İstanbul İngiltere Uçak Bileti

İstanbul - İngiltere Uçuş Bilgileri

4.497,92 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
2670 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - İngiltere Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
İngiltere
TL4.498
Aegean
İstanbul
İstanbul Havalimanı
İngiltere
TL4.900

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Ankara arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
İstanbul İngiltere karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen ve Londra Heathrow Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul İngiltere en ucuz uçak bileti 4.497,92 TL’den başlamaktadır.
İstanbul İngiltere arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Manchester Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İngiltere’de Kaç Dil Konuşuluyor?
İngiltere’de Gezilecek Yerler
İngiltere’de Yapılacak Aktiviteler

İngiltere Hakkında


Birleşik Krallık içerisinde yer alan 4 ülkeden biri olan İngiltere batıda Galler ve kuzeyde İskoçya ile komşu bulunmaktadır. Tarihi kökeni oldukça eskilere dayanan İngiltere izlediği yayılmacı politikalar sayesinde dünyada öyle geniş alanlara yayılmıştı ki ona “Güneş batmayan ülke” denmekteydi.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ve en kozmopolit şehirlerinden biri olan Londra’yı başkent olarak bulunduran İngiltere’ye bir seyahat düzenlemek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyata İstanbul İngiltere uçak bileti alabilirsiniz. Yola çıkmadan önce ülkeyi daha iyi tanımak için İngiltere hakkında olan rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


İstanbul’da Anadolu Yakası’nda Sabiha Gökçen Havalimanı ve Avrupa Yakası’nda İstanbul Havalimanı olmak üzere 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanlarına ulaşım için farklı pek çok yol seçeneğiniz bulunmaktadır.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na en hızlı şekilde ulaşmak istiyorsanız metroyu kullanmayı tercih edebilirsiniz. M4 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında ilk durak olan Kadıköy’den bindiğinizde havalimanına varmanız 1-1.5 saat arasında sürecektir. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen’e ulaşım sağalamaya çalışıyorsanız size en yakın Marmaray durağından trene binip Ayrılık Çeşmesi’nde inerek buradan M4 hattına aktarma yapmanız mümkündür.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden birçok otobüs hattı vardır. Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüsler:
 

 • E3 4. Levent Metro, 
 • SG2 Taksim, 
 • 122H 4. Levent-Yenişehir, 
 • E9 Bostancı, 
 • E10 Kadıköy-Kurtköy, 
 • E11 Kadıköy, 
 • 16S Uzunçayır Metrobüs, 
 • SG1 Kadıköy, 
 • 130H Tuzla Deniz Harp Okulu,
 • 132 H Pendik YHT.
   

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabus ile Ulaşım


Eskiden Havaş adını taşıyan otobüslerin aynısı olan Havabus otobüsleri Taksim-Divan Hotel, Kadıköy Rıhtım ve Yenisahra Metro olmak üzere 3 farklı konumdan hareket etmektedir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da bulunduğunuz yerden kolaylıkla havalimanına gitmek istiyorsanız, 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi seçebilirsiniz. Ancak taksi ile yapacağınız ulaşımın diğerlerinden daha pahalı olacağı konusunda sizi uyarmamız gerek.

İstanbul Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na İETT otobüsleriyle birkaç hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayan otobüs hatları: H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H3- Halkalı, H-6 Mescid-i Selam-Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman-Sarıyer, H-9 Cevizlibağ şeklindedir.

İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım


Şehir içinde birkaç farklı konumdan hareket eden Havaist otobüsleri ile kolayca İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. İstanbul İngiltere uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı bu ulaşım yolunu tercih eder. İstanbul Havalimanı’na giden Havaist otobüsleri:
 

 • İST-1 Yenikapı, 
 • İST-2 Beylikdüzü-Çatalca, 
 • İST-3Otogar, 
 • İST-4 Bakırköy, 
 • İST-5 Beşiktaş, 
 • İST-7 Kadıköy, 
 • İST-8 Pendik, 
 • İST-15 Avcılar Metrobüs-Bahçeşehir, 
 • İST-17 Halkalı İstasyon-Başakşehir, 
 • İST-19 Taksim,
 • İST-20 Sultanahmet.
   

İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

İstanbul Havalimanı’na 7/24 hizmet veren taksilere binerek bulunduğunuz yerden direkt olarak ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak İstanbul Havalimanı’na taksi ile gitmek, diğer seçeneklerden daha pahalı tutacaktır.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


1946 yılından beri açık olan Heathrow Havalimanı Londra’nın 6 ana havalimanından biridir. Londra’nın batısında, Trafalgar Meydanı’ndan 23 km uzaklıkta yer alan Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım farklı yol alternatifleriyle sağlanabilmektedir. İstanbul İngiltere uçak bileti olan yolcuların sıklıkta tercih ettiği havalimanlarından biridir.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Heathrow Express Treni ile Ulaşım


Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en hızlı yolu olan express trenler 05.00-23.45 arasında çalışmakta ve her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Trenler Terminal 2&3 Tren İstasyonu ve Terminal 5’ten hareket etmekte ve şehir merkezinde en son Paddington İstasyonu’na gitmektedir.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine TfL Rail ile Ulaşım


Heathrow Havalimanı’ndan hareket eden TfL Rail trenleri de şehir merkezinde Paddington durağına kadar ulaşım sağlamaktadır ancak bu trenin express trenlerden farkı o kadar hızlı olmaması ve arada bazı duraklarda durmasıdır. 05.20-00.00 saatleri arasında çalışan bu trenler Terminal 2&3 Tren İstasyonu ve Terminal 4 Tren İstasyonu’ndan kalkmaktadır.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro ile Ulaşım


Gelişmiş bir metro ağı olan Londra’da lacivert renk ile gösterilen Picadilly hattı ile Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Terminal 2&3, Terminal 4 ve Terminal 5 Tren İstasyonlarından her 10 dakikada bir kalkan metrolar şehir merkezine yaklaşık 1 saat içerisinde gitmektedir. Cuma ve Cumartesi günleri 24 saat olan seferler diğer günler 05.00-23.45 arasında gerçekleşmektedir.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Shuttle Bus ile Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan birkaç farklı otobüs şirketi bulunmaktadır. Bunlardan National Express’in tüm havalimanlarından şehir merkezine servisi bulunmaktadır. Megabus ise her yarım saatte bir Victoria Tren İstasyonu’na sefer düzenlemektedir ve yolculuk ortalama olarak 1 saat sürer. Rail-Air ile Reading ve Guildford gibi tren istasyonlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanındaki “bus” ya da “coach” tabelalarını takip ederek otobüsleri bulabilirsiniz.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şehir merkezine ulaşımın en ekonomik yolu olan belediye otobüsleri ile Batı Londra’ya seyahat edebilirsiniz. Otobüsler havalimanında Terminal 2&3’teki otobüs durağından, 4-8 numaralı peronlardan hareket etmektedir.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Londra’da gitmek istediğiniz yere direkt ulaşım sağlamak istiyorsanız taksilere binmeyi seçebilirsiniz. Yolculuk süreniz gideceğiniz konum ve trafiğe bağlı olarak değişmektedir.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Özel transfer hizmetini genellikle grup halinde seyahat edenler tercih etmektedir. Özel transfer servisi için önceden rezervasyon yaparak gideceğiniz yere konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Manchester Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


1938 yılında açılmış olan Manchester Havalimanı, şehrin güneybatısında yer almaktadır. Manchester şehir merkezinden 14 km uzaklıkta bulunan Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç seçeneğiniz vardır. İstanbul İngiltere uçak bileti olan yolculardan Manchester şehrine gidecek olanların kullandığı havalimanıdır.

