Antalya - Malatya Uçuş Bilgileri

1238,05 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
674 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
3 Saat 5 Dakika Uçuş Süresi

Malatya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 16ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 13ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 12ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Antalya - Malatya Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Antalya
Antalya Havalimanı
Malatya
Malatya Havalimanı
TL1.241
AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Malatya
Malatya Havalimanı
TL1.238
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Malatya arası hava yolu ile 3 saat 5 dakika sürmektedir.
Antalya Malatya karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Malatya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Malatya en ucuz uçak bileti 1238,05 TL’den başlamaktadır.
Antalya Malatya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Antalya Havalimanı’na Ulaşım
Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Malatya Gezilecek Yerler
Malatya’da Ne Yenir?
Malatya’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve en meşhur şehirlerinden biri olan Antalya, yıl içerisinde oldukça yoğun hava trafiği ile dikkat çeker. Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından sayısız misafiri yıl içerisinde ağırlayan Antalya şehri, Antalya çıkışlı yurt içi uçuşlar açısından da sıklıkla tercih edilir. Bu noktada Antalya çıkışlı en çok karşımıza çıkan şehirlerden biri de Malatya’dır. Bilet Dükkanı olarak bizler de Antalya Malatya uçak bileti satın alan ya da almayı düşünen yolcular için adeta rehber görevi görebileceğini düşündüğümüz bu yazımızı hazırladık.

‘Antalya Malatya Uçak Bileti’ başlıklı yazımızda, “Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na nasıl gidilir? Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır? Malatya’da gezilecek yerler nerelerdir? Malatya’da ne yenir? Malatya’da nerede alışveriş yapılır?” sorularının tümüne cevap vereceğiz. İlk olarak Antalya Malatya uçak bileti satın alan yolcuların birincil durağı olan Antalya Havalimanı’na ulaşımı anlatacağız.

Antalya Havalimanı’na Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti satın alan yolcuların ilk durağı Antalya Havalimanı’dır. Bu noktada Antalya Havalimanı’na ulaşım hakkında bilgi vereceğiz. Şehrin Muratpaşa ilçesinde konumlanan ve 1960 yılından bu yana hizmet veren Antalya Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay ve bir o kadar da konforludur. Yıl içerisinde genellikle yurt dışından gelen konukları ağırlasa da yerel turistlerin de sıklıkla tercih ettiği havalimanlarından biri olan Antalya Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 13 kilometre mesafede konumlanır. Merkeze yakın konumuyla dikkat çeken Antalya Havalimanı’na ulaşım için HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden yararlanılabilir.

Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların kuşkusuz ki ilk durağı olan Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği yöntemdir. Zira Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım diğer alternatiflere göre görece hem konforlu hem de makul fiyatlıdır.
Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular buradan servislerin güzergah ve saat bilgilerine ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı’na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, Antalya Havalimanı’na belediye otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. Bagaj yükü fazla olmayan yolcuların ilk tercihi olan belediye otobüsü ile Antalya Havalimanı’na ulaşım, çok konforlu olmasa da en makul fiyata havalimanına ulaşmayı sağlayan yöntemdir. Zira şehir içi toplu taşıma kartı ile seyahat edilebilir.
Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na otobüs ile ulaşmak isteyen yolcular, 600 ya da 800 numaralı otobüsleri kullanabilir. 600 numaralı belediye otobüsü, Otogar durağından kalkış yaparak Antalya Havalimanı’na ulaşırken; 800 numaralı otobüs Burhanettin Onat Caddesi’nden kalkış yaparak havalimanına gider.

Antalya Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler genellikle taksi ile Antalya Havalimanı’na ulaşım seçeneğini tercih ederler. Bu noktada taksilerin günün her saati kolayca bulunabilir olmasının da büyük payı vardır. Öte yandan, şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na taksi ile ulaşım, trafikten bağımsız olarak ortalama 15 – 20 dakika sürmektedir. Bu sayede uçuşları çok erken ya da geç saatte olan yolcular, taksi ile Antalya Havalimanı’na kolayca ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Birden çok kişi ve fazla bagaj ağırlığı ile seyahat eden yolcular, Antalya Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım seçeneğini tercih edebilirler. Hem konforlu hem de hızlı bir yöntem olan araç kiralama ile Antalya Havalimanı’na ulaşım için Bilet Dükkanı internet sitesinden ya da Bilet Dükkanı mobil uygulamasından istedikleri aracı saniyeler içerisinde en avantajlı fiyata kiralayabilirler.

Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat eden yolcuların uçuşları tamamlandıktan sonra varış noktaları olan Malatya Havalimanı, Akçadağ mevkiinde konumlanır. 1941 yılında inşa edilen Malatya Havalimanı, hem sivil hem de askeri kullanıma açıktır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi dahilinde bulunan Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok farklı alternatif vardır. Halihazırda şehir merkezine sadece 34 kilometre mesafede bulunan Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, tercih edilen ulaşım araçlarına bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 35 – 40 dakika arası sürmektedir.
Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ servisleri, taksi veya araç kiralama kullanılabilir.

