Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
İstanbul Harem Otogarı
Selimiye Mahallesi, Üsküdar Harem Sahil Yolu, 34668 Üsküdar/Harem/Üsküdar/İstanbul

Haritada Otogar

İstanbul Harem Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Harem Otogarı, İstanbul'un Üsküdar ilçesi Selimiye Mahallesi'nde yer alır.
İstanbul Harem Otogarı'nda; Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Seç Turizm, Ali Osman Ulusoy ve Süha Turizm başta olmak üzere birçok otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Harem Otogarı


Harem Otogarı, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yer alan bir şehirlerarası otobüs terminalidir. 1970 yılında hizmete açılan bu otogar İstanbul'un ilk otogarı olma özelliğini taşımaktadır. Ulaşım ağının gelişmesi ve modernleşmesiyle birlikte 1950'li yıllarda İstanbul'da yolcu sayısı ve araç trafiği artmıştır. Bu dönemde Anadolu Yakası'nda, öncelikle Üsküdar'da daha sonra Kadıköy İskelesi'nde otobüs şirketlerinin yazıhaneleri bir araya gelerek şehir trafiğini karmaşık hale getirmiştir.

1970 yılında Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği'nin kurulması ve Harem bölgesinin denizle doldurulmasıyla Harem Otogarı'nın temeli atılmıştır. 1990'lı ve 2000'li yıllarda büyük otobüs şirketleri, Anadolu Yakası'nda kendi terminallerini farklı noktalarda kurarak Harem Otogarı'nın yolcu yoğunluğu ve önemi azaltmıştır. Harem Otogarı'nın daha uygun bir yere taşınması için planlar yapılsa da henüz uygulanmış bir proje bulunmamaktadır.

Harem Otogarı, D100 Karayolu'nun başlangıç noktasında yer almaktadır ve günümüzde Harem Feribot İskelesi ile yan yana konumdadır. Harem Otogarı otobüs bileti ile şehrin merkezine seyahat edebilir ve bu tarihi otogardan İstanbul keşfine çıkabilirsiniz. İstanbul otobüs bileti ile yolculuğa çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden İstanbul otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Harem Otogarı'na Nasıl Gidilir?


İstanbul Anadolu Yakası'nda merkezi bir konumda bulunan Harem Otogarı’na hem denizden hem de karadan pek çok ulaşım yolu bulunmaktadır. Feribot, Marmaray, belediye otobüsleri, minibüsler, metrobüs, taksi ve yolcu servisleri gibi çeşitli seçeneklerle şehrin pek çok yerinden terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı, Harem Arabalı Feribot İskelesi'ne sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Feribot seferlerini kullanarak Sirkeci ve Eminönü İskelesi'nden terminale ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası'ndan gelmek isterseniz feribotlarla birlikte Marmaray'ı da kullanabilirsiniz. Üsküdar Marmaray durağında indikten sonra Harem Terminali sadece 20 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Harem Terminali'ne ulaşmanızı sağlayacak pek çok otobüs seferi bulunmaktadır. Anadolu Yakası'nın hemen her semtinden 320A, 12H, 139A, 16A, 139, 16F, 16U, 139, 12, 16M, 18Y, 13M ve 13ÜS numaralı otobüsler ile otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gebze ve Harem arasında çalışan minibüs hatları ile de Harem Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Bu minibüsler E-5 üzerindeki bütün duraklardan geçmektedir.

İstanbul'un her iki yakasından da metrobüs kullanarak terminale ulaşabilirsiniz. Aktarmalı bir yolculukla 34BZ, 37C, 34, 34AS, 16F, 16U, 320A, 16M ve 16A numaralı metrobüs hatlarıyla otogara ulaşabilirsiniz.

Anadolu ve Avrupa Yakası'nın herhangi bir noktasından 24 saat hizmet veren taksilerle erişim sağlayabilirsiniz.

Harem Otogarı otobüs bileti satın aldığınızda yolculuk yapacağınız firmanın ücretsiz servisleriyle Anadolu Yakası'nın semtlerinden otogara kolay ve rahat bir yolculukla ücretsiz erişim imkanı yakalayabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan İstanbul Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Harem Otogarı'ndan şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatif ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Terminalden her iki yakaya da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Anadolu Yakası'nın birçok noktasına belediye otobüsleriyle seyahat edebilirsiniz. 320A, 12H, 139A, 16A, 139, 16F, 16U, 139, 12, 16M, 18Y, 13M ve 13ÜS gibi otobüs hatlarıyla istediğiniz semte rahatlıkla gidebilirsiniz.

