Popüler Antalya Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Türkiye’de turizm başkenti olarak tanınan Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin en popüler şehridir. Özellikle yaz aylarında yoğun bir turist popülasyonuna ev sahipliği yapan Antalya’da, şehre yurtiçi ve yurtdışı hava yolu ulaşımı konusunda hizmet veren Antalya Havalimanı da ülkenin en işlek havalimanları arasındadır. 1960 yılından beri faaliyet göstermekte olan Antalya Havalimanı’nda, şehirde geçireceğiniz süre boyunca her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlamanız için size yardımcı olan araç kiralama şirketlerinin ofisleri yer almaktadır. 

Antalya Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Havalimanına iniş yaptıktan sonra, burada hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir aracı kiralayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise seyahatinize çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden dilediğiniz aracı ayırtmaktır. İstediğiniz aracı önceden ayırt ederek hem var olan tüm araç seçeneklerini bir arada görebilir hem havalimanındaki olası araç kiralama kuyruklarında beklemeden aracınızı teslim alabilir hem de sitemizin kampanyalarından yararlanarak daha uygun fiyatlarda kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Araç Kiralama Şartları Neler?


Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehirde rahat rahat gezinmek için araç kiralamayı tercih ediyor ama Antalya Havalimanı araç kiralama şartları nelerdir bilmiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Antalya’ya iniş yaptıktan sonra araç kiralayacaksanız Antalya Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden birinin ofisine giderek yardım alabilirsiniz. Araç kiralayabilmek için uymanız gereken birkaç koşul bulunmaktadır bu koşulları karşılıyor olmanız durumunda seçenekleriniz arasından dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 2 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Orta ve üst sınıf bir araç istiyorsanız 25, lüks ve büyük bir araç istiyorsanız 28 yaşını doldurmuş olmanız beklenmektedir. Ayrıca lüks ve büyük araçlar için gerekli olan minimum ehliyet süresi de 3 yıldır. Tüm bu koşulları sağladıktan sonra araç kiralayabilmek için ihtiyacınız olan tüm belgelerin yanınızda bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Araç kiralayabilmek için kiralayacak olan kişinin nüfus cüzdanı (kimlik kartı ya da pasaport), geçerli bir ehliyeti, ikametgah bilgileri, iletişim bilgileri ve imzasına gerek duyulmaktadır.

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?


Antalya’ya doğru yola çıkmadan önce internet üzerinden araç kiralama işlemi yapmak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın fırsatlı kampanyalarından yararlanmayı tercih edebilirsiniz. Bilet dükkanı üzerinden araç kiralama işlemi yapmak için öncelikle araç kiralama ile ilgili rezervasyon yapmalısınız. Sonrasında rezervasyon bilgilerinizi girerek elimizde olan araçlardan size en uygun olanı seçebilirsiniz. Araç kiralama işleminize tarih ve konum bilgilerinizi girip, kişisel bilgiler alanını doğru bir şekilde doldurarak devam edebilirsiniz. Kişisel bilgi alanını doldurduktan sonra fatura ve ödeme kısmına geçebilirsiniz, kiralama işleminizi tamamlayabilmek ve teslim konusunda sıkıntı yaşamamak için bu alanı doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir. 

Tüm aşamaları tamamladıktan sonra faturanız en geç 7 iş günü içerisinde posta ya da e-posta aracılığıyla tarafınıza ulaştırılacaktır. Fatura işleminizi tamamladıktan sonra aracınızı nereden ve nasıl teslim alacağınızı belirtebilirsiniz. Antalya Havalimanı’nda sözleşme yaptığınız, ilgili araç kiralama ofisine giderek aracınızı teslim alabilirsiniz. Seyahatinizin sonunda aracı geri teslim etme konusunda dikkatli olmanız gereken birkaç nokta bulunmaktadır. İlk olarak aracı önceden belirttiğiniz konuma götürmeniz gerekmektedir. Ayrıca aracı belirttiğiniz teslim etme tarih ve saatinden geç götürmeniz durumunda ilgili şirketin ceza ücreti talep etme hakkı doğacaktır.

Antalya Havalimanı İç Hat Araç Kiralama


Antalya Havalimanı’ndan araç kiralamak istiyor ve bunun için “Antalya Havalimanı iç hat araç kiralama” araması yaptıysanız size yardımcı olabiliriz. Antalya Havalimanı’na iniş yapan iç hatlar yolcularındansanız ve şehirde geçireceğiniz süre boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmak istemiyorsanız Terminal 2 binasının giriş katında yer alan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden birine giderek araç kiralama işlemi yapabilir ya da önceden çevrimiçi olarak kiraladığınız aracı teslim alabilirsiniz.

Antalya Tatil Köyleri


Türkiye’nin turizm başkenti olarak bilinen Antalya, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Antalya araç kiralama işlemi yaparak Antalya tatil köylerinden herhangi birine en hızlı ve konforlu şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Akdeniz’e uzun bir kıyısı bulunan Antalya’da deniz, kumsal ve güneşin tadına doyabileceğiniz çok sayıda güzel tatil köyü yer almaktadır. Antalya’da keyifli bir tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız en çok tercih edilen Antalya tatil beldelerinden olan Side, Manavgat, Kemer, Alanya, Kalkan ve Kaş gibi yerlerdeki Antalya tatil köylerinden birinde vakit geçirmeyi düşünebilirsiniz.