Popüler Bitlis Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Bitlis Hakkında


Bitlis, Van Gölü’nün geniş bir kısmına ev sahipliği yapan doğal güzellikleri ve coğrafi zenginlikleri ile öne çıkan bir şehirdir. Aile ziyareti ve turizm ile her yıl çok sayıda misafire ev sahipliği yapar. Van Gölü dışında burada gezmeniz gereken başlıca yerleri Nemrut Dağı, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Kümbetleri, Selçuklu Mezarlığı, Bitlis Kalesi ve İhlasiye Medresesi olarak sıralayabiliriz.

Bitlis’te ulaşım problemi yaşamadan gezmek için araç kiralamayı düşünebilirsiniz. En uygun fiyatlara Bitlis araç kiralama işlemi yapmak için siz de Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek kampanya ve olanaklarından faydalanabilir, Bilet Dükkanı’nın Bitlis hakkında hazırlamış olduğu içeriklere göz atarak tatil planınızı oluşturabilirsiniz.

Bitlis Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Bitlis’te havalimanı olmasa da komşu illerin havalimanı olduğu için pek çok insan Bitlis uçak bileti alarak gelmeyi tercih ediyor. Yolcular konaklama için Bitlis otelleri işlemlerini tamamladıktan sonra şehir içi ulaşım ya da havalimanlarına kolayca gitmek için araç kiralama seçeneğimi tercih ediyor. Ancak diğer illerde yer alan havalimanlarına gitmenin de en kolay ve hızlı yolu Bitlis araç kiralama işlemi yapmak olacaktır. En güvenli şekilde Bitlis araç kiralama işlemi yapmak isteyenleri Bilet Dükkanı’nın imkan ve kampanyalarına göz atmaya ve rezervasyonlarını buradan oluşturmaya davet ediyoruz.

Adım Adım Bitlis Araç Kiralama

İşte Bitlis araç kiralama için izlemeniz gereken adımlar:

  • Öncelikle Bilet Dükkanı internet sayfasında “araç kiralama” kısmına gelmeli ve aracı teslim edeceğiniz yere “Bitlis” yazmalısınız. 
  • Aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi saati ile birlikte doğru bir şekilde girdikten sonra karşınıza Bitlis’te seçtiğiniz tarihler için uygun olan araçlar listelenecek. 
  • Farklı araç kiralama şirketlerine ait; farklı segment, model, renk, büyüklük, yakıt tipi ve vitese sahip araçlardan dilediğinizi seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi doldurmanız gereken sayfaya yönlendirileceksiniz. 
  • Ad, soyad, TC kimlik numarası, telefon, e-posta adresi ve ev adresi gibi bilgilerinizi girdikten sonra son aşama olan ödeme sayfasına geçebilirsiniz. 
  • Kredi kartınızla ödemenizi güvenli bir şekilde yaptıktan sonra Bitlis seyahatiniz için hazırsınız. 
  • Rezervasyonunuzdan kısa bir süre sonra işleme dair bilgileriniz, kişisel bilgiler sayfasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. 
  • Yaptığınız ödemeye dair faturanız ise 7 iş günü içerisinde yine e-posta adresinize gönderilecektir.

Bitlis araç kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de aracı doğru zamanda ve önceden belirtmiş olduğunuz noktaya teslim etmeniz. Aksi takdirde tarafınızdan cezai işlem ücreti alınabilir. Bu yüzden aracı önceden belirtmiş olduğunuz gün ve saatinde teslim etmeye mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bitlis Araç Kiralama Şartları Nelerdir?


Bitlis araç kiralama yapmak için Bilet Dükkanı’nda yapmış olduğunuz filtreleme doğrultusunda karşınıza çıkan arabalar için, kullanacak olan sürücünün yaşının en genç kaç olması gerektiğine dair bir uyarı görebilirsiniz. Bazı araç kiralama şirketleri sürücünün yaşının en az 21 olmasını isterken bazıları 24 – 25 olmasını talep edebiliyor. Bitlis araç kiralama işlemi yapmayı düşünen genç sürücülerin bu duruma dikkat etmesini tavsiye ederiz.

Bitlis Araç Kiralama İçin Hangi Belgeler Gerekli?


Bitlis araç kiralama için gerekli belgeler geçerli bir sürücü belgesi (ehliyet), nüfus cüzdanı / kimlik kartı / pasaport (kimliği olmayanların geçici kimlik belgesi), ikametgâh ve iletişim bilgileridir. Bazı durumlarda aracı kiralayacak olan sürücünün imzasına da ihtiyaç duyulmaktadır.

Araç Kiralamak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Bitlis araç kiralama işlemi yapmak isteyen tatil severler araç kiralayabilmek için kredi notlarının en az kaç olması gerektiğini merak etmektedirler. Sürücü findeks notunun en az 1500 olması bekleniyor. Bitlis araç kiralama işlemi yapan sürücülerin findeks notu ortalama olarak 1700 – 1800 arasındadır.

Araç Kiralamak İçin Ehliyet Kaç Yıllık Olmalı?


Bitlis’te yer alan pek çok araç kiralama firmasının dikkat ettiği en önemli şeylerin başında sürücünün ehliyetini ne zaman aldığı geliyor. Genellikle araba kiralama firmaları iki yıldan daha kısa süredir ehliyet sahibi olanların araç kiralamasına müsaade etmiyor. Artık stajyer sürücü olmayan, yani en az iki yıllık ehliyete sahip vatandaşların araç kiralaması tavsiye ediliyor. Kiralamak istediğiniz aracın ehliyet süresi kuralını merak ediyorsanız bunun bilgisine Bilet Dükkanı’nda, yaptığınız filtreleme sonucu karşınıza çıkan araçların detaylarından ulaşabilirsiniz.

Kiraladığım Araçla Şehir Dışına Çıkabilir Miyim?


Bitlis araç kiralama işlemi yapmayı ve buradan farklı bir şehre kiraladığınız araçla geçmeyi planlıyorsanız bunu yapmanız için herhangi bir engel yok. Örneğin Bitlis’ten Siirt’e kiraladığınız araçla gitmek istiyorsunuz. Aracı Bitlis’e geri teslim etmenize de gerek yok, aracı kiraladığınız firmanın Siirt’teki bir şubesine götürerek orada teslim edebilirsiniz. Bilet Dükkanı araç kiralama işlemi yaparken “farklı bir yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.