Terminal yakınında bulunan minibüs durağından kalkan farklı minibüs hatlarını kullanarak E-5 Karayolu üzerindeki tüm duraklara erişebilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan şehrin her iki yakasına da metrobüs hizmeti ile geçiş yapabilirsiniz. 34BZ, 37C, 34, 34AS, 16F, 16U, 320A, 16M ve 16A gibi metrobüs hatlarıyla istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Otogarın hemen yanındaki taksi durağından 7 gün 24 saat taksi hizmeti alabilir ve İstanbul'un her yerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otogar içinde hizmet veren otobüs firmalarının her yarım saatte bir kalkan ücretsiz şehir içi yolcu servisleri bulunmaktadır. Bu servislerle Anadolu Yakası'nın merkezi noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylece Harem Otogarı otobüs bileti ile seyahat sonrası herhangi bir zorluk yaşamdan merkezi noktalara erişim imkanı yakalayabilirsiniz.

Terminalin yakınındaki Üsküdar Marmaray istasyonundan Avrupa Yakası'ndaki birçok durağa hızlı ve kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Harem Otogarı'nın hemen yanında olan Harem Feribot İskelesi'nden her yarım saatte bir kalkan feribotlarla Sirkeci ve Eminönü İskelesi'ne rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Harem Otogarı İletişim Bilgileri

 • Adres: Selimiye Mah. Üsküdar Harem Sahil Yolu 34668 Üsküdar/İstanbul
 • Telefon: +90 216 333 37 63


Harem Otogarı otobüs bileti ile seyahat edecek olan yolcular ilgili numarayı arayarak istedikleri bilgiye detaylı bir şekilde erişebilirler.

Harem Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Harem Otogarı otobüs bileti fiyatları genellikle otobüs firmalarının web siteleri, Bilet Dükkanı platformu veya bilet gişeleri üzerinden öğrenilebilmektedir. Farklı destinasyonlar arasında değişiklik olduğundan seyahat edilecek noktaya bağlı olarak güncel fiyat bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinin sunduğu avantajlı fiyatlar ile erken rezervasyon yapabilir ve gideceğiniz yere dair bilgilere blog bölümü üzerinden erişebilirsiniz.

İstanbul'da Gezilecek Yerler


Harem Otogarı otobüs bileti ile şehri ziyaret eden misafirler için gezilebilecek yerler saymakla bitmese de bazı önerileri listemizde bulabilirsiniz:

 1. Ayasofya

  Bizans İmparatorluğu döneminden kalma tarihi bir yapı olan Ayasofya, eşsiz mimarisiyle dikkat çeken bir mekandır.

 2. Topkapı Sarayı

  Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli yapılarından biri olan Topkapı Sarayı, tarihi eserler ve sarayın muhteşem atmosferiyle ziyaretçilerini büyülemektedir.

 3. Tarihi Yarımada

  Tarihi Yarımada, İstanbul'un en eski ve en önemli bölgelerinden biridir. Burada tarihi yapıları gezebilir ve Osmanlı İmparatorluğu'nun izlerini takip edebilirsiniz.

Üsküdar'da Kahvaltı Yapılacak Yerler


İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan güzel bir semt olan Üsküdar, eşsiz kahvaltı mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Siz de Harem Otogarı otobüs bileti ile seyahat sonrasında kahvaltı yapacak güzel bir yer arıyorsanız, listemize göz atabilirsiniz:

 • Çengelköy Kahvaltıcılar Sokağı: Geleneksel Türk kahvaltısının keyfini çıkarabileceğiniz ve boğaz manzarasının tadını çıkarabileceğiniz bir bölgedir.
 • Kuzguncuk: Tarihi bir semt olan Kuzguncuk, şirin kafe ve restoranlarıyla ünlüdür. Burada kahvaltı yaparken atmosferin keyfini sürebilirsiniz.
 • Üsküdar Çarşı: Üsküdar'ın merkezi bir noktasında bulunan çarşıda çeşitli kafe ve restoranlar arasından seçim yapabilirsiniz.