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın geçerli bir aşı ve sağlık sertifikasının bulunması oldukça önemlidir. Giriş izinlerinin ve ülkeler tarafından talep edilen diğer belgelerin de tam olmasına özen göstermelisiniz.
 • Rezervasyon işlemlerini, uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar gerçekleştirmeniz gerekir.
 • AnadoluJet uçuşlarında, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar, evcil hayvan olarak taşınabilir.
 • Evcil hayvanların çipi olması gerekmektedir.
 • Yolcu kabininde taşınan evcil hayvanların kontenjanı sınırlı ve uçak tipine göre değişiklik gösterir.
 • Kabin içinde evcil hayvanları ile seyahat edecek yolcular, kafesteki evcil hayvanlarını öndeki koltuğun altında muhafaza etmesi gerekir.
 • Kabin içerisinde evcil hayvanı ile seyahat eden yolcular, acil durumlarda tahliyeyi engellemesi için cam kenarında ve önünde koltuk olan sıralarda yolculuk etmek durumundadır. Evcil hayvan taşıma politikası ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

AnadoluJet Miles &Smiles nedir?


Türk Hava Yolları ve program ortağı hava yolu firmaları ile gerçekleştirilen uçuşlardan, program ortaklarında yapılan harcamalardan ve Miles&Smiles anlaşmalı kredi kartıyla yapılan alışverişlerden Mil kazandıran özel yolcu programıdır. Türk Hava Yolları uçuşlarında geçerli mil değerleri, AnadoluJet uçuşlarında kullanılabilir.

AnadoluJet’te puan nasıl kazanabilirim?


Miles&Smiles kartıyla gerçekleştirdiğiniz AnadoluJet uçuşları ile puan kazanabilir, kazandığınız puanları diğer uçuşlarınızda kullanabilirsiniz. Miles&Smiles kartıyla gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizden de mil kazanabilirsiniz, Shop&Miles’da alışveriş yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

Kazandığım puanları AnadoluJet’te nasıl kullanabilirim?


Miles&Smiles hesabında biriken miller karşılığında kazanılan ödül bilet ve refakatçi biletleri, AnadoluJet uçuşlarında kullanılabilir.
Ödül ve refakatçi biletleri, AnadoluJet uçuşlarında Ödül Bilet ve Promosyon Ödül Bilet seçenekleri arasından arzu edileni kullanılarak düzenlenebilir veya Türk Hava Yolları uçuşlarında düzenlenmiş olan ödül ve refakatçi biletleri, Anadolujet uçuşları ile kombine edilmektedir.
AnadoluJet uçuşlarında düzenlenecek olan ödül ve refakatçi biletleri, Türk Hava Yolları uçuşlarında geçerli olan ödül ve refakatçi bilet uygulama koşullarına tabi tutulur.

AnadoluJet’te seyahat ederken lounge erişimi nasıl sağlanır?


AnadoluJet’te lounge erişimini web sitesi ve mobil uygulama üzerinden, satış ofisleri, acenteler ya da çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Lounge işlemlerinin uçuşa en az 2 saat kala tamamlanmış olması gerekir.

AnadoluJet’te transfer hizmetleri nasıl işler?


AnadoluJet’te transfer hizmetleri araç kiralama ile sağlanmaktadır.  AnadoluJet’e özel avantajlı fiyatlarla araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

AnadoluJet  havalimanlarında duty-free alışveriş imkanları nelerdir?


Anadolujet havalimanlarında Duty-Free mağazalardan dünyaca ünlü markaların ürünlerine, çikolata, parfüm ve çok sayıda hediyelik eşyaya ulaşabilirsiniz. Fakat duty-free mağazalarından satın alacağınız ürünlerin taşınmasına ilişkin bazı kurallar bulunmaktadır. Duty-free ürünlerini, kabin bagajında taşımanız mümkün değildir. Duty-free mağazalarından alınan sıvı maddelerin kapalı ve özel poşetler içerisinde faturalarıyla birlikte taşınması gerekir.

AnadoluJet ile seyahat ederken özel koltuk seçimi mümkün müdür?


Bilet Dükkanı üzerinden satın aldığınız AnadoluJet uçak bileti için online check-in adımında özel koltuk seçimi yapabilirsiniz. 

AnadoluJet’te uçuşta Wi-Fi hizmeti var mı?


AnadoluJet uçuşlarında Wi-Fi hizmeti bulunmuyor.