Mardin Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
19ºC
32ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Per
20ºC
35ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
20ºC
33ºC
Güneşli

Mardin Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Mardin Havalimanı’na; otobüs, Havaş, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Mardin Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Mardin Havalimanı, Kızıltepe ilçesinde yer alır.
Mardin Havalimanı’na; Türk Hava Yolları, AJet, SunExpress başta olmak üzere çok sayıda hava yolu hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Mardin Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Mardin Uçak Bileti Fiyatları
Mardin Havalimanı İletişim Bilgileri
Mardin’de Gezilecek 5 Tarihi Yer
Mardin’de Nerede Kalınır?

Mardin Havalimanı Hakkında


Mardin Havalimanı ya da diğer bir adıyla Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı (MQM), 1999 yılından beri yurt içi güzergahlarda çift yönlü olarak hava yolu ulaşımı hizmeti vermektedir. 254 araç kapasiteli bir otoparkı olan ve 1736 metrekarelik alana yayılan Mardin Havalimanı 2011 yılında gerçekleştirilen tadilatlar sonucunda 2014 yılında uluslararası uçuşlara da açılmış bulunmaktadır. Mardin’e en hızlı ve rahat şekilde ulaşım sağlamak için Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara Mardin Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Çeşitli kampanyaları ve avantajlı fiyatları ile öne çıkan Bilet Dükkanı üzerinden Mardin otelleri hakkında araştırma yapabilir ve bütçenize uygun olana rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer alan Mardin Havalimanı 1999 tarihinden beri hava yolu ulaşımı konusunda hizmet evermektedir. Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sizler için anlattık.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Havalimanından kalkan otobüslere binerek şehir merkezi, otogar, Kızıltepe ilçesi gibi yerlere ulaşım sağlamanız mümkündür. Otobüslerin yanı sıra Mardin Havalimanı’ndan binebileceğiniz minibüsler de bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslere binerek Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık olarak 40 dakika içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Mardin Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı otobüs ile ulaşımı tercih eder.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Mardin Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren bir diğer araç da Havaş otobüsleridir. Havaş otobüsleri haftanın her günü iç hat uçak iniş saatlerine göre, gelen yolcu çıkışının önünden hareket etmektedir. Otobüs ve minibüslere göre daha konforlu bir yolculuk imkanı sunan Havaş otobüslerinin izlediği güzergahı son derece geniştir.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Toplu taşıma ile seyahat etmek istemiyor, otobüs ve minibüslerin kalkış saatini beklemek istemiyorsanız Mardin Havalimanı’nda 7/24 hizmet veren taksilere binerek, şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak hem rahat hem de hızlı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Taksiye binerek havalimanından Mardin şehir merkezine varmanız yaklaşık olarak 20 dakika sürecektir.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine en konforlu ulaşımı özel transfer servisleri sağlamaktadır. Özel transfer servisini genellikle grup halinde seyahat edenler ya da elinde çok bagajı olanlar tercih etmektedir. Sizi havalimanından direkt olarak şehir içinde gitmek istediğiniz yere götürecek olan özel transfer servislerinin hizmetinden yararlanmak için Mardin uçuşunuzdan önce rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Mardin’de kalacağınız süre boyunca hem şehir içinde ulaşım sağlarken toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla sınırlı kalmamak hem de şehir merkezinden uzakta olan gezilecek yerlere de kolaylıkla ulaşım gerçekleştirebilmek için araç kiralayarak gezmeyi tercih edebilirsiniz. Bilet Dükkanı üzerinden Mardin araç kiralama yaparak bütçenizi zorlamadan konforlu ulaşıma sahip olabilirsiniz. 

Mardin Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Mardin Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra başka hangi şehirlere kolay bir şekilde geçiş yapılabilir öğrenmek için Mardin Havalimanı hangi şehirlere yakın diye soruyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Mardin Havalimanı’nın yakın olduğu şehirleri öğrenmek için Mardin’in komşu olduğu şehirlere bakmak mantıklı olacaktır. Mardin batıda Şanlıurfa, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, kuzeydoğuda Siirt ve doğuda Şırnak illerine komşu bulunmaktadır.

Mardin Uçak Bileti Fiyatları


Mardin’e mükemmel tarihi sokakları, evleri ve konakları gezmek üzere bir seyahat planlıyorsanız Mardin Havalimanı uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Mardin Havalimanı uçak bileti alarak Mardin’e en hızlı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Mardin Havalimanı uçak bileti fiyatları seyahat edeceğiniz şehir, yolculuğunuzun yoğun bir sezonda olup olmaması ve tercih edeceğiniz hava yolu şirketine göre değişiklik göstermektedir. 

