Bingöl Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Cum
12ºC
28ºC
Güneşli
Cts
13ºC
30ºC
Güneşli
Paz
14ºC
31ºC
Güneşli

Bingöl Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Bingöl Havalimanı’na; otobüs, taksi, Havaş, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Bingöl Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Bingöl Havalimanı, Merkez'de yer alır.
Bingöl Havalimanı’na; Türk Hava Yolları hava yolu hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Bingöl Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Bingöl Uçak Bileti Fiyatları
Bingöl Havalimanı İletişim Bilgileri
Bingöl’de Gezilecek 5 Yer

Bingöl Havalimanı Hakkında


2013 yılından beri aktif olarak faaliyet göstermekte olan Bingöl Havalimanı yıllık 500.000 yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Orta çaplı bir hizmet sunan Bingöl Havalimanı’na uçak bileti alarak Bingöl’ün şahane doğasına tanık olabilirsiniz. Bingöl Havalimanı uçak bileti en ucuz fiyata satın almak için Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanmayı unutmayın! 

Aynı zamanda Bingöl otelleri hakkında da araştırma yapabilir ve konaklama hizmetini gözden geçirebilirsiniz. 

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 20 km uzaklıkta, Çeltiksuyu Mevkii’nde yer alan Bingöl Havalimanı, 2013 yılından beri hava yolu ulaşım hizmeti vermektedir. İstanbul ve Ankara’dan direkt seferler gerçekleştirebileceğiniz Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sizler için anlattık.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Bingöl Havalimanı’nda hizmet veren Güven Taşımacılık otobüsleriyle şehir merkezine kolay bir ulaşım sağlamanız mümkündür. Güven Taşımacılık otobüsleri, Bingöl’e iniş yapan uçakların olduğu gün ve saatlerde taşıma hizmeti verir. Bingöl Havalimanı ve şehir merkezi arasında Güven Taşımacılık servisleriyle yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 20 dakika sürmekte olup gidiş güzergahı şu şekildedir: Devlet Hastanesi, Ulu Camii, Kültür Kavşağı, Karşıyaka, Üniversite, Uydukent Mahallesi, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı toplu taşımayla şehri dolanarak, daha uzun sürede gerçekleştirmek istemiyorsanız, Bingöl Havalimanı’na uçak inişi yapılan her gün havalimanında bulunan taksilere binerek şehir içinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak varabilirsiniz. Taksi ile havalimanından şehir merkezine yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürer.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde seyahat edenlerin ya da elinde çok bagajı olanların kullanmayı tercih ettiği ulaşım şekli olan özel transfer servislerine binerek mümkün olan en konforlu ve hızlı şekilde Bingöl şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere varabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız gerekir.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Bingöl’de geçireceğiniz süre boyunca şehir içinde bir yerlere ya da şehir merkezinden uzak yerlere giderken ulaşım konusunda herhangi bir sorunla ya da kısıtlamayla karşılaşmak istemiyorsanız araç kiralamak sizin için en ideal seçenek olacaktır. Her ne kadar Bingöl Havalimanı’nda araç kiralama şirket ofisleri bulunmasa da şehir merkezinde hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerini arayarak istediğiniz aracı kiralayabilir, uçak iniş saatinizde havalimanına getirmelerini rica edebilirsiniz. 

Ayrıca Bilet Dükkanı üzerinden de en uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Bingöl Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Bingöl Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra başka hangi şehirlere kolay geçiş yapabileceğinizi öğrenmek için “Bingöl Havalimanı hangi şehirlere yakın?” diye soruyor olabilirsiniz. Bunu öğrenmek için Bingöl’ün sınırı olan şehirlere bakmamız yeterlidir. Bingöl doğuda Muş, kuzeyde Erzincan ve Erzurum, batıda Tunceli ve Elazığ, güneyde Diyarbakır ile komşudur.