Manchester Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Manchester Havalimanı’ndan her 10 dakikada bir kalkan trenlerle Manchester Picadilly Tren İstasyonu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir.

Manchester Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Stagecoach otobüs servisi ile havalimanından şehir merkezine 18-Eccles, 43-Manchester, 103-Manchester, 130-Macclesfield, 199-Buxton, 288-East Didsbury ve 368-Stockport numaralı hatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İngiltere’de Kaç Dil Konuşuluyor?


Tüm dünya uluslararası platformda İngilizce konuşuyor, peki İngiltere’de kaç dil konuşuluyor diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Dünyanın en multikültürel şehirlerinden biri olan Londra’nın başkenti olduğu İngiltere’de anadil İngilizce olsa bile yoğun göçmen nüfusu nedeniyle 300’e yakın dilin konuşulduğuna şahit olabilirsiniz.

Ayrıca İngiltere’de bazen farklı bir dil konuşuyorlarmış gibi gelen 50 civarında farklı aksan da konuşulmaktadır.

İngiltere’de Gezilecek Yerler


Bir zamanlar tüm dünyaya hakim olmuş İngiltere’de gezilecek yerler arasında pek çok tarihi ve doğal yer bulunmaktadır. Köklü tarihi geçmişi nedeniyle çok zengin bir kültürel birikime sahip olan İngiltere’yi çok seveceksiniz! İşte İngiltere uçak bileti ile yapmış olduğunuz yolculuk sonrası gezebileceğiniz yerler...

Westminster Sarayı


11.yüzyılda inşa edilen saray, Parlamento Binası olarak da bilinmektedir. İngiltere’nin sembollerinden olan Big Ben yer alır. İstanbul İngiltere uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Sarayı gezmek için 09.00’dan 16.45’e kadar turlar başlamaktadır.

Westminster Abbey


Taç giyme törenlerinin yapıldığı manastırda Charles Darwin ve Isaac Newton gibi ünlü bilim adamlarının da mezarları bulunmaktadır.

Buckingham Palace


Kraliyet ailesinin evi haline gelen Buckingham Palace, sadece yaz aylarında ziyarete açık bulunmaktadır. Ancak saray İngiliz kraliyet ailesinin resmi adresi olduğu için gezilebilecek yerler oldukça sınırlıdır.

British Museum


Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan British Museum’da Mısır’dan Roma’ya, Kuzey Amerika’dan Yunanistan’a ve dünyanın daha pek çok yerine ait birçok tarihi eseri bir arada görmeniz mümkündür.

Manchester Town Hall


Şehrin kalbinin attığı yer olan Albert Meydanı’nda bulunan Manchester Town Hall, 1877 yılında inşa edilen görkemli bir yapıdır.

Science and Industry Museum


Dünyanın ilk yolcu treninin kalktığı nokta olan Manchester’da bulunan bu müzede şehrin bilim ve sanayi alanında yaşadığı gelişimi görebilirsiniz.

İngiltere’de Yapılacak Aktiviteler


İngiltere’de yapılacak aktiviteler sayısız olsa da İngiltere ile özdeşleşmiş birkaç şeye öncelik verebilirsiniz. Bunlar özetle şu şekildedir:

 • Meşhur 5 çayını gerçekleştirirken leziz bir cream tea yiyebilirsiniz.
 • İngiltere ile özdeşleştirilen bir başka şey olan fish&chips kesinlikle denemelisiniz.
 • Londra’nın Hyde Park ya da Green Park gibi geniş yeşillik alanlarında sevdiklerinizle piknik ya da aktivite yapabilirsiniz.
 • Ülkenin başkentine tepeden bakmak istiyorsanız London Eye’a binebilirsiniz.

İstanbul İngiltere uçak bileti ile yapmış olduğunuz yolculuğun ardından otel rezervasyonu işlemlerinizi Bilet Dükkanı üzerinden yapabilir, konforlu tatilin keyfini sürebilirsiniz.