Popüler Çanakkale Havalimanı Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ülkemizin kuzeybatısında yer alan Çanakkale, İstanbul ile birlikte hem Avrupa hem Anadolu kıtasında toprakları bulunan iki ilimizden biridir. Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası’nda verilen mücadele sonrasında İtilaf Devletlerinden geri alınan Çanakkale Türk tarihi için de büyük öneme sahiptir. 

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatil severlerin ziyaret ettiği Çanakkale’de tatil ya da iş seyahati için bulunacak ve uzak bir şehirden gelecekseniz en kolay ve kısa sürecek yolculuğu uçakla yapabileceğinizi baştan söyleyelim. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) Çanakkale Havalimanı’na (CKZ) direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir, eğer başka şehirlerden gelecekseniz Ankara üzerinden aktarma yaparak Çanakkale seyahatinize başlayabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden Çanakkale uçak bileti aldıktan sonra, şehre geldiğinizde ulaşımınızı sağlamanın en kolay yolu araç kiralamak olacaktır. Çanakkale Havalimanı’ndan şehrin dilediğiniz noktasına gidebilmek için araç kiralayabilir, üstelik kiraladığınız araçla şehir içi ulaşımınızı da çözebilirsiniz. Bilet Dükkanı olarak, Çanakkale’ye seyahat edecek olan yolcuların şehre indiklerinde nasıl araç kiralayabileceklerini adım adım anlattık. Çanakkale Havalimanı araç kiralama işlemi yapmak istiyor, ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Çanakkale Havalimanı’na indiğinizde geliş terminalinde bazı araç kiralama şirketlerinin ofislerini göreceksiniz. Bu acentelerden birine uğrayıp yetkili bir çalışanla görüşerek Çanakkale Havalimanı araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Bizim önerimiz, Bilet Dükkanı’nın sağladığı imkan, indirim ve kampanyalardan faydalanmak için Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Çanakkale Havalimanı araç kiralama yapmanız. Hesabını bilen tatil severlerin yıllardır tercih ettiği Bilet Dükkanı’nda araç kiralamak da oldukça kolay. 

Bilet Dükkanı internet sayfasına girdiğinizde “araç” yazan kısma bastıktan sonra aracı teslim alacağınız noktaya “Çanakkale Havalimanı” yazmalısınız. Konum bilgisini girdikten sonra aracı teslim alacağınız ve edeceğiniz tarihin de günü ve saatini doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Dilerseniz bir sonraki sayfaya geçmeden önce “aracı farklı yere bırakmak istiyorum” kutucuğunu işaretleyebilir, aracı teslim edeceğiniz noktanın bilgisini de girebilirsiniz. Çanakkale Havalimanı araç kiralama yaptığınızda aracı mutlaka havalimanına geri bırakmanız gerekmiyor, şehir dışında da uygun bir noktaya aracı teslim edebilmeniz mümkün. Bir sonraki sayfada Çanakkale Havalimanı’nda yer alan geniş araç filosuna sahip araç kiralama şirketlerinin girdiğiniz konum ve tarih doğrultusunda uygun olan araçları listelenecektir. 

Fiyat sıralaması düşükten yükseğe doğru sıralanmıştır, siz sıralama ya da filtrelemeyi değiştirebilirsiniz. Farklı marka, renk, büyüklük, vites, yakıt tipi ve modeldeki araçlardan Çanakkale seyahatiniz için en uygun olanı seçtikten sonra ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, TC kimlik no ve doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz beklenmektedir. Bu adımdan sonra son aşamaya geldiniz, kredi kartınızla güvenli bir şekilde ödeme yaptıktan sonra Çanakkale seyahatinizin önemli bir adımını daha tamamlamış oldunuz! Kişisel bilgiler kısmında yazdığınız e-posta adresinize rezervasyon bilgileri ve faturanız gönderilecektir. 

Çanakkale Havalimanı araç kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken nokta aracı kiralama tarihlerinize dikkat etmeniz olacaktır. Eğer aracı önceden belirtmiş olduğunuz noktaya doğru gün ve saatte teslim etmezseniz tarafınızdan ceza ücreti kesilecektir. 

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler


Çanakkale Havalimanı araç kiralama işlemi için bazı belgelere ihtiyacınız var. Aracı kiralayacak olan sürücünün geçerli bir ehliyet, nüfus cüzdanı ya da yabancılar için pasaport, ikametgah ve iletişim bilgileri gerekmektedir. Bazı durumlarda imzaya da ihtiyaç duyulmaktadır. Araç kiralarken lazım olacak belgeler dışında dikkatinizi çekmek istediğimiz bir diğer nokta ehliyetinizi ne zaman aldığınızdır. Ülkemizde bazı araç kiralama şirketleri stajyer sürücülere, yani ehliyetini iki seneden az süredir kullanan kişilere araç kiralama işlemi yapmıyor. Bazı şirketler ise en az bir yıllık ehliyet istiyor, bunun tam bilgisine Bilet Dükkanı internet sitesinde Çanakkale Havalimanı araç kiralama yaparken karşınızda listelenecek araçların detaylarından ulaşabilirsiniz. Bir diğer nokta, yaşınız olacaktır. Türkiye’de araç kiralayacak bazı sürücülerin 22, bazılarının 24, bazılarının ise 25 yaşında olması bekleniyor. Bunun net bilgisine de yine aynı şekilde Bilet Dükkanı’nda listeleyeceğiniz araçların detaylarından erişebilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Çanakkale Havalimanı araç kiralama fiyatları günlük olarak 564 Türk Lirası’ndan başlayarak 1.323 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Günlük fiyatlar 24 saat içindir.

Çanakkale’de Ne Yenir?


Tumbi: Bir çeşit mücver olarak da düşünebileceğiniz bu başlangıç yemeği buğday, patlıcan, soğan ve domatesten hazırlanıyor.

Çırpma: Lezzetli bir ıspanaklı börek olan Çırpma bölgenin en sevilen lezzetlerinden.

Biga Köftesi: Çanakkake’ye gelmişken denemeniz gereken bu ana yemek tabağını adı üstünde Biga ilçesinde denemelisiniz. Yemekten sonra peynir helvası hafif bir tatlı tercihi olacaktır.