Popüler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul, dünya çapında özellikle Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlıyor olması özelliğiyle tanınan küresel bir kenttir. Türkiye’deki pek çok iş merkezinin burada toplanması, ülkenin ekonomik başkenti olması ve turizm faaliyetleri ile önemli bir yere sahip olan İstanbul, yılın her dönemi gerek gezi gerekse iş amacıyla gelen pek çok insanı misafir etmektedir. İstanbul, yaklaşık 8000 yıldır dünya tarihinde değerli bir yer tutmuştur ve bu köklü tarihi geçmişinin mirasını günümüze kadar güzel bir şekilde getirmiştir. 

Barındırdığı özellikler göz önüne alındığında İstanbul’un dünyada eşsiz bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Hemen her alanda bu kadar dikkat çeken İstanbul’a ulaşım sağlamak için en ideal yollardan birisi hava yolu üzerinden ulaşımdır. İstanbul uçak bileti satın alarak İstanbul Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. 

Aldığınız uçak bileti ile Sabiha Gökçen’e iniş yaptıysanız ve daha sonrasında ise şehrin her yerini dilediğiniz gibi gezmek, ulaşım konusunda herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamak istiyorsanız araç kiralayarak her yere dilediğiniz yoldan dilediğiniz saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralama nasıl yapılır öğrenmek için Bilet Dükkanı’nda sizler için hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralamak için iki farklı yol üzerinden ilerleyebilirsiniz. İlk olarak havalimanına iniş yaptıktan sonra burada hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek, dilediğiniz aracı seçip kiralayabilirsiniz. İkinci seçeneğiniz ise henüz seyahatinize çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden şahane kampanyalarımızdan yararlanarak en uygun fiyata araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden araç kiralayabilmek için öncelikle araç kiralama rezervasyonu yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında rezervasyon bilgilerinizi girerek istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir aracı seçebilirsiniz. 

Aracınızı da seçtiyseniz tarih ve konum bilgilerinizi girip, kişisel bilgiler kısmını eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında fatura ve ödeme bilgilerinizi de doğru bir şekilde girdikten sonra araç kiralama işleminiz tamamlanacak ve kontratınız oluşturulacaktır. Tüm işlemleriniz tamamlandıktan sonra faturanız ve rezervasyon bilgileriniz, tarafınıza en geç 7 iş günü içerisinde posta ya da e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. 

Sabiha Gökçen Araç Kiralama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler


Seyahatinizin sonuna geldiğinizde aracınızı teslim etme sürecinde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. İlk olarak rezervasyon bilgilerinizi doğru bildiğinizden emin olmalısınız. Kiraladığınız aracı önceden belirtmiş olduğunuz konuma, belirlediğiniz tarih ve saatte teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, aracı geç teslim ederseniz ilgili araç kiralama şirketi geciktiğiniz süre için sizden ek ücret talep edecektir. Herhangi bir aksilik olması durumunda da şirketle iletişime geçmenizde fayda var.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Havalimanı’na indikten sonra araç kiralamak istiyorsanız ya da rezerve ettiğiniz aracı teslim almak istiyorsanız karşılamanız gereken birtakım koşullar bulunmaktadır. Öncelikle Türkiye’de ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 2 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Diğer türde araçlar için minimum yaş sınırı ve ehliyet süresi sınırı değişiklik göstermektedir. Orta ve üst sınıf araçlar için en az 25 yaşında, lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız ve 3 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. 

Tüm bu koşulları sağlıyorsanız sırada İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralama için gerekli belgelerin yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Araç kiralama şirketleri, sizin nüfus cüzdanı (kimlik kartı ya da pasaport), geçerli ehliyet, ikametgah bilgisi, iletişim bilgileri ve ıslak imzanıza ihtiyaç duyacaktır. Her şeyiniz tam olduğu sürece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama işleminizde bir sıkıntı çıkmayacaktır.

İstanbul’da Kalınacak Oteller


Türkiye’nin en gözde şehirlerinden olan İstanbul’a geldikten sonra birkaç gün kalıp İstanbul şehir hayatını doya doya yaşamak istiyorsanız İstanbul’da konaklama yapacak bir yer de ayarlamanız gerekecektir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra burada araç kiralayarak hem şehir içinde her yere hem de şehrin daha çeper kısımlarında ya da uzak noktalarında kalan doğa ile iç içe mekanları gezmek, dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Her ne kadar araba kiralayarak şehrin istediğiniz her yerine konforlu bir ulaşım sağlamanız mümkün olsa da şehirde merkezi konumlarda konaklamak isteyebilirsiniz. Ne de olsa ülke çapında ün salmış, İstanbul trafiği diye de bir gerçek var. 

İstanbul’da kalınacak oteller arasında tarihi ve turistik birçok yere yakın olmak istiyorsanız Tarihi Yarımada, Karaköy ya da Taksim civarlarında konaklamayı tercih edebilirsiniz. Taksim ve Karaköy hem tarihi yerlere yakın hem de gece hareketliliği devam eden bölgelerdendir. Eğer Avrupa yakasında deniz kenarına yakın, manzaralı bir otelde konaklamak istiyorsanız Bebek, Sarıyer gibi yerleri; Anadolu yakasında denize yakın olmak istiyorsanız Caddebostan, Suadiye, Bostancı gibi yerleri tercih edebilirsiniz.