Popüler Rize Artvin Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yemyeşil orman ve yaylaların denizle buluştuğu Doğu Karadeniz’in incisi Rize – Artvin Bölgesi’ne ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından tatil sever gelmekte ve bölgedeki turizm faaliyetleri her geçen gün artmaktadır. Rize’nin Pazar ilçesi sınırları içinde yer alan Rize – Artvin Havalimanı (RZV) deniz üzerine inşa edilen bir havalimanı olma özelliği taşıyor. Havalimanı Rize ve Artvin şehirlerine hizmet vermekte olup hava trafik kontrol kulesi çay bardağı şeklinde inşa edilmiştir, bu yönüyle dikkat çeken havalimanı 14 Mayıs 2022 yılında açılmıştır.

Rize Artvin Havalimanı’ndan Rize ve Artvin şehir merkezine gitmek için en kısa ve konforlu yolun araç kiralama işlemi yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Havalimanından şehirlerin merkezine gitmek için araç kiralarsanız aynı zamanda şehir içi ulaşım probleminizi de çözmüş olursunuz. Rize Artvin Havalimanı araç kiralama işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız Rize Artvin Havalimanı’na iniş yapacak yolcular için hazırladığımız Rize Artvin Havalimanı araç kiralama yazımıza internet sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Rize Artvin Havalimanı araç kiralama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ilk seçeneğiniz havalimanı gelen yolcu terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerine ait ofisleri ziyaret etmektir. Bu ofislerde çalışan yetkili kişilerle görüşerek beklenti ve bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz, çalışanlar size araç kiralama işlemini ayrıntılarıyla anlatıp sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir. 

Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Dilerseniz Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek de Rize Artvin Havalimanı araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın sağladığı imkan ve kampanyalardan faydalanarak en ucuz fiyatlara araç kiralama işlemi yapmak istiyorsanız internet sitemizin ana sayfasında yer alan “araç kiralama” kısmına gelerek aracı alacağınız noktayı Rize Artvin Havalimanı olarak seçmelisiniz. Aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz günü saati ile doğru bir şekilde girdikten sonra Rize Artvin Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarının arabaları filtrelemeniz doğrultusunda karşınıza çıkacaktır. Farklı marka, model, yakıt tipi, vites, renk ve büyüklükteki araçlardan size en uygun olanı seçtikten sonra rezervasyonunuza kişisel bilgilerinizi girerek devam edebilirsiniz. Daha sonra kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken yeri eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme bilgilerinizi de doğru bir şekilde girdikten sonra rezervasyon bilgileriniz ve e-faturanız 7 iş günü içerisinde, kişisel bilgiler kısmında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize iletilecektir.

Aracınızı Rize Artvin Havalimanı’ndan teslim alsanız da yine aynı noktaya teslim etmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Rezervasyonu yapmadan önce teslim etme yerini teslim alma yerinden farklı olacak şeklinde işaretlerseniz aracı dilediğiniz yere teslim edebilirsiniz. Rize Artvin Havalimanı’na indiğinizde Bilet Dükkanı üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonun bilgisini ve faturanızı aracı kiraladığınız havalimanındaki araç kiralama şirketinde bir çalışana gösterirseniz arabayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey rezervasyonu yapmadan önce teslim alma ve etme tarihini saatiyle birlikte doğru bir şekilde girmiş olmanız. Eğer teslim etme tarihini ya da saatini geciktirirseniz tarafınızdan ceza ücreti kesilecektir.

Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama Şartları Neler?


Rize Artvin Havalimanı araç kiralama işlemini yapacağınız araç kiralama firmalarının en az kaç yaşındaki sürücülere araç kiraladığını firmayı telefonla arayarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Başka ülkelerde bu kural pek olmasa da Türkiye’de genellikle 24 – 25 yaşın altındaki sürücülerin araç kiralamasına firmalar tarafından müsaade edilmiyor. Ek olarak en az iki yıllık ehliyetiniz olması, yani stajyer sürücü olmamanız beklenmektedir.

Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama işlemi yapmak için sürücünün geçerli bir ehliyet, nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport, ikametgâh, iletişim bilgileri ve imzasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama işlemi yapmak isteyen tatil severler ve iş seyahatine çıkacak yolcular araç kiralama fiyatlarını merak etmektedir. Bir günlük Rize Artvin Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları 475 Türk Lirası’ndan başlayarak 4.553 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Fiyatlar 24 saat için geçerlidir.

Rize ve Artvin’de Gezilecek Yerler


Fırtına Deresi: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan dereyi gördüğünüzde doğanın büyülü atmosferine aşık olabilirsiniz. Burada çeşitli su aktiviteleri de yapılıyor.

Ayder Yaylası: Dünyaca ünlü Ayder Yaylası da Çamlıhemşin’dedir. Buradaki ahşap yayla evlerinde konaklayabilir ve muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Rize Kalesi: Şehir merkezinde yer alan ve 13. Yüzyılda inşa edilen Rize Kalesi’ne ücretsiz girebilir ve bahçesinde çay içebilirsiniz.

Arsiyan Yaylası: Artvin’in Ardanu ilçesinde yer alan yaylanın yemyeşil tepeleri ve menderesler çizerek akan berrak gölü oldukça beğeniliyor. Burada kamp, doğa yürüyüşü ve trekking gibi etkinlikler yapabilirsiniz.