Popüler Tekirdağ Çorlu Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Topraklarının tamamı Avrupa kıtasında yer alan Türkiye’nin üç şehrinden biri Tekirdağ bugün gelişmiş sanayi ve tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Okuma – yazma oranının da oldukça yüksek olduğu şehir ülkemizin sosyoekonomik anlamda en gelişmiş on şehri arasında yer alıyor. 1 milyonu aşan nüfusuyla Tekirdağ’ın hem Marmara Denizi hem de Karadeniz’e kıyısı bulunuyor. 

İlk yerleşimlerin Eski Taş Devri’nde başladığı Tekirdağ tarih boyunca pek çok medeniyet ve imparatorluğa yuva olmuş, dünya şehri İstanbul’a da yakın olmasıyla avantajlı bir şehir haline gelmiştir. Türkiye’de ayçiçeğinin en çok yetiştiği yer olarak bilinen Tekirdağ’da görmeniz gereken başlıca yerleri Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi, Hora Feneri, Çamlıköy Kastro Plajı ve Kartaltepe Tabiat Parkı olarak sıralayabiliriz.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


1998 yılından beri sivil hava trafiğine açık olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı (TEQ) Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi sınırlarında yer alıyor. Trakya Bölgesi’nin en sıcakkanlı şehirlerinden olan Tekirdağ’a uzak bir şehirden gelen çok sayıda turist hava yoluyla gelmeyi tercih ederek Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na iniş yapıyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım seçenekleriniz mevcut ancak en konforlu ulaşımın hiç kuşkusuz araç kiralama olacağını söylemekte fayda var. 

Araç kiralayarak hem Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan konaklayacağınız mevkiiye ulaşabilir hem de şehir içi ulaşım probleminizi çözebilirsiniz. Marmara’nın incisi Tekirdağ’a kendi özel aracınızla gelmek yerine başka bir şekilde gelmeyi planlıyor ve şehri gezerken rahat etmek istiyorsanız araç kiralamak sizin için en uygun seçenek olacaktır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama işlemi nasıl yapılır bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız Bilet Dükkanı olarak sizler için hazırlamış olduğumuz yazıyı okumaya devam edin, Tekirdağ yolcuları için araç kiralama işleminin aşamalarını teker teker anlattık.

Öncelikle Tekirdağ Çorlu Havalimanı gelen yolcu terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerine ait ofislerden birine girerek size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Eğer seyahatinize başlamadan bütün işlerinizin tamamlanmış olmasını ve indirim, kampanyalardan faydalanmayı isterseniz Bilet Dükkanı internet sayfasından da hızlı ve güvenilir bir şekilde Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama işlemi yapabilmeniz mümkün. 

Bunun için öncelikle Bilet Dükkanı ana sayfasında yer alan “araç” kısmına tıkladıktan sonra kiralayacağınız aracı teslim alacağınız noktaya Tekirdağ Çorlu Havalimanı yazmalısınız. Eğer aracı Tekirdağ’ın farklı bir noktasına ya da başka bir şehre teslim edecekseniz “farklı yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretleyip aracı bırakmak istediğiniz noktanın ismini de girmelisiniz. 

Aracı teslim alacağınız tarihin günü ve saatini tam ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra sayfada ilerlediğinizde karşınıza Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda yer alan ofislerin, seçtiğiniz tarih aralığında kiralayabileceğiniz araçları çıkacaktır. Bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı seçtikten sonra ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, TC Kimlik No, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bu aşamadan sonra ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz, ödeme bilgilerinizi de girdikten sonra Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama rezervasyonunuz hazır! Kişisel bilgilerinizi girerken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize rezervasyon bilgileri ve e-faturanız iletilmiş olacaktır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Araç kiralama işlemi yaparken pek çok gezginin aklına takılan bazı sorular var. Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden araç kiralama rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na indiğinizde hangi firmadan araç kiralama işlemi yaptıysanız o şirketin ofisine uğrayıp tarafınıza iletilen rezervasyon bilgileri ve faturanızı çalışana göstermeniz gerekiyor. 

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da aracı teslim edeceğiniz noktaya doğru gün ve saatte bırakmak olacaktır. Eğer saat aşımı yapar ya da başka bir günde aracı teslim ederseniz tarafınızdan ceza ücreti kesilecektir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Günlük Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama fiyatlarına bakacak olursak fiyatların 856 Türk Lirası’ndan başlayarak 1.824 Türk Lirası’na kadar çıktığını söyleyebiliriz. Günlük araç kiralama süresi 24 saat için geçerlidir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama Şartları


Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama yapmak istiyorsanız bazı araç kiralama şirketlerinin aracı kiralayacak olan sürücüler için belirlediği kıstaslar var. Öncelikle yaşınıza dikkat ediliyor, bazı firmalar sürücünün en az 22, bazıları ise 24 – 25 yaşında olmasını talep ediyor. 

Bunun bilgisini Bilet Dükkanı internet sitesinden teyit edebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda kiralayabileceğiniz araçları görüntülediğiniz sayfada araba fotoğraflarının altında yaş bilgisini görebilirsiniz. Ayrıca yine bazı araç kiralama firmaları sürücünün stajyer olmamasını talep etmekte. Stajyer sürücü, ehliyeti 2 yıldan kısa süredir olan sürücülere denmektedir.