Popüler Muş Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Muş Hakkında


Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş, dağlarla çevrili ve karasal iklimin hâkim olduğu bir ilimizdir. 450.000’e yaklaşan nüfusuyla Muş, merkez dahil altı ilçeye sahiptir: Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Merkez ve Varto. Kuzeyde Erzurum, güneyde Bitlis, Diyarbakır ve Batman, doğuda Ağrı, batıda ise Bingöl’e komşu olan Muş’ta günümüzde büyük ölçüde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Geçimini yaptığı hayvancılık faaliyetlerinden elde eden Muş’un mutfağı da et ağırlıklı yemeklerden oluşuyor. Geniş bir mutfağa sahip Muş aynı zamanda tarihsel zenginliği ve doğal güzellikleriyle de tatil severlerin gezip gördüklerinde çok beğendiklerini söylediği şehirlerimizden. Halkın büyük çoğunluğu halen köylerde yaşadığı için tarım ve hayvancılığın bu kadar önemli olduğu Muş’ta M.Ö. 2000li yıllardan beri yaşam vardır. Urartular, İskitler, Persler, Makedonlar, Anadolu Selçukluları ve daha pek çok medeniyetin yaşamış olduğu Muş’un ismi İbranicede sulak anlamına gelen “muşa” kelimesinden gelmektedir. Ören yerleri, köyleri, dağları ve farklı noktalarda denemeniz gereken lezzetleriyle Muş’ta ulaşıma dair sorun yaşamamak için araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Araç kiraladığınız takdirde gezi rotanızı kendi planınıza göre şekillendirebilir, Muş araç kiralama hakkında detaylı bilgi almak için Bilet Dükkanı internet sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca Bilet Dükkanı’nın Muş araç kiralama konusunda sağlamış olduğu kampanyalarla da size en uygun aracı rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Muş Araç Kiralama İçin Gereken Belgeler


Muş araç kiralama işlemi yapacak olan kişiler kiralama esnasında hangi belgelerin gerekli olduğunu merak etmektedir. 2 yıldan uzun süredir geçerli bir ehliyetiniz olması, en az 24 – 25 yaşlarında olmanız, nüfus cüzdanı ya da kimlik kartınız, imzanız ve ikametgâh bilgilerinizin olması araç kiralamanız için yeterlidir.

Muş Günlük Araç Kiralama


Muş’ta birden fazla araç kiralama acentesi yer almaktadır. Geniş araç filosuna sahip araç kiralama firmalarından Muş araç kiralama işlemi için ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçebilir ve konforlu bir şekilde Muş seyahatinize devam edebilirsiniz. Muş’ta yer alan araç kiralama firmaları aşağıdaki gibidir:

Muş araç kiralama işlemi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfası üzerinden bilgilere ulaşabilir, size en uygun aracı rahatlıkla kiralayabilirsiniz. Araçları saatlik, günlük ya da aylık olarak kiralamanız mümkün, yine de firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Ne kadar süre için araç kiralayacağınızı belirledikten sonra filtreleme yaparak dilediğiniz firmayı seçebilirsiniz.

Muş Saatlik Araç Kiralama


Muş’ta saatlik araç kiralamak istiyorsanız da yine Muş günlük araç kiralama başlığında yazdığımız araç kiralama acentelerinden saatlik olarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama kampanyaları hakkında bilgi almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Muş Gezilecek Yerler 


Muş araba kiralama işlemi yapanların en merak ettiği konulardan biri de Muş’ta gezilecek yerlerdir. Çavuş Dağı eteklerinde yer alan bu tarihi şehirde eğer arabayla geziyorsanız, görmeniz gereken yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Muş Kalesi, Murat Köprüsü, Hamurpet Gölü, Çanlı Kilise ve Surp Garabet Manastırı, geleneksel Muş Evleri, Künav Mağarası ve Yağcılar Höyüğü Muş’u ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor.