İskenderun - Ankara Otobüs Bileti

İskenderun - Ankara Otobüs Bileti Genel Bilgileri

700 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
621 KM Mesafe
Jet Turizm Popüler Firma
6 Saat 24 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İskenderun Ankara Otobüs Biletleri

İskenderun
Ankara
TL700
Sıkça Sorulan Sorular
İskenderun Ankara arası otobüs yolculuğu 6 ila 8 saat arası değişiklik gösterir.
İskenderun Ankara otobüs bileti fiyatları ortalama 700 TL'dir.
En ucuz İskenderun Ankara otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İskenderun'dan Ankara'ya giderken; Adana'dan Mersin, Niğde, Aksaray ve Kırşehir'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı İskenderun Ankara Otobüs Seyahati


Bilet Dükkanı platformu, İskenderun ile Ankara arasında düzenlenen otobüs seferlerinin detaylarını kolayca karşılaştırmanıza olanak tanır. Arama yaptığınız tarih için çeşitli firmaların İskenderun Ankara otobüs bileti ile olan seferlerine dair bilgileri tek bir yerde bulabilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

İskenderun'dan Ankara otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Ankara otelleri ve Ankara araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Ankara'ya hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

İskenderun Ankara Otobüs Bileti Fiyatları


2024 Mayıs ayında İskenderun Ankara otobüs bileti fiyatları, çeşitli firmalara ve seyahat tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. İskenderun Ankara otobüs bileti fiyatları 700 TL ile 900 TL arasında değişmektedir. Ancak bu fiyatlar seyahat tarihine, rezervasyon yapılma zamanına ve seyahat edilen firmaya bağlı olarak değişebilmektedir.

İskenderun Otogar'a Nasıl Gidilir?


İskenderun Ankara otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde İskenderun şehir merkezinden otogara ulaşım oldukça basittir. Turistik sahil ilçelerinden biri olan İskenderun'da otobüs terminaline ulaşmak için birkaç seçenek mevcuttur. İlçe merkezinden kalkan dolmuşlar veya firmaların özel servis araçlarıyla otogara yaklaşık 15 dakikada varabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı bir seçenek isteyenler için taksiler veya özel servisler de tercih edilebilir.

 • Yolcu Servisleri: İskenderun Otobüs Terminali'ne ulaşmak için şehir merkezinde bulunan servis araçlarını kullanabilirsiniz. Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan otogara farklı noktalardan kalkan servislerle kolayca erişilebilmektedir.
 • Minibüs: Servis saatleri veya güzergâh uyumsuzluğu gibi durumlarda İskenderun Otobüs Terminali'ne minibüslerle de ulaşabilirsiniz. Genellikle 15-20 dakika içinde otogara erişim sağlayabilirsiniz.
 • Taksi: İskenderun'un turistik bir ilçesi olması sebebiyle taksi bulmak oldukça kolaydır. Bu nedenle otobüs terminaline taksiyle ulaşmak isterseniz, çevrede rahatlıkla taksi bulabilirsiniz.


Ankara AŞTİ Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara'nın otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. İskenderun Ankara otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında çeşitli seçenekleri kullanarak rahat bir şekilde şehir merkezine ve çeşitli noktalara gidebilirsiniz.

 • Ankaray Metro: Terminalin içinde bulunan Ankaray metro istasyonu, sabah 06.00'dan gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Bu metro hattı, hızlı ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmanızı sağlar.
 • Yolcu Servisleri: Terminalde bulunan otobüs firmalarının düzenlediği ücretsiz yolcu servisleri de bir seçenektir. Bu servisler genelde yarım saatte bir kalkar ve şehir merkezine ulaşımı kolaylaştırır.
 • Belediye Otobüsleri (EGO): Terminal çıkışındaki otobüs duraklarından birçok hat numarasıyla hizmet veren EGO otobüsleriyle de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Çeşitli hatlar, farklı güzergahlarda hizmet sunar. Böylece gideceğiniz yere göre bir otobüs tercih edebilirsiniz.
 • Minibüs: Terminalden sadece 2 dakikalık yürüme mesafesindeki Mevlana Bulvarı'nda bulunan minibüs durağından kalkan minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bu minibüsler de şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar ve sıklıkla tercih edilen bir ulaşım aracıdır.


Ankara'da Şehir İçi Ulaşım


Ankara'nın ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve çeşitlidir. İskenderun Ankara otobüs bileti ile şehri ilk kez ziyaret edenler için şehir içi ulaşımı iyi bilmek seyahat planınızı kolaylaştıracaktır. Ankara'nın büyük bir şehir olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda toplu taşıma araçlarını kullanmak genellikle en iyi seçenektir.

 • Toplu Taşıma: Ankara'da Kızılay-Batıkent metrosu, Ankaray, halk otobüsleri ve EGO otobüsleri gibi çeşitli toplu taşıma seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerle şehrin her yerine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Araç Kiralama: 18 yaşından büyük ve ehliyet sahibi olanlar için araç kiralama seçeneği de bulunmaktadır. Özellikle uzun süreli ve turistik geziler için bu seçenek oldukça mantıklı olabilir.
 • Trafik Durumu: Ankara'nın trafiği iş saatleri dışında çok yoğun değildir. Bu da otobüs ve dolmuşların hızlı ve rahat bir şekilde seferlerini yapmalarını sağlamaktadır.
 • Uçakla Ulaşım: Ankara'ya Türkiye'nin her yerinden uçakla ulaşım da mümkündür.
 • Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım: Havalimanından AŞTİ Otobüs Terminali'ne HAVAŞ veya Belko Air servisleriyle ulaşabilirsiniz. Ardından şehir içi servislerle istediğiniz yere gidilebilirsiniz.
 • Minibüsler: Ankara'da minibüsler genellikle kısa mesafe ulaşımı sağlar. Bu hizmet ile şehrin hemen her ilçesine ulaşabilirsiniz.Ankara’da toplu taşıma kullanacaksınız AnkaraKart sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun dışında araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Trafik durumunu da göz önünde bulundurarak seyahat planınızı dikkatli bir şekilde yapmak size ulaşım açısından vakit kazandıracaktır.

Ankara'da Alışveriş Yapılacak Günler


Ankara'da alışveriş yapmak için en uygun günler genellikle hafta içi günlerdir. Özellikle de hafta içi sabah saatleri yoğunluk az olacağı için rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin ana alışveriş merkezleri ve çarşıları genellikle hafta içi daha az kalabalık olur ve bu da alışveriş deneyimini daha keyifli hale getirir. İskenderun Ankara otobüs bileti ile şehre alışveriş için geliyorsanız, bu bilgiyi göz önünde bulundurarak keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hafta sonları ise alışveriş merkezleri ve çarşılar genellikle daha kalabalık olabilmektedir. Özellikle cumartesi günleri yoğunluk oldukça fazladır. Bu günlerde alışveriş yapmayı planlıyorsanız da erken saatlerde giderek kalabalıktan oldukça kaçınabilirsiniz.

Ankara'da birçok alışveriş merkezi ve çarşı, hafta sonları da dahil olmak üzere geniş çalışma saatlerine sahiptir. Dolayısıyla alışveriş yapmak için size en uygun günü ve saatleri seçmek için önceden gideceğiniz yere göre de araştırma yapabilirsiniz.