En uygun fiyatlı Mardin Havalimanı uçak bileti için Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak satın alabilirsiniz. Mardin Havalimanı uçak bileti fiyatları 1200 TL’den başlayarak 2454 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Mardin Havalimanı İletişim Bilgileri


Mardin Havalimanı’nda gerçekleşen uçuşlarla, verilen hizmetlerle ya da başka herhangi bir konu ile ilgili aklınıza takılan soruları direkt olarak yetkili biriyle görüşmek için aşağıda bulunan Mardin Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Adres: Turgut Özal Mahallesi, Mardin Caddesi, Dış Kapı No: 468, Kızıltepe/Mardin
Telefon: 0 482 313 34 00
Faks: 0 482 313 34 04
E-Posta: [email protected] 

Mardin’de Gezilecek 5 Tarihi Yer


Mezopotamya Bölgesi’ndeki stratejik konumuyla buranın en değerli şehirlerinden olan Mardin çok köklü bir geçmişe sahiptir. M.Ö 4500’lü yıllardan beri birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mardin’de gezilecek 5 tarihi yeri tanıttık.

Mardin Evleri

Sarı kalker taşlarından yapılmış olan Tarihi Mardin Evleri, kullanılan malzemenin özelliği sayesinde dışarının sıcaklığı ev içindeki sıcaklığı etkilememektedir. Mazı Dağı’nın eteklerinde yer alan Tarihi Mardin Evleri adeta bir açık hava müzesi şeklindedir. Uzaktan bakılınca merdiven basamakları hissi veren Tarihi Mardin Evlerini mutlaka gezip aralarında kaybolmalısınız.

Şatana Konağı, Eski PTT Binası

Mardin’de tanınan ailelerden olan Şatanalar’ın 1890 yılında yaptırdığı bu konak eskiden PTT binası olarak kullanılmış olup 130 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. Günümüzde Mardin Artuklu Üniversitesi’nin uygulama oteli olarak kullandığı Şatana Konağı Mardin’de görebileceğiniz en iyi sivil mimari örneklerindendir. Şatana Konağı’nı sadece gezebileceğiniz gibi dilerseniz burada konaklayabilirsiniz de. Mardin uçak bileti olan yolcular mutlaka burayı gezmelidir. 

Kayseriye Çarşısı

Mardin’in otantik havasını iliklerinize kadar hissedeceğiniz Kayseriye Çarşısı 1487 – 1502 yılları arasında, Artuklu döneminde yaptırılmıştır. Dikdörtgen şeklindeki binanın dört bir yanında da birer kapı vardır. İç ve dış olmak üzere iki bölümü olan bedestende gümüşçülerden Mardin’i hatırlatan hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Mardin Kalesi

Kartal Yuvası olarak da bilinen Mardin Kalesi, Mardin’in tarihinin ilk yıllarından Osmanlı dönemine kadar pek çok zaferin kazanılıp kaybedildiği önemli bir yerdir. Tüm Mardin’i tepeden izleyen Mardin Kalesi sarp kayalıklar üzerine kurulmuş olduğundan merkezi olduğu savaşlardan dimdik bir şekilde çıkmayı başarmıştır. 

Midyat Saat Kulesi

8 metre uzunluğunda ve 9 metrekare genişliğinde olan Midyat Saat Kulesi, Mutlu ve Ekin Mahallelerinin bulunduğu Midyat meydanında yer almaktadır. Saat kulesi etrafına yapılan süs havuzu ve ışıklandırmalarla daha da etkileyici hale getirilmiştir. Midyat Saat Kulesi’nin çevresindeki Midyat dükkanlarını gezerek güzel şaraplar ve baharatlar alabilirsiniz.

Mardin’de Nerede Kalınır?


Mardin’e birkaç gün kalmak ve şehri detaylı bir şekilde gezmek üzere gidiyorsanız Mardin’de nerede kalınır öğrenmek isteyebilirsiniz. Mardin’i gezmeye gittiğinizde rahat bir konaklama yapabileceğiniz bölgeler 4 kategoriden oluşmaktadır. 

İlk olarak en tarihi ve turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız Eski Mardin bölgesinde konaklamayı tercih edebilirsiniz; Mardin’in daha modern yönünü görmek için Mardin Merkez’de; farklı medeniyetlere kucak açmış ve kendine has bir mimari dokusu olan Midyat’ta; havalimanına yakın olmasıyla öne çıkan Kızıltepe’de konaklama gerçekleştirebilirsiniz.