Ankara - Dalaman Uçuş Bilgileri

917,10 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
497 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Dalaman Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 21ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 21ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - Dalaman Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Dalaman
Dalaman Havalimanı
TL917
Pegasus
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Dalaman
Dalaman Havalimanı
TL1.469
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Dalaman arası hava yolu ile 1 saat 5 dakika sürmektedir.
Ankara Dalaman karşılıklı uçuşlarınızı Dalaman Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Dalaman en ucuz uçak bileti 917,10 TL’den başlamaktadır.
Ankara Dalaman arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara Şehir Merkezinden Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Dalaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Dalaman’da Gezilecek Yerler

Ankara’nın grisinden kaçarak biraz kafa dinlemek istiyorum diyenlerin adresi Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin tatil adresidir. Ege ve Akdeniz arasında adeta bir köprü görevi gören Dalaman, Akdeniz’in sıcağı, Ege’nin mavisi ile birleşerek misafirlerine huzur veren bir bölgedir. İster iş ister eğitim ister tatil için yapılan seyahatlerde ziyaretçilerini hem tarih hem coğrafyası hem de doğal güzellikleri ile hayran bırakır. Bilet Dükkanı üzerinde en uygun Ankara Dalaman uçak bileti alarak hayalinizdeki tatili yapabilir ve deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda web sitemiz üzerinden en uygun Dalaman otellerini listeleyerek konaklama işini çözebilir ve Dalaman araç kiralama ile seyahatinizi konforlu hale getirebilirsiniz. İşte Ankara Dalaman uçak bileti olanların mutlaka bilmesi gerekenler… 
 

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Ankara Dalaman uçak bileti olanlar Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için seçeneklerini kontrol eder. 20 milyon yolcu kapasitesi ile her yıl yerli yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlar. Esenboğa Havalimanı 20 milyon yolcu kapasitesi ile 2006 senesinde hizmet vermeye başladı. Şehir merkezine 27 kilometre uzakta olan Ankara Havalimanı, Ankara’nın Çubuk ilçesi Esenboğa bölgesinde yer alır. Ankara Havalimanı’na ulaşım çok çeşitlidir. Başkent’ten Ankara Havalimanı’na ulaşım; Havaş, taksi, otobüs ve araç kiralama seçenekleri ile gerçekleşir. 

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için en ekonomik seçenek otobüs ile ulaşımdır. Aşti ve Kızılay bölgesinden kalkan otobüsler ile Ankara Havalimanı’na 24 saat boyunca ulaşım sağlanır. Ulaşım için yolcular elektronik ücret toplama sistemi (Ankarakart) geçerli olmakla birlikte, tüm temassız banka kartları (mastercard, visa, vb.) ve NFC (cep telefonu) ile ödeme yapılabilir.       

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama & Özel Transfer ile Ulaşım


Ankara Dalaman uçak bileti olan yolcular konforlu olması açısından araç kiralama ve özel transfer seçenekleri de tercih eder. Uçuşuna en konforlu şekilde gitmek isteyen, valiz yükü çok ve ailesi kalabalık olan misafirler şehir merkezinden ya da Bilet Dükkanı üzerinden ucuz Ankara araç kiralama yaparak Ankara Havalimanı’na ulaşım sağlar. 

Dalaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Dalaman uçak bileti olan yolcular uçuş sonrası Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatiflerini değerlendirir. Muğla şehir merkezinin yaklaşık 6 kilometre uzağında bulunan Dalaman Havalimanı, 10 milyon yolcu kapasiteli ile her yıl özellikle yaz aylarında yerli yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlar. 

Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Ankara Dalaman uçak bileti olan yolcular; Marmaris servisi, HAVAŞ servisleri, taksi ya da araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir. 

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris Servisi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesi Marmaris servisleridir. İç ve dış hat terminallerinin çıkışında bulunan, Gökova, Ortaca ve Köyceğiz’e giden Marmaris servisleri, ortalama 1 saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırır. 

Dalaman Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Dalaman uçak bileti olan yolcular hem rahat hem de ekonomik olmasından doalyı Havaş servislerini tercih eder. Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen biridir. Yolcuların Muğla’nın birçok merkezi noktasına konforlu ve ekonomik şekilde ulaşmasını sağlar. HAVAŞ servisleri saat 01.00’dan 21.00’a kadar hizmet verir. 

Dalaman Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Muğla şehir merkezine ulaşım seçeneklerinden biri de taksidir. Havalimanında 7 gün 2 saat hizmet veren taksiler hem rahat hem de hızlı bir seçenektir. İç ve dış hatlar terminalinin çıkışlarında bulunan taksiler ile Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine götürür. Diğer ulaşım seçeneklerine göre çok daha konforludur. Özellikle bagaj yükü fazla olan yolcuların tercih ettiği taksi ile ulaşım sayesinde uçuş saatinden bağımsız olarak Muğla’nın herhangi bir noktasına oldukça kısa sürede gidilebilir. 

Dalaman’da Gezilecek Yerler 


Dalaman Tren Garı: Dalaman Tren Garı önünden ya da yakınından bugüne kadar herhangi bir trenin geçmediği bir gardır. Osmanlı Paşa’larından biri olan Abbas Hilmi Paşa’nın emriyle Av Köşkü yerine bir yanlışlık eseri Tren Garı olarak inşa edilen yapı, günümüzde ilçenin önemli simgelerinden biridir. Dalaman’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alır. 

Antik Demirciler Çarşısı: 13.yy’da Rumlar tarafından inşa edilen çarşının içinde demir işçiliğinin güzide parçaları yer alır. 

Hippokome Antik Kenti: Eski dilde ‘’At Şehri’’ anlamına gelen bu antik kent, tepe üzerinde kurulmuştur. Üç tane kaya mezarına ev sahipliği yapan şehirde Roma ve Bizans izleri görülmektedir.

Ekincik Koyu: Denizin tadını çıkarmak isteyen misafirler Dalaman’a uzaklığı 66 kilometre olan Ekincik Koyu’nu ziyaret edebilir. 

Ölüdeniz: Deniz kum güneş severlerin vazgeçilmezi Ölüdeniz, bembeyaz kumsalları ve masmavi berrak suyuyla ziyaretçilerini büyüler. Ölüdeniz Dalaman’a yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunur.