İskenderun - İstanbul Otobüs Bileti

İskenderun - İstanbul Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1300 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.091 KM Mesafe
Jet Turizm Popüler Firma
11 Saat 1 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İskenderun İstanbul Otobüs Biletleri

İskenderun
İstanbul
TL1.300
Sıkça Sorulan Sorular
İskenderun İstanbul arası otobüs yolculuğu11 ila 13 saat arası değişiklik gösterir.
İskenderun İstanbul otobüs bileti fiyatları ortalama 1.300 TL'dir.
En ucuz İskenderun İstanbul otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İskenderun'dan İstanbul'a giderken; Osmaniye, Adana, Mersin, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nden geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı İskenderun İstanbul Otobüs Seyahati


Hatay’ın sahil ilçesi İskenderun’dan İstanbul’a gitmek isteyen tatil severler arasında en popüler ulaşım seçeneklerinin başında şehirlerarası otobüse binmek geliyor. 6 Şubat 2023 depreminden beri Hatay Havalimanı’ndan sivil yolcu seferi düzenlenmemesi de yolcuları otobüs bileti almaya yönlendirdi. En uygun fiyatlara İskenderun İstanbul otobüs bileti alman için seni Bilet Dükkanı web sitesine bekliyoruz.

İskenderun'dan İstanbul otobüs bileti ile yola çıkmadan önce İstanbul otelleri ve İstanbul araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

İstanbul Otobüs Seyahati Hakkında


İskenderun İstanbul otobüs seyahati hakkında en çok merak edilenlerden biri de yolculuğun ne kadar sürdüğüdür. İskenderun’dan İstanbul'a yapılan otobüs yolculukları 13 saat 50 dakika ve 18 saat 15 dakika arasında sürmekte, süreler firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Bilet Dükkanı aracılığıyla satın alabileceğin, en popüler İskenderun İstanbul otobüs bileti satışı yapan firmaları şu şekilde sıraladık: Hatay CSR Turizm, Hatay Gökbey Seyahat, Hatay Günsas Turizm, Hatay Hediye Sen Turizm, Has Karayolu Turizm, Hatay Nur Seyahat, Hatay Sas Seyahat, Jet Turizm, Lüks Adana Seyahat ve Lüks Nur Seyahat.

İskenderun İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları


En güncel ve ucuz fiyatlı İskenderun İstanbul otobüs bileti Bilet Dükkanı web sayfasında seni bekliyor! 2024 yılı Nisan ayına ait İskenderun İstanbul otobüs bileti fiyatları 900 TL’den başlayarak 1369 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Farklı firmaların İskenderun İstanbul otobüs bileti fiyatlarını Bilet Dükkanı’nda aynı sayfa üzerinde karşılaştırarak biletini satın alabilirsin.

İskenderun Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Hatay büyük ve turistik bir şehir olduğu için merkez ilçe olan Antakya dışındaki ilçelere de şehirlerarası otobüs terminali yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

İskenderun’un Dumlupınar mahallesinde yer alan İskenderun Otogar’a nasıl gidilir sorusunu yanıtladık. Otogara gitmenin en pratik yolu taksiye binmek ya da Bilet Dükkanı’ndan İskenderun araç kiralama ve transfer işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapmak olacaktır.

İskenderun Otogar’a gitmenin diğer yolu ise, İskenderun İstanbul otobüs bileti satın aldığın firmanın ilçe merkezi ve İskenderun Otogar arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servislerine binmektir. Her firmanın böyle bir hizmetinin mevcut olmadığını da hatırlatmak isteriz.

Esenler Otogar'dan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


Büyük İstanbul Otogarı ya da bilinen adıyla Esenler Otogar’dan İstanbul şehir merkezine ulaşım için pek çok farklı seçenek mevcut. İlk olarak, konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyen ya da valizi ağır olan İskenderun İstanbul otobüs bileti sahipleri otogar taksilerine binebilir ya da Bilet Dükkanı web sayfasından İstanbul Esenler Otogar araç kiralama ve transfer işlemleri için rezervasyon yapabilirler. İstanbul’da kiralık araçla seyahat etmek şehrin farklı noktalarını görmenin en iyi yollarından biri.

İstanbul trafiğine takılmak istemeyen İskenderun İstanbul otobüs bileti sahipleri, yükleri fazla ağır değilse Otogar durağından M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı ve M1B Yenikapı – Kirazlı Metro Hattı’na binebilirler. Buradan metrobüs, Marmaray, M2 Yenikapı – Hacıosman ve T1 tramvaya aktarma yapabilirsin. 

Otogardan kalkan 390 Yeşilpınar – Otogar, 760 Cihangir Mah. – Avcılar Otogar, 303B Silivri Cezaevi – Otogar, 910 Otogar – Eminönü, 830 Otogar – Taksim ve 750 Otogar – Mecidiyeköy hatlarına binebilirsin.

İskenderun İstanbul otobüs bileti satın aldığın firmanın otogar ve İstanbul’un farklı noktaları arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servislerine binebilirsin. Bu servisler Beşiktaş, Taksim, Şişli, Avcılar, Beylikdüzü ve Fatih gibi farklı ilçelere gitmektedir.

İstanbul'da Çocukla Gezilecek Yerler

 • Miniatürk
 • İstanbul Oyuncak Müzesi
 • Belgrad Ormanı


İstanbul'da Gezilecek 5 Müze


İstanbul adeta bir müzeler şehri. Yüzyıllarca hüküm süren büyük imparatorluk Osmanlı’nın başkenti olan şehir, insanlığın ilk yıllarından beri tarihsel anlamda çok sayıda eser biriktirmiş. En değerli kalıntıların sergilendiği müzelerden, modern koleksiyonlara sahip sanat galerilerine, İstanbul’da gezilecek 5 müze:

 1. Topkapı Sarayı Müzesi

  15 ve 19. Yüzyıllar arasında Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim yeri olan Topkapı Sarayı’nda padişah ve yöneticiler hanedanlıkla birlikte yaşamıştır. Zengin koleksiyonuyla beğenilen sarayın bir bölümü müze olarak kapılarını ziyaretçilere açmıştır.

 2. İstanbul Arkeoloji Müzeleri

  Burası aslında üç ayrı müzenin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir kompleks. Şehrin Osmanlı İmparatorluğu öncesindeki dönemlerine ait kalıntıların da sergilendiği müze Tarihi Yarımada’da yer almakta ve Eski Şehir, Arkeoloji ve Çinili Köşk Müzeleri'ne sahiptir.

 3. İstanbul Modern Sanat Müzesi

  Karaköy Sahili’nde yer alan İstanbul Modern çağdaş sanat severleri yılın her dönemi düzenlenen etkinliklerde bir araya getiren bir müze. Türk ve yabancı sanatçıların en güzel koleksiyonlarının sergilendiği müzede geçici sergiler de düzenleniyor.

 4. Rahmi Koç Müzesi

  Endüstriyel tarih, denizcilik, ulaşım ve iletişim gibi alanlar hakkında detaylı bilgi alarak eserleri inceleyebileceğin müzenin en dikkat çeken kısmı eski arabalar ve trenler.

 5. Yerebatan Sarnıcı

  Bizans İmparatorluğu döneminde şehrin su ihtiyacını karşılamak için yapılmış Yerebatan Sarnıcı’ndaki sütunların arasında yerde süzülen sudaki ışık oyunları ve Medusa Başlı Heykel mutlaka görülmeli.


İstanbul Sokak Lezzetleri

 • Balık Ekmek
 • Kanlıca Yoğurdu
 • Kumpir
 • Islak Hamburger
 • Tavuklu Nohut Pilav