Popüler Zonguldak Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Deniz ticareti konusunda ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Zonguldak Batı Karadeniz Bölgesinde yer alıyor. T

Yılın hemen hemen her ayında yağış alan Zonguldak’a gitmek için en güzel zamanın yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz, özellikle Temmuz – Ağustos aylarında hava çok nemli olsa da etraf yemyeşil oluyor. Buraya gelmişken Maden Müzesi de görmeniz gereken önemli yerler arasında. Zonguldak’a uzak bir şehirden gelecekseniz en kolay şekilde gelmenizin yolu Zonguldak Havalimanı’na inmek olacaktır.

Zonguldak Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Zonguldak Havalimanı (ONQ) geliş terminalinde yer alan farklı araç kiralama şirketlerine ait ofislerden birine uğrayarak araç kiralamak istediğinizi söyleyebilirsiniz, çalışanlar size gerekli bilgilendirmeyi yaparak yardımcı olacaklardır. Eğer Zonguldak seyahatinizde her şeyi önceden planlamak isterseniz uçak bileti, otel, transfer hizmetleri dışında araç kiralama için de aracılık eden Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

  • Öncelikle Bilet Dükkanı ana sayfasından “araç” kısmına basmanız gerekiyor. 
  • Kiralamak istediğiniz aracın konum bilgisini girmeniz istenecektir, bu kutucuğa “Zonguldak Havalimanı” yazdıktan sonra aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz günü saati ile birlikte doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz. 
  • Sonraki sayfaya geçmeden önce, eğer aracı Zonguldak Havalimanı’na bırakmak istemezseniz başka bir noktaya da bırakabilmenizin mümkün olduğunu hatırlatalım. 
  • “Farklı yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretlerseniz kiralayacağınız aracı Zonguldak Havalimanı’ndan teslim almanıza rağmen şehrin başka bir noktasında ya da başka bir şehirde teslim edebilirsiniz. 
  • Sayfada ilerledikten sonra karşınıza Zonguldak Havalimanı’nda yer alan araç kiralama şirketlerinin geniş araç filosuna sahip farklı marka, model, renk, segment, büyüklük, yakıt ve vites tipindeki arabaları çıkacaktır. 
  • Araçlar en ucuzdan en pahalıya göre sıralanmıştır, siz sıralamayı ve filtrelemeyi kendinize göre değiştirebilirsiniz. 

Zonguldak Havalimanı Araç Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Türkiye’de bazı araç kiralama şirketleri sürücünün stajyer olmamasını, yani en az iki yıllık sürücü belgesi sahibi olmasını talep ediyor. Hatta bazı araçlar için minimum ehliyet süresi üç yıla kadar çıkmakta. Bir diğer önemli faktör de sürücünün yaşı. Bazı şirketler aracı kullanacak olan sürücünün en az 22 yaşında olmasını şart koyarken bazıları en az 25 yaşında sürücülerin araç kiralamasına müsaade etmektedir. Bunun bilgisine Zonguldak Havalimanı araç kiralama işlemi yaparken araçların yer aldığı sayfadan ulaşabilirsiniz. Araçlar altında detayların da yazılı olduğu şekilde sıralanmıştır; bu detayları şöyle sıralamak doğru olacaktır: yaş sınırı, minimum ehliyet süresi, depozito ve toplam km sınırı. 

Bütçe ve beklentilerinize en uygun aracı seçtikten sonra bir sonraki sayfada kişisel bilgilerinizi girmeniz bekleniyor. Ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, TC kimlik no ve doğum tarihi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra son aşama olan ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödemenizi online bir şekilde kredi kartınızla yaptıktan sonra kontrat ve rezervasyon bilgileriniz kişisel bilgilerinizde önceden belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize elektronik olarak yollanacaktır. Faturanız da yine aynı e-mail adresine 7 iş günü içinde gönderilecektir. Zonguldak Havalimanı araç kiralama işlemini tamamladıktan sonra geriye kalan tek şey Batı Karadeniz’in bu güzel şehrinin tadını çıkarmak!

Zonguldak Havalimanı araç kiralama için gerekli belgelerin neler olduğunu söylemeden önce dikkatinizi çekmek istediğimiz bir konu var. Kiraladığınız aracı teslim ederken aracı doğru noktaya bırakacağınızdan emin olunuz, ayrıca aracı doğru gün ve saatinde teslim etmeniz de önem arz ediyor. Eğer aracı geç bir saatte ya da günde teslim ederseniz sizden bir ceza ücreti kesilebilir.

Zonguldak Havalimanı Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Zonguldak Havalimanı araç kiralama işlemi yapacak olan tatil severler hangi belgelerin gerektiğini merak etmektedir. Zonguldak Havalimanı’na indiğinizde Bilet Dükkanı üzerinden önceden hangi firmanın aracı için rezervasyon ve ödeme yaptırdıysanız o firmaya giderek aracı teslim almalısınız. Bu aşamada firma tarafından sizden geçerli bir ehliyet, nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport, ikametgâh, iletişim bilgileri ve imza talep edilebilir.

Zonguldak Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Zonguldak Havalimanı araç kiralama işlemini eğer günlük olarak yapacaksanız fiyatlar 1092 Türk Lirası’ndan başlayarak 2335 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Fiyatlar 24 saatlik araç kiralama ücretidir.