Malatya Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Merkeze Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşunu tamamlayan yolcular, Malatya Havalimanı’ndan HAVAŞ ile merkeze ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı servisi olarak da geçen HAVAŞ servisleri, zaman zaman hava yolu şirketlerinin kendi servisleri ile yer değiştirerek de hizmet verir.
HAVAŞ servislerinin güzergahları ile servis saatleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Malatya Havalimanı’ndan Taksi ile Merkeze Ulaşım


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat eden yolcular, Malatya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Malatya Havalimanı’ndan taksi ile merkeze ulaşım, konforlu bir seyahat isteyen ve genellikle bagaj yükü fazla olan yolcuların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Ayrıca havalimanı, şehir merkezine 34 kilometre mesafede konumlandığından; yolculuk süresi ortalama 30 – 40 dakika aralığında sürecektir.

Malatya Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Merkeze Ulaşım


Malatya Havalimanı’ndan araç kiralama ile merkeze ulaşım, bu şehre birkaç günlüğüne seyahat edenler başta olmak üzere konforlu ve hızlı bir yolculuk deneyimi yaşamak isteyen herkesçe tercih edilir. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içerisinde en avantajlı fiyatlara istenilen araç kiralanabildiği gibi; havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden de yararlanılabilir.

Malatya Gezilecek Yerler


Antalya Malatya uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşunu tamamlayan yolcuların en çok merak ettiği konulardan biri de kuşkusuz ki Malatya’da gezilecek yerlerdir. Bilet Dükkanı olarak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi adeta bir rehber niteliğinde düzenlediğimiz yazımızda Malatya’nın en çok görülmesi gereken yerlerini, meşhur noktalarını ve Malatya gezilecek yerler listesini oluşturduk.

Malatya Müzesi: Malatya gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen gezi noktasıdır. Battalgazi ilçesinde konumlanır. Neolitik Çağ’dan Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait oldukça önemli ve değerli eserleri barındırır. Eserler, 32 farklı vitrinde kronolojik sırada sergilenir. Ek olarak, Arslantepe Höyüğü’nden elde edilen pek çok esere de ev sahipliği yapar. 

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı: Malatya’nın en meşhur yerlerindendir. Eski Malatya olarak da adlandırılan Battalgazi ilçesinde konumlanır. 1637 yılında Osmanlı Padişahı IV. Murat’ın silahtarı olan Bosnalı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Şehrin en önemli ve mimarisiyle göz alan tarihi değerlerindendir. 

Turgut Özal Tabiat Parkı: Malatya gezilecek doğal yerler arasında gösterilen, şehrin en meşhur gezilecek yerlerinden biridir. Battalgazi ilçe sınırlarında konumlanan tabiat parkı, bu statüye 1 Aralık 2009’da kavuşmuştur. 40,28 hektar genişliğinde olan tabiat parkı, merkeze yalnızca 3 kilometre mesafededir. 108 bitki türü ile öne çıkan park, oldukça zengin bir ekosisteme, dolayısıyla fauna yapısına da sahiptir.  

Günpınar Şelalesi: Malatya gezilecek yerler dendiğinde ismi ilk olarak geçen yerlerdendir. Darende ilçesinde, ismini aldığı Gürpınar Köyü’nde konumlanır. İlçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunur. 40 metre yüksekten dökülen suyu ile doğaseverlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. 

Yukarıda bahsettiğimiz tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra Malatya gezilecek yerler dendiğinde şehre yarım saat mesafedeki Arslantepe Höyüğü; tüm Malatya’yı ayaklarınızın altına seren Levent Vadisi Seyir Terası, mimarisiyle göz kamaştıran Yeni Camii ve tarihiyle dikkat çeken Tahta Minare Camii de kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. 

Malatya’da Ne Yenir?


Anadolu topraklarının zengin mutfak kültüründe önemli bir payı olan ve yöresel yemekleriyle öne çıkan şehirlerden biri olarak tanınan Malatya’da ne yenir ya da Malatya meşhur yemekleri nelerdir sorularının cevapları şu şekildedir: sulu köfte (gırık), bulgurlu köfte (banık), malatya kömbesi, kayısı tatlısı, pimpirim çorbası, kabaklı şam kebabı, analı kızlı, içli köfte.

Malatya’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Yöresel ürünleriyle öne çıkan Malatya, Türkiye topraklarında kayısının anavatanı sayılır. Kayısıdan elde edilebilecek tüm katma değerli ürünlerin hazırlandığı şehir olan Malatya’da alışveriş yapılacak yerler de buna bağlı olarak genellikle yöresel ürün satan yerlerden oluşur. Bu noktada en çok bilinen ve kesinlikle uğranması gereken birinci yer Şire Pazarı’dır. Tabii Hamidiye Çarşısı ve MalatyaPark Alışveriş Merkezi de yine Malatya’da alışveriş yapılacak yerler arasındadır. 
Bilet Dükkanı olarak şimdiden keyif dolu bir Malatya tatili dileriz.