Popüler İzmir Adnan Menderes Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ege’nin incisi İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin en büyük 3. şehridir. Ege denizi kıyısındaki en gözde şehirlerden olan İzmir, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezindeki hareketli yaşantı, sevimli küçük köyleri ve popüler tatil beldeleri ile her türden tatil anlayışına hitap eden seçenekler sunan İzmir’e ulaşımın en hızlı ve rahat şekli hava yolu üzerinden sağlanmaktadır. 1987 yılından beri faaliyet gösteren İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB), yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İzmir uçak bileti olan yolcular Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama ile rahatça her yere ulaşabilir. 

İzmir’in Gaziemir ilçesinde, şehir merkezine 14 km mesafede bulunuyor olması ve havalimanı ile şehir merkezi arasında çok sayıda araç bulunuyor olması da ulaşımı kolaylaştıran etkenlerdendir. Ancak havalimanına indiğinizde ve İzmir gezinizin geri kalanında toplu taşıma araçlarıyla uğraşmak istemiyorsanız araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda araç kiralama nasıl yapılır diye soruyorsanız bunun 2 türlü yolu olduğunu söyleyebiliriz. 

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra burada hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek yardım alabilirsiniz. Bir diğer yol Bilet Dükkanı üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemi ile henüz İzmir’e doğru yola çıkmadan önce aracınızın sizin adınıza ayırtılmasını sağlamaktır. Bilet Dükkanı üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemlerinde sitemizin sunduğu kampanyalardan yararlanarak en uygun fiyatlara araç kiralama yapabilirsiniz. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda araç kiralama işlemini Bilet Dükkanı üzerinden yapmak isteyenlerin ilk olarak araç kiralama ile ilgili rezervasyon yapması gerekmektedir. İşleme sitemizde mevcut bulunan araçlar arasından istediğiniz özelliklere uygun olan bir aracı seçerek devam edebilirisiniz. 

Kendinize uygun bir araç bulduysanız işleme devam ederek kişisel bilgilerinizi yazmanız gereken alana geçebilirsiniz. Bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra sırada sizden istenen şey fatura ve ödeme bilgileriniz olacaktır. Bu alanı da tamamıyla doldurduysanız artık kontratınız oluşturulmuş ve araç kiralama işleminiz tamamlanmış demektir. Faturanız en geç 7 iş günü içerisinde, tercihinize göre posta ya da e-posta yoluyla tarafınıza ulaştırılacaktır. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inip, aracınızı teslim alma aşamasına geldiğinizde elinizdeki fatura ve rezervasyon bilgilerini ilgili araç kiralama ofisine göstererek aracınızı alabilirsiniz. Seyahatinizin ve kiralama sürenizin sonuna geldiğinizde de dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. 

Kiraladığınız aracı önceden belirtmiş olduğunuz konuma, belirttiğiniz tarih ve saatte iade etmeniz önemlidir. Süre aşımının söz konusu olduğu durumlarda ilgili şirket, tarafınızdan ceza ücreti talep edecektir. Teslim süreci ile ilgili yaşanacak bir aksaklık durumunda aracı kiralamış olduğunuz ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama Şartları Neler?


Türkiye genelinde araç kiralamak için uyulması gereken kurallar ve sağlanması gereken, yaş ve gerekli belgeleri kapsayan birtakım şartlar bulunmaktadır. İzmir’e gittiğinizde şehrin merkezinden en uzaktaki köyüne kadar her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilmek için araç kiralama işlemi yapmak istiyor ama İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama şartları neler bilmiyorsanız Bilet Dükkanı olarak sizler için hazırlamış olduğumuz “İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama” başlıklı rehber yazımıza göz atabilirsiniz. 

Araç kiralayabilmek için uymanız gereken kurallar arasında, öncelikle ekonomik bir araç kiralamak istiyorsanız en az 21 yaşınızı doldurmuş ve 2 yıllık bir ehliyete sahip olmanız bulunmaktadır. Kiralayacağınız aracın sınıfı yükseldikçe yaş ve ehliyet süresi de artış göstermektedir. Orta ve üst sınıf bir araç kiralamak için minimum yaş sınırı 25, büyük ve lüks bir araç kiralayabilmek için de minimum yaş sınırı 28 olmakla birlikte gereken ehliyet süresi de 3 yıldır. 

Tüm bu koşulları sağladığınızdan emin olduktan sonra araç kiralama ofislerine yönelebilirsiniz. Bu aşamaya geldiğinizde araç kiralama şirketlerinin sizinle kiralama sözleşmesi oluşturabilmesi sizin için nüfus cüzdanınıza (kimlik kartı ya da pasaport), geçerli ehliyetinize, ikametgah bilgilerinize, iletişim bilgilerinize ve imzanıza ihtiyacı olacaktır. 

Eğer sitemiz üzerinden İzmir Havalimanı araç kiralama işlemi yaptıysanız ve ofise aracınızı teslim almak üzere gidiyorsanız, bunlara ek olarak bir de faturanızı yanınızda götürmeniz iyi olacaktır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Şehir Merkezi Kaç Km?


İzmir’in güneyinde Gaziemir ve Menderes ilçe sınırları içerisinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB), 2022 yılında yaklaşık 10 milyonluk yolcu trafiğiyle, Türkiye’nin en yoğun faaliyet gösteren 4. havalimanı olmuştur. “İzmir Adnan Menderes Havalimanı Şehir Merkezine Kaç Km?” sorunuza yanıt olarak havalimanının şehir merkezinden çok uzakta yer almadığını aralarında yalnızca 14 km mesafe olduğunu söyleyebiliriz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak İzmir şehir merkezine en hızlı ve konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.