Gaziantep - Ankara Otobüs Bileti Genel Bilgileri

650 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
711 KM Mesafe
Can Diyarbakır Popüler Firma
7 Saat 41 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Gaziantep Ankara Otobüs Biletleri

Gaziantep
Ankara
TL650

Gaziantep Popüler Otobüs Biletleri

Gaziantep Varışlı Otobüs Biletleri

Gaziantep - Ankara Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sıkça Sorulan Sorular
Gaziantep Ankara arası otobüs yolculuğu 7 ila 8 saat arası değişiklik gösterir.
Gaziantep Ankara otobüs bileti fiyatları ortalama 650 TL'dir.
En ucuz Gaziantep Ankara otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Gaziantep'ten Ankara'ya giderken; Osmaniye, Adana, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kırıkkale'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ankara Otobüs Seyahati Hakkında


Güneydoğu’muzun en güzel illerinden biri olan Gaziantep’ten başkent Ankara’ya gitmek için sen de şehirlerarası otobüse binmeyi tercih edeceksen en uygun fiyatlara Gaziantep Ankara otobüs bileti almak için Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret et, farklı otobüs firmalarına ait bilet fiyatlarını aynı sayfada karşılaştırarak kendine en uygununu seçerek seyahat et.

Gaziantep’ten Ankara’ya otobüsle gitmek 9-12 saat arası sürüyor, verilen mola uzunluğuna göre yolculuk süresi de değişecektir. Ankara otobüs seyahati hakkında merak edilenlerden biri de hangi firmaların Gaziantep Ankara otobüs bileti sattığı: Seç, Star Diyarbakır, Urfa Cesur, Yeni Diyarbakır, Özlem Diyarbakır, Özlem Batman, Star Batman, Lux Diyarbakır, Cizre İtimat, Vip Kahramanmaraş Turizm, Zümrüt Turizm, Mardin Seyahat, Lüks Batman ve Can Diyarbakır ile Gaziantep’ten Ankara’ya aktarmasız gidebilirsin. Gaziantep'ten Ankara otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Ankara otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Gaziantep Ankara Otobüs Bileti Fiyatları


Gaziantep Ankara otobüs bileti fiyatları 2023 Aralık ayı itibariyle 400 TL – 690 TL arasında değişiyor. Fiyat değişikliği firmadan firmaya değişiklik göstermekte.

Gaziantep Otogar’a Nasıl Gidilir?


Gaziantep Otobüs Terminali şehir merkezine çok yakın olduğu için çoğu Gaziantep Ankara otobüs bileti alanlar çoğunlukla taksi ya da özel araçla otogara gitmeyi tercih ediyor. Bilet Dükkanı’ndan araç kiralama ve transfer rezervasyonu da yapabilirsin.

Daha uygun fiyata Gaziantep Otogar’a nasıl gidilir diye merak ediyorsan şehir merkezinden otogara giden belediye otobüslerinden bahsedelim. B38 Karataş 1 – Otogar, B46/ B59/ B75 Otogar – Mavikent, B58/ B76 Otogar – Karataş 2, 1-1/ 1-2/ 1-3/ 1-4/ 1-5/ 1-6 Otogar – Balıklı, 4-1/ 4-2 Otogar – Yukarıbayır, 4-3/ 4-4/ 4-7/ 5-1/ 5-2/ 5-3 Otogar – Çocuk Hastanesi, 12-1 Otogar – 60. Yıl, 8-1/ 8-1/ 8-3 75. Yıl – Otogar, B50 Hayvanat Bahçesi – Otogar ve 24 Otogar – Düztepe otobüs sefer saatleri için resmi web sitesine bakmanı tavsiye ederiz.

AŞTİ Otogar’dan Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezinde, Konya yolu üzerinde yer alan AŞTİ’den Ankara’nın pek çok yerine gitmek mümkün. En kısa süren seçenek AŞTİ gelen yolcu katı çıkışında bekleyen ve 7/24 hizmet veren otogar taksilerine binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Aşti Otogar araç kiralama ve transfer işlemleri için rezervasyon yaptırabilirsin.