Bingöl Uçak Bileti Fiyatları


Bingöl’e doğa harikalarının keyfini çıkarmaya gitmek istiyorsanız en uygun fiyatlı Bingöl Havalimanı uçak biletini bulmak için araştırmalara başlamış olabilirsiniz. Bingöl uçak bileti fiyatları tercih ettiğiniz hava yolu şirketi, yolculuk yeriniz ve tarihiniz gibi etkenlere bağı olarak değişiklik göstermektedir. 

Bingöl uçak bileti fiyatları 1000 TL ve 2500 TL arasında değişmektedir. Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyatlı Bingöl Havalimanı uçak biletini satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı İletişim Bilgileri


Bingöl Havalimanı’nı uçuşları, hizmetleri ya da başka bir konuda aklınıza takılanları doğrudan yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda bulunan Bingöl Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: 12000, Çeltiksuyu/Bingöl Merkez/Bingöl
  • Telefon: 0426 215 00 67
  • Faks: 0426 215 04 02
  • E-Posta: [email protected] 

Bingöl’de Gezilecek 5 Yer


Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl, dağları ve yaylaları gibi doğal güzellikleriyle özellikle doğa sporları ve doğa turizmi alanında bolca imkan sunan bir şehirdir. Dağcılık faaliyetleri, kamp ve kayak gibi farklı aktiviteler yapabileceğiniz Bingöl’de gezilecek 5 yeri sizler için tanıttık.

Hesarek Kayak Merkezi

Özellikle kış turizmi kapsamında Doğu Anadolu Bölgesi’nin en sık tercih edilen yerlerinden biri olan Haserek Kayak Merkezi, Bingöl şehir merkezinden 34 km uzaklıkta ve 2500 rakımda yer almaktadır. 1600 metre uzunluğunda bir kayak pistine sahip olan Hesarek Kayak Merkezi, kayak becerilerine göre farklı zorlukta pistler sunmaktadır. Hesarek Kayak Merkezi’nde çok kapsamlı olmasa da temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır. Son olarak burada kayak yapmaya gitmek istiyorsanız, imkanınız varsa hafta içi günleri seçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hafta sonları iyice kalabalık oluyor.

Kale Tepesi (Gün Doğumu Manzarası)

Bingöl’de yapılabilecek en meşhur aktivite Kale Tepesi’nde gün batımı manzarasını seyretmektir. Türkiye’de güneşin en erken doğduğu şehirlerden biri olan Bingöl’de aynı zamanda gün doğumunun en etkileyici halini de izleyebilirsiniz. 3250 metre yüksekteki Bingöl dağlarından izleyeceğiniz gün doğumu insanı derinden etkileyen bir güzelliğe sahip. Özellikle de Temmuz ve Ağustos aylarında bu manzara apayrı bir büyü yayıyor. Bingöl Havalimanı uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. 

Çır Şelalesi

Bingöl Merkez ilçeye bağlı olan Ilıca Bucağı Uzundere Köyü’nde yer alan Çır Şelalesi’ne ana yoldan sonra yaklaşık 10 km kadar araçla tırmanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Adını, içinden geçip döküldüğü çır taşından alan Çır Şelalesi 50 metre yükseklikten dökülürken ihtişamlı görünüşü ve baskın sesiyle çevresindekileri tamamen etkisi altına almaktadır. 

Sülbüs Dağı

Pek Çok efsaneye ve hikayede yer alan Sülbüs Dağı, Bingöl’e gittiğinizde kesinlikle gezmeden dönmemeniz gereken bir doğal güzelliktir. Bingöl şehir merkezine 100 km uzakta, Yayladere ilçesinde, yer alan Sülbüs Dağı’na şehir merkezinden hareket eden servislerle ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Buban Bacaları

Bingöl’ün Peri Bacaları olarak da anabileceğiniz Buban Bacaları, şehrin en ilgi çekici doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Bölgede meydana gelen iklim olayları sonucunda taşınarak ve aşınarak oluşmuş olan Buban Bacaları Bingöl’ün Oğuldere Köyü’nde yer almaktadır. Bacaların oluşumunda sel suları ve rüzgarların etkili olduğu bilinse de tam olarak ne zaman oluştukları kestirilememektedir.