ABB tarafından işletilen EGO belediye otobüslerinden 104 – 2 ve 157 – 3 numaralı otobüsler Gölbaşı – Akköprü – Ulus hattında, 442 – 3 numaralı otobüsler Güvenpark ve Pursaklar hattında, 479 Uyanış-Beştepe hattında, 419-5 Aktepe-Yüzüncü Yıl hattında ve 158 Aşti-Haymana hattında hizmet veriyor.

Toplu taşıma kullananlar için AŞTİ’nin avantajlarından biri de Ankara’nın banliyö tren hattı olan Ankaray’a bağlanması. Dikimevi ve AŞTİ arasında sefer yapan Ankaray’a binerek Kızılay durağında inebilir, buradan metroya aktarma yapabilirsin.

Ankara’da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

 • Kuğulu Park 
 • Atatürk Orman Çiftliği
 • Hamamönü
 • Atakule
 • Cermodern
 • Ankara Kalesi

Ankara’da En Çok Ziyaret Edilen 5 Müze


Ankara esasında tam bir müzeler şehri! Antik uygarlıklardan Milli Mücadele Dönemi’ne, bin yıllar boyunca önemli tarihi olaylara sahne olmuş, günümüzün başkenti Ankara’da farklı dönemlere ait eserlerin sergilendiği pek çok müze var. Biz de Ankara’da en çok ziyaret edilen 5 müze hangileridir sorusuna verilen cevapları aşağıda sıraladık:

 1. Anıtkabir Müzesi

  Tam adıyla Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesinin yer aldığı Şeref Salonu’nun altında, 60lı yıllardan beri kapılarını ziyaretçilere açan müze. Atatürk’ün kişisel eşyaları ve Milli Mücadele dönemine ait eserlerin sergilendiği müze Anıtkabir’e gelmişken mutlaka görülmeli.

 2. Devlet Resim ve Heykel Müzesi

  Atatürk’ün talimatlarıyla açılan ve mimarisiyle de dikkat çeken müzede Osman Hamdi Bey, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abdülmecid Efendi, Abidin Dino ve Şefik Bursalı gibi sanatçıların eserleri sergileniyor.

 3. Etnografya Müzesi

  Anıtkabir açılana kadar Atatürk’ün naaşının tutulduğu Etnografya Müzesi ülkemizin müze olarak inşa edilen ilk binasıdır. Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğuna ait eserlerin sergilendiği müze haftanın her günü açık.

 4. Gordion Müze ve Ören Yeri

  Avrupa Yılın Müzesi yarışmasında finale kalan Gordion Müzesi şehir merkezinin biraz dışında. M.Ö. 4. yüzyıla ait eserlerin sergilendiği müzede Lidyalılardan Roma İmparatorluğuna kadar pek çok medeniyetin izleri görülmekte.

 5. Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi

  Gaziantep Ankara otobüs bileti olan minik yolcularla ziyaret edilebilecek olan bu müze Türk kültürü geleneğini yansıtan ve yaşatan oyuncakların sergilendiği ve çocuk etkinliklerinin yapıldığı bir yer.

Ankara’da Ne Yenir?


Gaziantep Ankara otobüs bileti sahiplerinin dünyanın en iyi mutfaklarından birine sahip olan şehrinden geldiğinin farkındayız, fakat Ankara’nın da Gaziantep’in olduğu gibi keşfedilecek bir sürü lezzeti var! Bir klasikle başlayacak olursak: Aspava. Aspava bir yemek değil, bir restoran da değil, konseptin adı. Genelde SSK (Soslu soğanlı kaşarlı) dürüm tercih edilir, ama masaya öyle ikramlar gelir ki “Acaba bunlar için para ödeyecek miyiz, yoksa ikram mı?” sorusu gelir. Patates kızartmasından irmik helvasına, cacıktan salataya ikram olarak masaya gelen bu lezzetlerle gözün zaten daha baştan doyacak!

Ankara simidi, Elbasan tava, Beypazarı kurusu, döner, kokoreç ve Tamtak Tiridi de şehre özgü lezzetlerden.